• Pasqyrimi turit
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo

VIZITOJME:
⛄BREZOVIC
⛄PREVALL
🔹PRIZREN

 

👉Akomodimi ne hotel sipas zgjedhjes tuaj:
HOTEL PRIZRENI 4 YJE — Cmimi €39
HOTEL PREMIUM PARK 5 YJE — Cmimi €50

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇❄👇

Nisje 30 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
Nisje 6 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)
👇💖👇
SHEN VALENTINI
Nisjs 13 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)

 


🚌🚌
DITA PARE
*Pas takimit me guiden tone ne mengjes bëhet nisja për në Kosovë duke pershkruar rrugen e Kombit.
*Ndalesë e shkurtër rrugës për kafe në Reps
*Rreth orës 11:00 jemi në Malet e Sharrit. Tek i drejtohemi pistës së skijimit ne Brezovic, ndalesa e para do te jete ne Prevall, nje piste e vogel skijimi por komode per amatoret e ketij sporti dimeror. Qendrimi ne Prevall per klientet qe duan te shijojne diten e pare ne Prevall.
Vazhdimi udhetimit per ne Brezovice dhe kohe e lire per te perjetuar adrenalinen e skijimit.
Ne Brezovic ndodhen 3 teleferik per tu transferuar ne pistat ne qafen e Maleve te Sharrit. Pistat e skijimit janë të ndarë sipas ketegorisë së vështirsisë, ku ju mund te beni ski, snowboard ose te luani “si femije” me slita. Brezovica ofron rehatinë e skijimit për këdo.

(SHENIM: ne kete sezon dimeror 5 km larg pistes se skijimit mund te kete postobllok policor ku nuk lejojne ngjitjen deri tek pista e autobuzave dhe minibuzave, por vetem te veturave per shkak te fluksit ne piste dhe bllokimit te rruges nga transportet e medha. Ne rast te tille transferta deri tek pistat mund te behet me vetura taksi lokale dhe kushton 7€ vajtie – ardhje. Sherbimi me taksi eshte individuale. Sigurisht qe nese nuk do te kete postobllok autobuzi / mikrobuzi agjensise do ju dergoje deri tek pista)

*Rreth ores 16:00 largohemi nga Malet e Sharrit dhe zbresim ne Prizren,  per tu akomodimuR ne hotelin e perzgjedhur nga ju.
Me pas ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Prizrenit, duke filluar me Lidhjen e Prizrenit, Xhamine e Sinan Pashes, Ura e Gurit, Carshia vjeter, etj.
*Darka ne restorant tradicional ne Prizren.

 

DITA DYTE
*Pas mengjesit ne hotel vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit por kesaj radhe drejt Brodit.
Tek i drejtohemi pistës së skijimit ne Brod njihemi me fshatin e Dragashit dhe historine e Kostandini i XI, perandori i fundit i perandorise romake, me origjine nga Dragashi.
*Pas mberritjes ne Brod, kohe e lire per te shijuar pisten e skijimit dhe teleferiket e Brodit, nje piste madheshtore e vendosur ne malet e Sharrit e cila te ofron shume mundesi per fillestaret e skijimit pasi pjerrësia e saj është shumë e vogël, duke e bërë komode skijimin për cdo kategori.
Brodi ka qene nje nder zonat turistike me te frekuentuar qe ne kohen e ish-Jugosllavise, aq sa edhe Tito ndertoi nje shtepi pushimesh ne zonen e Dragashit.
*Dreka e lire per te konsumuar ne restorantin Arxhena ne Brod.
*Pas dreke nisje per ne Tirane.
*Ndalesa rruges per kafe dhe mberritja ne Tirane ne darke

 

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Nje nate akomodimi ne hotelin e perzgjedhur nga ju
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Guida (Shoqeruesi)
5) Taksat Turistike
——————————————————-
Akomodimi do te behet ne hotel:
HOTEL PRIZRENI 4 YJE
HOTEL PREMIUM PARK 5 YJE
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
Tirane ne oren 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
——————————————————-
 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Darka e dites se pare (opsionale: extra pagese 7€)
4) Pajiset e skive & teleferiku
——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

——————————————————-

 

Shpërndaje me miqtë e tu!

✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Nje nate akomodimi ne hotelin e perzgjedhur nga ju
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Guida (Shoqeruesi)
5) Taksat Turistike

——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Darka e dites se pare (extra pagese 7€)
4) Pajiset e skive & teleferiku

——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “BREZOVIC (ski) – BROD (ski) – PRIZREN ➡ Nisje 30 JANAR / 6 SHKURT / 13 SHKURT — 2 Dite (1 Nate) 🎁Hotel PREMIUM PARK 5Yje”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name PREMIUM 5 YJE
  Start Monday 25/01/2021
  End Monday 25/01/2021
  1 - 40 Pax
   
  Available Seats: 40

  ( 1 - 40 Pax )

  - +
 • Pricing Name PRIZREN 4YJE
  Start Monday 25/01/2021
  End Monday 25/01/2021
  1 - 35 Pax
   
  Available Seats: 35

  Adult ( 1 - 35 Pax ) 39 0 /Person

  - +