• Pasqyrimi turit
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo
VIZITOJME
🔹CAPPADOCIA
🔸STAMBOLL
🔹IZMIR
🔸PAMUKALE
🔹CANAKALE
🔸ANKARA
 
👉Akomodimi do te jete ne Hotele 4 Yje si me poshte:
Canakale (1 nate)
Izmir (1 nate)
Pamukale (1 nate)
Cappadocia (2 nete)
Stamboll (2 nete)
 
 
▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DTATA E MEPOSHTME
👇👇👇
Nisje 15 Mars ― 8 Dite (7 Nete) ― Cmimi 299€

 

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
DITA 1:
-Nisja nga Tirana ne oren 19:00 , (1 dite para dates se nisjes )
-Nisja nga Durresi ne oren 18:30 , (1 dite para dates se nisjes )
-Nisja nga Elbasani ne oren 19:30 , ( 1 dite para dates se nisjes )
*Vazhdojme udhetimin ne drejtim te Turqise, duke pershkruar itinerarin Shkup, Sofie, Canakale
*Ndalese e shkurter ne Shkup dhe vazhdimi i rruges per ne Bullgari.
Me pas vazhdojme udhetimin drejt Turqise duke kaluar nga Edemir (ish kryeqyteti i Turqise) per te mberritur ne Canakale rreth ne pjesen europiane te qytetit, ku eshte i lokalizuar edhe qytet antik i Canakales i njohur ndryshe si Troja.
Vazhdimi udhetimi me traget ku kalojme ne pjesen aziatike te Canakales, ku ndodhet edhe qendra e qytetit.
Akomodimit ne hotel 3 Yje ne qender te qytetit. Kohe e lire per te pushuar dhe me pas, ne shoqerine e guides vizitojme qytetin bregdetar te famshem per betejen e Ataturkut qe ndryshoi Turqine duke e shnderruar ne shtetit qe eshte sot, ku nder atraksionet permendin kalin e Trojes (ne qender te qyteti), bulevardin lungomare, etj.
 
DITA 2:
*Pas mengjesit, vazhdimi udhetimit per ne Izmir.
Pas mberritjes ne Izmir vizitojme Parkun Botanik Zoologjik te Izmirit (me i madhi ne Turqi). I shtrire ne nje siperfaqe prej 450’000 metra katror, kopshti eshte i ndertuar qe te vizitoni ne habitate reale mbi 2600 kafshe te egra nga 138 specie te ndryshme.
Nje eksperience per tu mos u humbur.
Pas vizites se kopshtit zoologjik (i pozicionar ne periferi te qytetit) akomodohemi ne hotel ne qender te Izmirit.
Ne shoqerine e guides vazhdojme vizitat e qytetit si Sheshi Konak, Ora e Izmirit, Bulevardin buze detit “Lungomare”, etj.
Vizitat vazhdojme drejt atraksionit “Ashensori”, nje kulle e vjeter e ndertuar qe me 1907 kur per vite ka sherbyer si lidhje midis rivieres se Imirit dhe qytetit te dikurshem i ndertuar ne koder. Ne ditet e sotme, kulla me ashensorin e vjeter ne brendesi, te ofron nje peisazh 360 grade te qytetit Izmir.
*Mbremja e lire per te shetitur ne bulevardin buze detit “Lungomare”, ku ndodhen kafene dhe restorante te shumta.
*Akomodimi ne hotel 4 Yje ne qender te Izmirit.
 
DITA 3:
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit ne hotel nisja ne drejtim te Pamukales per te shijuar mrekulline e natyres – vaskat e ujerave termale te Pamukales.
Gjate rruges do te bejme nje ndalese ne qytetit antik te EFES, i cili daton ne shekullin e V para Krishtit, vizite ne Bibloteken CELSUS e cila u ndertua ne vitin 114 – 135 ajo eshte e dyta me e madhe pas Aleksandrise dhe perfaqeson kulmin e mendimit Arkitektonik Helenistik.
*Pas vizites ne Efes, vazhdimi udhetimit per ne Denezli (qyteti i Pamukales). Mberritja ne Pamukale ku vizitojme ujrat termale me fame boterore të Pamukale-se, qe quhet ndryshe Keshtjella e Pambukut. Vizitë edhe në Pishinën e Kleopatrës dhe kodrën e pambuktë.
Kohe e lire per shijuar, bere plazh dhe per tu lare ne ujin ngjyre blu te Pamukales.
Akomodimi ne hotel 4 Yje ne Denizli
Pasdite vizite e qytetit te Denizli
 
DITA 4:
*Mengjesi ne hotel
Pas mengjesit nisemi drejt Qytetit te KAPADOKYA-s (Cappadocia). Mberrjtia ne qytetin balonave dhe akomodimi e hotel 4 yje ne Cappadocia.
Kohe e lire per te pushuar.
Sipas deshires se grupit mundesi per te provuar ekperiencen e fluturimit me balone (Kosto 80 euro/personi). Fluturimi me balona duke shetitur mbi shkretetiren e valezuar dhe guvat shkembore te Kapadokya-s, do te jete nje eksperience jetesore e qe do skalitet thelle ne kujtesen dhe ndiesite tuaj.
Mbremija e lire per te shijuar qytetin e magjishem.
 
DITA 5:
*Pas mengjesit ne hotel fillojme vizitat e Cappadocia-s
*Ne shoqerine e guides do te vizitojme:
Muzen e hapur Goreme dhe parkun kombetar Goreme, qe jane cilesuar zemra e qytetit. Me pas vizitat vazhdon ne muzeun e hapur Zelve dhe ne eksperiencen unike te 2 qyteteve nentoksore si Kaymakli dhe Derinkuyu.
Turi vazhdon me pas duke vizituar luginat Devrent dhe Zemi, per te perfunduar ne vizitimin e keshjelles Urchisar.
*Pasditja e lire per te shetitur dhe shijuar kete mrekulli te Botes.
*Akomodimi ne hotel 4 Yje ne Cappadocia
 
DITA 6:
*Mengjesi ne Hotel
*Nisja me pas drejt kryeqytetit te Turqise, Ankara.
Nen shoqerine e guides vizite e atraksione kryesore te Ankares si Mauzoleumi i Atatürk, Xhamia Kocatepe dhe kohe e lire per te konsumuar dreken.
*Vazhdimi i udhetimit per ne Stamboll. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe kafe.
Mberritja ne Stamboll ne darke dhe akomodimi ne hotel 4 Yje.
*Mbremja e lire
 
DITA 7:
*Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit ne shoqerine e guides nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti.
Turi fillon me viziten ne Xhamine Blu (nje nder simbolet e madheshtise se Stambollit),
per te vazhduar me Kishen e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse (vecantia e se ciles eshte se ne brendesi te saj do te gjeni elemente te kishes dhe xhamise te nderthura se bashku, pasi kisha e Shen Sofise u shenderruar ne xhami per disa shekuj perpara se te kthehej perseri ne kishe).
Vizitat vazhdojne ne cisternen e vjeter te Kostandinopojes, dhe me pas ne Sarajet e Sulltanit (Topkapise). Vizita e Topkapise do te jete si nje udhetim ne kohe i arkitektures dhe kultures qe secili sulltan ka sjellur gjate sundimit te tij ne perandorine osmane.
*Pasdite shopping ne Venezia Mega Outlet
*Gjate darkes organizim me shfaqje dhe muzike (Nata Turke) darke dhe pije pa limit (me deshire), ne traget duke lundruar nen petkun e dritave te Stambollit.
*Akomodimi ne hotel 4 yje Stamboll
 
DITA 8:
*Mengjesi ne hotel.
*Nisja drejt Shqiperise duke udhetuar nga segmenti Stamboll – Sofie – Shkup.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges per pushime.
Ndalese dhe vizite ne Shkup, ku ne shoqerine e guides do te vizitojme qytetin e bukur te Shkupit dhe atraksionet e tij si sheshi Aleksander, shtepia e Nene Terezes, Urat mbi lumin Vardar, etj.
Pas vizites ne Shkup nisje per Tirane, Durres, Elbasan.
Mberritja ne darke.
 

 

 

Duhet të dini se:
👇👇👇
✅ — Ne cmim përfshihen:
1) Transporti me autobuz komod Setra sipas programit
2) Akomodimi ne hotel si me poshte
a. Canakale (1 nate) – hotel 3 Yje ne qender te qytetit
b. Izmir (1 nate) – hotel 4 Yje ne qender te qytetit,
c. Pamukale (1 nate) – hotel 4 Yje ne Denizili qender te qytetit
d. Cappadocia (2 nete) – hotel 4 Yje ne zonen turistike
e. Stamboll (2 nete) – hotel 4 Yje ne zonen tregtare
3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotele
4) Guida (Shoqeruesi) ne destinacionet turistike
5) Taksat Turistike
——————————————————-
Akomodimi:
a. Canakale (1 nate) – hotel 3 Yje ne qender te qytetit
b. Izmir (1 nate) – hotel 4 Yje ne qender te qytetit,
c. Pamukale (1 nate) – hotel 4 Yje ne Denizili qender te qytetit
d. Cappadocia (2 nete) – hotel 4 Yje ne zonen turistike
e. Stamboll (2 nete) – hotel 4 Yje ne zonen tregtare
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirana në orën 19:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Durres ne oren 18:00 nga pallati sportit
➤ Elbasan ne oren 19:30 nga kryqezimi i Cerrikut
——————————————————-
– Ne cmim nuk perfshihen:
A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe arkeologike, keshtjella, kopsht zoologjik
C) Udhetimi me Balona ne Cappadocias
——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

——————————————————-
DOGANA
1) Per kete udhetimit per kalimin e doganes nevojitet pashaporta. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Per te hyre ne shtetin e Turqise, ju duhet te keni mbi 150 dite vlefshmeri nga datat e skadences ne pashaporte.

2, a) KUJDES… Nese keni vlefshmeri skadence ne pashaporte nga 150 – 90 dite atehere ju nevojitet te paguani nje vize turistike (85 euro) e cila paguhet ne dogane per te hyre ne Turqi. 

 

Shpërndaje me miqtë e tu!
✅ – Ne cmim per person përfshihen:
1) Transporti me autobuz komod Setra sipas programit
2) Akomodimi ne hotel si me poshte
a. Canakale (1 nate) – hotel 3 Yje ne qender te qytetit
b. Izmir (1 nate) – hotel 4 Yje ne qender te qytetit,
c. Pamukale (1 nate) – hotel 4 Yje ne Denizili qender te qytetit
d. Cappadocia (2 nete) – hotel 4 Yje ne zonen turistike
e. Stamboll (2 nete) – hotel 4 Yje ne zonen tregtare
3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotele
4) Guida (Shoqeruesi) ne destinacionet turistike
5) Taksat Turistike
Shpërndaje me miqtë e tu!

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe arkeologike, keshtjella, kopsht zoologjik
C) Udhetimi me Balona ne Cappadocias

Shpërndaje me miqtë e tu!

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “CAPPADOCIA – IZMIR – PAMUKALE ― Nisje 15 Mars ― 8 Dite (7 Nete) ― Cmimi 299€”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name Adult
  Start Wednesday 24/02/2021
  End Wednesday 24/02/2021
  1 - 40 Pax
   
  Available Seats: 40

  Adult ( 1 - 40 Pax ) 299 0 /Person

  - +