• Pasqyrimi turit
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo
VIZITOJME
🔹DUBAI
🔸ABU DHABI
.
👉Akomodimi do te jete ne Hotele si me poshte:
Kater nete akomodim ne hotel 4 yje ne Dubai
.
▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DTATA E MEPOSHTME
👇👇👇
Nisje 8 Prill ― 5 Dite (4 nete) ― Cmimi 649€
Nisje 15 Prill ― 5 Dite (4 nete) ― Cmimi 649€

 

 

▶▶▶▶◀◀◀◀

Dita e Parë: 
Paraqitja ne Check in 2 ore para nisjes dhe njohja me Guiden.  Fluturimi Tiranë – Stamboll – Dubai.
Nisja nga Tirana në orën 16:30 dhe mbërritja në Stamboll në orën 19.10.
Nisja nga Stambolli në orën 21:45 dhe mbërritja në Dubai në orën 03:15 .
Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel.
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Dytë:

Pas mëngjesit në hotel në shoqërine e guidës fillojmë me një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen:
Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale.
Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait.
Në fund do të udhëtojmë tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qëndra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatervani Kërcimtar.

 

(Opsionale), Xhiro në perëndim tek rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait – në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgervishtësave në Dubai. Me piknisje në clubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro do tju japi mundesinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.

 

(Opsionale), Darke magjepsese me pamje nga shfaqja me e bukur ne qytet – Shatervani Kercimtar ne Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te perfshire (uje ose pije freskuese) bashke me transferten nga Hoteli.

– Kthimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Tretë: 

Mëngjesi në Hotel.

(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë – Burj Khalifa.

(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në cmim Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.

– Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Katërt: 
Mëngjesi në Hotel.
Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed*, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj).

 

(Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli.

– Kthimi në Dubai. Fjetje në Hotel.

 

Dita e Peste: 
Mëngjesi në Hotel.
Transferta në Aeroportin e Dubait. Fluturimi Dubai – Stamboll- Tiranë .
Nisja nga Dubai në orën 04:50 dhe mbërritja në Stamboll në orën 08;40.
Nisja nga Stambolli në orën 10:40 dhe mbërritja ne Tirane 11:30.

.

 

 

Duhet të dini se:
👇👇👇
✅ — Në cmim përfshihen:
1. Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
2. Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
3. Akomodimi në Hotel në Dubai.
4. Mëngjezet në Hotel.
5. Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
6. Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit.
7. Guida vendase në disa Shëtitje.
——————————————————-
Akomodimi:
Kater nete ne Hotel 4 Yje ne Dubai
——————————————————-
Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ Ora 16:30 nga aeroporti Nene Tereza, Tirane. (Ju lutem qe 90 min me heret duhet te jeni ne aeroport)
——————————————————-
❎ – Në cmim nuk përfshihen:
tarifa e vizës së hyrjes në Dubai prej 79 Euro dhe të gjitha shërbimet Opsionale si me poshte

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesë për Vizë Hyrje – €79
2. Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë – €42
3. Darke 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervani – €37
4. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €55
5. Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë – €47
6. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47
——————————————————-
SHENIME
►Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë:
1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton pa pranine njeri ose asnjerit prej prinderve, ji duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte

Shpërndaje me miqtë e tu!

✅ — Në cmim përfshihen:
1. Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
2. Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
3. Akomodimi në Hotel në Dubai.
4. Mëngjezet në Hotel.
5. Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
6. Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit.
7. Guida vendase në disa Shëtitje.
——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

❎ – Në cmim nuk përfshihen:
tarifa e vizës së hyrjes në Dubai prej 79 Euro dhe të gjitha shërbimet Opsionale si me poshte

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesë për Vizë Hyrje – €79
2. Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë – €42
3. Darke 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervani – €37
4. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €55
5. Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë – €47
6. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47
——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “DUBAI – ABU DHABI ➡ Nisje 8 Prill / 15 Prill ― 5 Dite (4 Nete) ― Cmimi 649€”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name DUBAI - ABU DHABI
  Start Wednesday 24/02/2021
  End Wednesday 24/02/2021
  1 - 20 Pax
   
  Available Seats: 20

  Adult ( 1 - 20 Pax ) 649 0 /Person

  - +