• Pasqyrimi turit
 • Itinerari
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo

VIZITOJME:
🔹Korce
🔹Voskopoje
🔸liqeni Prespes
🔹ishuli i Maligradit

 

👉Akomodim ne hotel KOCIBELLI 4 Yje ne qender te Korces

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI TETOR
Nisje  3 TETOR — 2 Dite Udhetim – Cmimi 5900 lek

DITA 1:
Nisja ne mengjess drejt qytetit Korces.
Ndalese per kafe ne Librazhd dhe me pas ne Pogradec buze liqenit te Oherit. Kohe e lire ne Podgradec per te vizituar bulevardin buze qytetit dhe nisja me pas drejt Voskopojes.
Ne shoqerine e guides do te vizitojme qytezen turistike te Voskopojes, duke shetitur neper kalldremet me gur, dhe duke udhetuar ne historite e saj. Do te vizitojme kishat e qytezes si Kisha e Shen Kollit apo Manastiri i Shen Prodhomit. Kohe e lire per te konsumuar dreken me gatime tradicionale ne tavernat e zones.
Pas dreke kthehemi ne Korce. Akomodimi ne hotel Kocibelli 4 yje ne qender te qytetit,
Ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Korces duke nisur me pazarin e vjeter, katedralen e Korces, bulevardin e qytetit, shkollen e pare shqipe ABC, etj...
Darka ne restorantin e hotelit me muzike live.

 

DITA 2.
Pas mengjesi ne hotel, kohe e lire per te shijuar kafen e mengjesit ne qytetin e Korces ku ju sugjerojme zones e pazarit te vjeter te qytetit (pak hapa larg hotelit).
Vazhdojme  drejt Parkut Kombetar te Prespes, me fshatin Liqenas (Pustec) buze liqenit te Prespes se Madhe. Ndalemi buze liqenit te Prespes dhe kohe e lire per te shetitur hijuar bukurine e zones perreth liqenit.
Opspionale per personat qe deshirojne do mund te lundrojme me varke per te zbuluar ishullin e Qytetit te Vogel (Maligrad), ku ne shoqerine e guides do te udhetojme ne kohe neper historite e ishullit duke vizituar edhe Kishen Mesjetare te ishullit.
Dreka sugjerohet te konsumohet te tavernat ne fshatin Liqenas me gatime tradicionale.
Pas vizites ne Presp nisemi per ne Elbasan, Tirane dhe Durres.
Mberritja ne mbremje.

 

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Akomodimi:
Do të bëhet në hotel KOCIBELLI 4 Yje ne qender te Korces
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Durres në orën 5:00 të mengjesit nga pallati sportit
➤ Tirane ne oren 6:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Elbasan ne oren 6:30 nga kryqezimi i Cerrikut
——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
– Rrova Sportive (per viziten diten e dyte ne liqenin e Prespes)
– Çantë shpine
– Syze dhe krem dielli
– Kapele
– Shishe uje 
——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar

✅ — Ne cmim per person përfshihen:
1. Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2. Akomodimin ne hotel KOCIBELLI 4 Yje per 1 nate
3. Darka e dites se pare ne restorantin e hotelit
4. Mengjesi i dites se dyte ne restorantin e hotelit
5. Guida gjate vendeve qe do te vizitojme

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Biletat e hyrjes ne muze, kisha, manastire
3) Varka ne liqenin e Prespes per ne ishullim e Maligradit

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “KORCE – VOSKOPOJE – LIQENI PRESPES ➡NISJE 3 TETOR — 2 DITE (1 Nate)”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name Adult
  Start Thursday 01/10/2020
  End Thursday 01/10/2020
  1 - 45 Pax
   
  Available Seats: 45

  Adult ( 1 - 45 Pax ) 48.00 0.00 /Person

  - +