• Pasqyrimi turit
 • Itinerari
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo

VIZITOJME:
🔹Liqenin Matka
🔸Lundrim me Motoskaf ne liqenin Matka dhe vizite e shpelles Vrelo
🔹Shkup
🔘Kopshti Zoologjik (ne Shup)
🔹Oher

 

👉Akomodim ne hotel 3 Yje ne qender te Shkupit

 

🐘Eksluzivitet: Vizite ne kopshtin Zoologjik te Shkup i pasur me specie te vecanta si Elefant, Xhiraf, Aligator, Lama, etj

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI TETOR
Nisje  3, 10, 17, 24, TETOR — 2 Dite Udhetim

 

PAKETAT E UDHETIMIT
👇👇
Paketa me Mengjes  – Cmimi €40
Paketa me Mengjes dhe Darke – Cmimi €45

DITA 1
*Nisja ne mengjes ne oren 6:00 drejt Maqedonise. Ndalesa rruges per kafen e mengjesit.
Pas kalimit te pikes doganore te Qaf Thanes, vazhdim i udhetimi neper territorin e Maqedonise drejt Liqenit MATKA.
I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Kjo dite do te jete kryesisht e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka.
Nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo. Ndalese per te vizituar nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel.
Me pas kthimi ne mol. Kohe e lire per te vizituar  kanionin ne menyre individuale.
*Rreth ores 17:00 largohemi nga Matka per te vizituar qytetin e Shkupit (vetem 10 km larg Matkes)
Akomodimi ne hotel 3 yje ne qender te Shkupit. Pas pushojme 20-30 minuta ne shoqerine e ciceronit vizitojme kryeqytetin e Maqedonise
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj.
Pas turit ne Shkup kohe e lire per shopping.
*Kthimi ne hotel.
Darka ne restorant (afer hotelit) per klientet qe kane zgjedhur paketen me darke.
*Pas darka e lire ku mund te shijoni jeten e nates te Shkupit

 

DITA 2
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesi vizitojme kopshtin zoologjik te Shkupit nje nder me te medhenjte ne Ballkan, i pasur me specie te vecanta si Elefant, Xhiraf, Aligator, Lama, etj
*Pas shetitjet ne kopshtin zoologjik te Shkupit udhetojme drejt qytetit te Oherit. Vizite te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja buze liqenit, etj.
Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit.
*Pas dreke nisja per ne Tirane nga pika kufitare e Qaf Thanes.
*Ndalese rruges per pushim dhe mberritja ne Elbasan, Tirane, Durres ne mbremje

 

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Akomodimi:
Do të bëhet në hotel  3Yje ne qender te Shkupit
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Durres në orën 5:00 të mengjesit nga pallati sportit
➤ Tirane ne oren 6:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Elbasan ne oren 6:30 nga kryqezimi i Cerrikut

——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

✅ – Ne cmimin per person përfshihen:
1. Transporti vajtje – ardhje sipas programit
2. Akomodimin ne  hotel 3 Yje ne qender te Shkupit per 1 nate
3. Mengjesi i dites se dyte ne restoratin e hotelit
4. Darka e dites se pare ne restorant tradicional ne Shkup (per personat qe zgjedhin paketen €55 me darken e perfshire)
5. Shoqërues  shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.
6..Taksat turistike

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Shetitja me motoskaf dhe vizite ne shpellen Vrelo (Opsionale) cmimi 5!
3) Bileta per hyrjet ne muze, kala, manastire
4) Bileta e hyres ne kopshtin Zoologjik ne Shkup (1,5 €)

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “LIQENI MATKA – SHKUP – OHER ➡NISJE 3, 10, 17, 24, TETOR — 2 DITE (1 Nate)”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name Paketa me Mengjes
  Start Thursday 01/10/2020
  End Thursday 01/10/2020
  1 - 35 Pax
   
  Available Seats: 35

  Adult ( 1 - 35 Pax ) 40.00 0.00 /Person

  - +
 • Pricing Name Paketa me Mengjes + Darke
  Start Thursday 01/10/2020
  End Thursday 01/10/2020
  1 - 35 Pax
   
  Available Seats: 35

  Adult ( 1 - 35 Pax ) 45.00 0.00 /Person

  - +