• Pasqyrimi turit
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo

VIZITOJME:
⛄BREZOVIC
⛄PREVALL
⛄BROD (Dragash)
🔹PRIZREN

 

👉Akomodimi do te behet sipas zgjedhjes tuaj ne:
HOTEL PRIZRENI 4 YJE — Cmimi €79
HOTEL PREMIUM PARK 5 YJE — Cmimi €99

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇💝👇
SHEN VALENTINI
Nisje 12 SHKURT — 3 DITE (2 Nete)

 


🚌🚌
DITA PARE
*Ppas takimit me guiden tone ne mengjes, bëhet nisja për në Kosovë duke pershkruar rrugen e Kombit
*Pas ndalesës se shkurtër për kafen e mengjesit në Reps, vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Prizrenit
Akomodimi ne hotel Premium 5 yje ne Prizren
Pas akomodimin ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Prizrenit, duke filluar me Lidhjen e Prizrenit, Xhamine e Sinan Pashes, Ura e Gurit, Carshia, etj.
Pasdite vizite e 2 qendrave tregtare te reja (nder me te medhate ne rajon) si GALERIA dhe ABI CARSHI, per shopping
*Darka e organizuar ne restorant ne carshine e Prizrenit

 

DITA DYTE
*Pas mengjesit ne hotel udhetojme per ne  Malet e Sharrit drejt Brezovice
Mberritja më qëndrën e skive te Brezovices (me e madhja ne Kosove) dhe kohe e lire per te perjetuar adrenalinen e skijimit.
Ne Brezovic ndodhen 3 teleferik per tu transferuar ne pistat ne qafen e Maleve te Sharrit. 
Pistat e skijimit janë të ndarë sipas ketegorisë së vështirsisë, ku ju mund te beni ski, snowboard ose te luani “si femije” me slita.
Brezovica ofron rehatinë e skijimit për këdo. Dhe njekohesisht do keni mundesi te shijoni dhe Motorret e Bores.
Gjithashtu prane pistes do të konusmohet edhe dreka e cila është e lirë ne restorantet me gatimet e zones.
*Zbritja ne Prizren pasdite dhe akomodimi ne hotel
Pasditja e lire.
*Darka e organizuar ne po te njejtin restorant ne carshine e Prizrenit

 

DITA TRETE
*Pas mengjesit ne hotel vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit por kesaj radhe drejt Brodit. Tek i drejtohemi pistës së skijimit ne Brod njihemi me fshatin e Dragashit dhe historine e Kostandini i XI, perandori i fundit i perandorise romake, me origjine nga Dragashi.
Pas mberritjes ne Brod, kohe e lire per te shijuar pisten e skijimit dhe teleferiket e Brodit, nje piste madheshtore e vendosur ne malet e Sharrit e cila te ofron shume mundesi per fillestaret e skijimit pasi pjerrësia e saj është shumë e vogël, duke e bërë komode skijimin për cdo kategori.
Brodi ka qene nje nder zonat turistike me te frekuentuar qe ne kohen e ish-Jugosllavise, aq sa edhe Tito ndertoi nje shtepi pushimesh ne zonen e Dragashit.
Dreka e lire per te konsumuar ne restorantin Arxhena ne Brod.
Pas dreke nisje per ne Tirane
Ndalesa rruges per kafe dhe mberritja ne Tirane ne darke

 

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) DY nete akomodimi ne hotelin e zgjedhur nga ju
3) Mengjeset e dites se dyte dhe te trete
4) Nje dhurate ne dhome per ciftin
5) Guida (Shoqeruesi)
6) Taksat Turistike
——————————————————-
Akomodimi do te jete sipas zgjedhjes tuaj ne:
HOTEL PRIZRENI 4 YJE
HOTEL PREMIUM PARK 5 Yje
——————————————————
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirane ne oren 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
——————————————————
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
——————————————————-
 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate udhetimit
2) Darkat (Opsionale: extra pagese 14€ ne total per 2 darka)
4) Pajiset e skive / teleferiku
——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

.

 

Shpërndaje me miqtë e tu!

✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) DY nete akomodimi ne hotelin e zgjedhur nga ju
3) Mengjeset e dites se dyte dhe te trete
4) Guida (Shoqeruesi)
5) Taksat Turistike
——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat
2) Darkat (extra pagese 14€ ne total per 2 darka)
4) Pajiset e skive / teleferiku  
——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “Shen Valentini 💝 BREZOVIC (ski) – BROD (ski) – PRIZREN ➡Nisje 12 SHKURT — 3 Dite (2 Nete) 🎁Hotel PREMIUM PARK 5 Yje”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name hotel PRIZRENI 4 Yje
  Start Monday 25/01/2021
  End Monday 25/01/2021
  1 - 35 Pax
   
  Available Seats: 35

  Adult ( 1 - 35 Pax ) 79 0 /Person

  - +
 • Pricing Name hotel PREMIUM PARK 5Yje
  Start Monday 25/01/2021
  End Monday 25/01/2021
  1 - 35 Pax
   
  Available Seats: 35

  Adult ( 1 - 35 Pax ) 99 0 /Person

  - +