• Pasqyrimi turit
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo

VIZITOJME:
⛄BOGE
🍂UJEVARA E DRINIT
🍂LUGINA E RUGOVES
🍂MANASTIRI I DECANIT
🍂 PEJE

 

👉Akomodimi do te jete ne:
HOTEL DUKAGJINI 5 YJE
🔹🔸
Paketa me mengjes  — Cmimi €49
Paketa me mengjes dhe darke — Cmimi €59

 

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTM
👇❄👇
Nisje 30 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
Nisje 6 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)
👇💖👇
SHEN VALENTINI
Nisje 13 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)

 

 

 

🚌🚌
DITA E PARE:
*Pas takimit me guiden tone ne mengjes, nisja ne drejtim te Kosoves duke pershkruar rrugen e Kombit.
Gjate udhetimin per ne Gryken e Rugoves, destinacioni i pare qe do te vizitojme do te jete  “Manastiri i Decanit”.
I ndodhur vetem 30 km larg Pejes, manastiri 800 vjecar permban ne brendesi te tij legjenden unikale te “Shen Stefanit”, qe e shenderron vizitimin e Manastirit ne nje eksperience te paharruar.
*Udhetimi vazhdon ne drejtim te parkut te Radacit per te vizituar Ujevaren e Drinit te Bardhe (nga ku buron lumi Drini i Bardhe).
Dreka e lire per tu konsumuar ne Parkun e Drinit.
*Pas dreke transferohemi ne qytetin e Pejes
Akomodimi ne hotel Dukagjini 5 Yje ne qender te Pejes
Pasdita kohe e lire per te pushuar, ku mund te shfrytezoni pishinen dimerore, jakuzi, suana dhe banjo Turke.
*Darka ne restorantin e hotelit


DITA E DYTE: 

*Pas mengjesit vazhdimi udhetimit per ne Boge, duke pershkruar gryken e Rugoves.
Ndalese ne pika panoramike gjate pershkrimit te Rugoves per fotografi.
*Mberritja ne fshatin turistik Boge dhe kohe e lire per ski
Dreka e lire te shijojet ne restorantet ne Boge (ku sugjerimet e guides nuk do te mungojne)
*Pas dreke, rreth ores 15:30 nisja per ne Tirane.
Ndalese gjate rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke

 

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Nje nate akomodim ne hotel Dukagjini 5 Yje
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Perdorimi i qendres SPA, si pishina e mbyllur, jakuzi, sauna
5) Guida (Shoqeruesi)
——————————————————-

Akomodimi do te jete ne:
HOTEL DUKAGJINI 5 Yje
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirane ne oren 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
——————————————————
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
4) rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit
——————————————————-
 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Pajiset e skive & teleferiku
——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Nje nate akomodim ne hotel Dukagjini 5 Yje
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Perdorimi i qendres SPA, si pishina e mbyllur, jakuzi, sauna
5) Guida (Shoqeruesi)
——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Darka e dites se pare (extra pagese 10€)
3) Pajiset e skive & teleferiku
——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “BOGE (ski) – RUGOVE – PEJE ➡Nisje 30 JANAR / 6 SHKURT / 13 SHKURT — 2 Dite (1 Nate) 🎁Hotel DUKAGJINI 5 Yje”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name PAKETA BB
  Start Monday 25/01/2021
  End Monday 25/01/2021
  1 - 40 Pax
   
  Available Seats: 40

  Adult ( 1 - 40 Pax ) 49 0 /Person

  - +
 • Pricing Name paketa HB
  Start Monday 25/01/2021
  End Monday 25/01/2021
  1 - 40 Pax
   
  Available Seats: 40

  Adult ( 1 - 40 Pax ) 0 0 /Person

  - +