• Pasqyrimi turit
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo

VIZITOJME
🔹SHKUP
🔹PRESHEVE
🔸BEOGRAD
🔸NOVI SAD

 

AKOMODIMI NE HOTEL 4 YJE SPA (pishine, sauna, palester)

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
Nisje 5 MARS — 3 Dite (2 Nete)
Nisje 13 MARS — 3 Dite (2 Nete)
Nisje 20 MARS — 3 Dite (2 Nete)
Nisje 26 MARS — 3 Dite (2 Nete) 

►PAKETAT E UDHETIMIT
🔸 Paketa me Mengjes – Cmimi €80
🔸🔹 Paketa Mengjes + Darka – Cmimi €99

 

 

▶▶▶▶◀◀◀
DITA 1
➤ Tirana në orën 04:00  nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Durres në orën 03:00  nga pallati sportit
Vazhdojme udhetimin ne drejtim te Maqedonise
Mbërritja në Shkup, ku ne shoqerien e guides do të vizitohet kryeqyteti i Maqedonisë dhe monumentet më interesante të tij si: Sheshi i Maqedonisë edhe mumentet si Statuja e luftëtarit mbi Kal, Harku i triumfit “Porta Makedonija”, statujat e Tsarit Samiul dhe të Filipit të II, Parlamenti i Maqedonisë, Rruga tregtare “Makedonija Ulica”, Shtëpia memoriale e Nën Terezës, Ura e gurtë, statujat e Cirilit edhe Metodius që ishin krijuesit e alfabetit Cirilik, Lagjia Shqiptare Çarshi dhe monumentet që gjenden aty si Xhamia e Murat Pashës edhe ajo e Shkupit.
Pas viztes se Shkupit do të nisemi për në Beograd, ku do të kalojmë nga lugina e preshevës, aty ku gjendet minoriteti Shqiptar në Serbi.
Gjatë rrugës, pushime per kafe.
Mbërritja në Beograd, sistemimi në Hotel. Pasditja e lire per tu relaksuar ne qendren spa te hotelit si pishine, sauna dhe palester
Darka ne restorantin e hotelit,


DITA 2
Mëngjesi në Hotel. Vizitë në monumentet kryesore te qytetit si kisha e Shën Savës, Biblioteka Kombëtare, shëtitje në bulevardin kryesor “Kneza Millosha”, Parku i Pioniereve, Parlamenti i Serbisë, Bashkia e qytetit te Beogradit, ura Branko edhe ura e re e qytetit Ada, lagjet diplomatike si Senjak edhe Dedinje, Parku Kalemegdan ku gjenden rrenojat romake te qytetit antik, Statuja e Fitores, Rruga kryesore tregtare e Beogradit Kneza Mihaila. Do të shkojmë ne Novi Beograd për të vizituar parkun e Miqësisë, USCE, zyrat e Komitetit Qëndror të partisë Komuniste edhe “Bllokun” e Novi Beograd. Në vazhdim pas do shkojmë tek rruga e Shkodranëve “Skadarska Ulica”, ku do të qëndrojmë për drekë tek restorantet që gjendet aty.
*Pas kryerjes së vizitave do të udhetojme drejt Novi Sad, nje qytet turistik i ndodhur vetem 80 km larg Beogradit.
Vizite e qytetit te bukur te Novi Sadit dhe kthimit ne Beograd

Pasditja e lire per tu relaksuar ne qendren spa te hotelit si pishine, sauna dhe palester
*Darka ne restorantin e hotelit.
**Ne mbremje ju ftojme ne party ne traget. Do te lundroje mbi 2 ore ne Danub me traget turistik, duke shijuar peisazhin e dritave te qytetit dhe duke kercyer me muzike shqiptare.

 

DITA 3
 Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Tiranë.
Ndalesë e shkurtër në Prishtinë ku do të vizirohet qëndra historike e qytetit si Monumenti i Pavarësisë “New Born”, bulevardi Nënë Tereza ku gjenden Teatri Kombëtar edhe Monumenti i Skënderbeut.
Pas vizites ne Prishtine, nisja për në Tiranë.
Mbërritja në Tiranë gjatë darkës.

 

 

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
✅ — Ne cmim përfshihen:

1) Transporti sipas programit me autoubuz komod
2) Akomodimi per 2 nete ne Hotel SPA 4 yje ne Beograd
3) Mengjeset e dites se dyte dhe trete
4) Darkat e dites se pare dhe te dyte (per personat qe zgjedhin paketen me darke)
5) Perdorimi i qendres SPA te hotelit (pishine, sauna, palester)
6) Guida (Shoqeruesi)
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirana në orën 04:00  nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Durres në orën 03:00  nga pallati sportit
——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

——————————————————-
DOGANA
1) Per kete udhetimit per kalimin e doganes nevojitet pashaporta ose Karta Identitetit. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ose Karta ID ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
——————————————————-
❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
A) Drekat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe lundrimi me traget ne Danub

 

Shpërndaje me miqtë e tu!

✅ — Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autoubuz komod
2) Akomodimi per 2 nete ne hotel ne Beograd
3) Mengjeset e dites se dyte dhe trete
4) Darkat e dites se pare dhe te dyte (per personat qe zgjedhin paketen me darke)
5) Guida (Shoqeruesi)

Shpërndaje me miqtë e tu!

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
A) Drekat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe lundrimi me traget ne Danub

Shpërndaje me miqtë e tu!

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “BEOGRAD – NOVI SAD ➡Nisje 5 Mars / 13 Mars / 20 Mars / 26 Mars — 3 Dite (2 Nete)”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name PAKETA ME MENGJES
  Start Wednesday 24/02/2021
  End Wednesday 24/02/2021
  1 - 35 Pax
   
  Available Seats: 35

  Adult ( 1 - 35 Pax ) 80 0 /Person

  - +
 • Pricing Name PAKETA MENGJES + DARKE
  Start Wednesday 24/02/2021
  End Wednesday 24/02/2021
  1 - 35 Pax
   
  Available Seats: 35

  Adult ( 1 - 35 Pax ) 99 0 /Person

  - +