• Pasqyrimi turit
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo

VIZITOJME:
⛄KODRA E DIELLIT (Popova Shapka)
🍂SHKUP

 

👉Akomodimi do te jete ne:
Resort Spa BUSHI 
5 YJE (pishine dimerore, jakuzi, sauna)

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇💝👇
SHEN VALENTINI
Nisje 13 Shkurt — 2 Dite — Cmimi 59€

 

 

🚌🚌
DITA PARE
*Nisja ne mengjesi pas takimit me guiden tone ne drejtim te Maqedonise.
Ndalesa gjate rruges per te konsumuar mengjesin.
Pas kalimit te pikes kufitare te Qaf Thanes vazhdojme udhetimin drejt Shkupit.
*Vizite e kryeqytetit te Maqedonise ne shoqerine e guides duke filluar nga carshia e shqiptave, per te vazhduar ne qendren e qytetit ku ndodhen sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, dhe per te perfunduar viziten tone tek shtepia e Nene Terezes.
*Pas vizites se qytetit akomodohemi ne resort Spa Bushi 5 Yje ne Shkup ne qender te qytetit.  Kohe e lire per te pushuar dhe relaksuar ne spa e hotelit si pushine e mbyllur, jakuzi, sauna, etj.
*Mbremja e lire ku mund te shijoni jeten e nates te Shkupit ku pozicioni i hotelit ne qender te qytetit ju mundeson te shetisni lirshem dhe vetem pak metra larg nga clubet e nates.
*Darka ne restorantin e hotelit lluksoz Bushi, per personat qe zgjedhin paketen me darke

 

DITA DYTE
* Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Pistave te skijimit ne Kodren e Diellit (45 min larg)
*E vendosur midis masivit malor te Bjeshkeve te Sharrit,  “Kodra e Diellit” disponon 11 ski-ashensorë, me gjatësi prej 7.7. km, që lidhin shtigjet e skijimit në lartësi prej 1070-2510m. Gjatësia e shtigjeve të skijimit është 20 km nga të cilat 3 janë sipas kritereve të FIS-it (Federates Boterore te Skijimit).
*Ora 9:30 – 15:00 kohe e lire per te ushtruar sportin e skijimit.
Dreka e lire per te konsumuar ne restorantet rreth pistave
*Pas drekes, nisja drejt Tiranes.
*Ndalesa rruges per kafe the kthimi ne Tirane ne darke

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇

——————————————————-
✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Nje nate akomodimi resort Spa Bushi 5 yje
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Perdorimi i qendres SPA (pishina dimerore, jakuzi, sauna, hamam)
5) Guida (shoqruesi)
6) Taksat turistike
——————————————————-

Akomodimi do te jete ne:
RESORT SPA BUSHI 5 YJE (Pishine dimrore, jakuzi, sauna)
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirane ne oren 6:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Durres ne oren 5:00 nga pallati sportit
——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
——————————————————-
 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate diteve udhetimit
2) Pajiset e skive  / teleferiku
3) Darka ne resort Bushi (opsionale: extra pagese 10€)
——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
► Nese nuk i ke mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

.

Shpërndaje me miqtë e tu!

✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Nje nate akomodimi resort Spa Bushi 5 yje
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Perdorimi i qendres SPA (pishina dimerore, jakuzi, sauna, hamam)
5) Nje dhurate ne dhome per ciftin
6) Guida (shoqruesi)
7) Taksat turistike 

——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat
2) Pajiset e skive  / teleferiku
3) Darka ne resort Bushi (10€)

——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “Shen Valentini 💝 KODRA DIELLIT – SHKUP ➡Nisje me: 13 SHKURT — 2 Dite (1 Nat) 🎁Resort BUSHI 5 Yje”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name TE RRITUR
  Start Monday 25/01/2021
  End Monday 25/01/2021
  1 - 35 Pax
   
  Available Seats: 35

  Adult ( 1 - 35 Pax ) 59 0 /Person

  - +