• Pasqyrimi turit
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo

VIZITOJME:
⛄️ MAVROVE
⛄KODRA E DIELLIT (Popova Shapka)
🍂SHKUP
🍂LIQENI MATKA

 

👉Akomodimi do te jete ne:
RESORT SPA BUSHI 5 YJE (pishine dimerore, jakuzi, sauna)

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇💝👇
SHEN VALENTINI
Nisje 12 SHKURT — 3 DITE (2 Nete) — Cmimi €99

 

🚌🚌
DITA PARE:
*Pas takimit me guiden tone, nisja ne mengje ne drejtim te Maqedonise
Ndalesa gjate rruges per te konsumuar mengjesin.
Mberritja ne Mavrove dhe mundesi per per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore.
Parku kombetar i Mavroves disponon 17 pista e skijimi, ku shetitja me teleferik deri ne pisten e 17 eshte aventure me vete per tu shijuar (pasi ka nje kohezgjatje mbi 30 minuta, ku panorama ofruese nderthuret midis bardhesise se bore dhe kaltersise se liqenit te Mavroves).
Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e zones (ku sugjerimet e guides nuk do te mungojne)
*Qendrimi ne Mavrove deri pas dreke dhe nisja me pas per ne Shkup.
Akomodimi ne resort spa Bushi 5 Yje ne qender te Shkupit.
Pasdite relaks shfrytezuar ne SPA e hotelit si pishina dimerore, jakuzi, suana.
*Mbremja e lire ku mund te shijoni jeten e nates te Shkupit
*Darka ne restorant e hotelis lluksoz Bushi, per personat qe zgjedhin paketen me darke.


DITA DYTE:
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesi do te udhetojme drejt Liqenit MATKA (10 minuta larg Shkupit)
I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Kjo dite do te jete kryesisht e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka.
Nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo. Ndalese per te vizituar nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel.
Me pas kthimi ne mol. Kohe e lire per te vizituar  kanionin ne menyre individuale.
*Kthimi ne Shkup ku ne shoqerine e ciceronit vizitojme kryeqytetin e Maqedonise:
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj.
Pasdite ne Shkup mudn ta shfrytezoni per shopping… ose duke shfrytezuar SPA e hotelit si pishina dimerore, jakuzi, suana, spa.
*Mbremja e lire ku mund te shijoni jeten e nates te Shkupit
*Darka ne restorant e hotelis lluksoz Bushi, per personat qe zgjedhin paketen me darke.

 

DITA TRETE:
* Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Pistave te skijimit ne Kodren e Diellit (30 min larg Tetoves)
*E vendosur midis masivit malor te Bjeshkeve te Sharrit,  “Kodra e Diellit” disponon 11 ski-ashensorë, me gjatësi prej 7.7. km, që lidhin shtigjet e skijimit në lartësi prej 1070-2510m. Gjatësia e shtigjeve të skijimit është 20 km nga të cilat 3 janë sipas kritereve të FIS-it (Federates Boterore te Skijimit).
*Kohe e lire per te ushtruar sportin e skijimit.
Dreka e lire per te konsumuar ne restorantet rreth pistave
*Pas drekes, nisja drejt Tiranes.
*Ndalesa rruges per kafe the kthimi ne Tirane ne darke

 

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Dy nete akomodimi ne resort BUSHI SPA 5 Yje
3) Mengjeset e dites se dyte dhe dites se trete
4) Perdorimi i qendres SPA (pishine e mbyllur, jakuzi, sauna)
5) Nje dhurate ne dhome per ciftin
6) Guida (Shoqeruesi)
7) Taksat Turistike
——————————————————-
Akomodimi:
RESORT SPA BUSHI 5 Yje
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirane ne oren 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Durres ne oren 6:00 nga pallati sportit
——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
——————————————————-
 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat
2) Pajiset e skive & teleferiku
3) Lundrimi me varka 4€ ne Matka
4) Darkat (Opsionale: extra pagese 20€ per te dy darkat)
——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

.

Shpërndaje me miqtë e tu!

✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Dy nete akomodimi ne resort BUSHI SPA 5 Yje
3) Mengjeset e dites se dyte dhe dites se trete
4) Perdorimi i qendres SPA (pishine e mbyllur, jakuzi, sauna)
5) Guida (Shoqeruesi)
6) Taksat Turistike

——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat
2) Pajiset e skive & teleferiku
3) Lundrimi me varka 4€ ne Matka
4) Darkat (extra pagese 20€ per te dy darkat)

——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “Shen Valentini 💝 MAVROVE – KODRA DIELLIT – SHKUP – LIQENI MATKA ➡Nisje 12 SHKURT — 3 Dite (2 Nete) 🎁Resort SPA BUSHI 5Yje”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name RESORT BUSHI 5 YJE
  Start Monday 25/01/2021
  End Monday 25/01/2021
  1 - 40 Pax
   
  Available Seats: 40

  Adult ( 1 - 40 Pax ) 99 0 /Person

  - +