• Pasqyrimi turit
 • Itinerari
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo

VIZITOJME
🔹SHKUP
🔹STAMBOLL
🔸Destinacione te Stambollit si Xhamia Blu, Sarajet e Topkapise, Cisterna Bizantine, Muzeu Panorma, Akuapark, Dolmabahce, Taksim
🔸Shoppin ne qendrat tregtare me te medhe te Stambollit
🔸Shetitje me traget ne Bosfor
🔸Mbremje festive Turke ne restorante tradicionale

 

👉Akomodimi ne Hotel me 4 YJE prane qendres se STAMBOLLIT 

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI TETOR
Nisje  1, 8, 15, 22, 29, TETOR — 2 Dite Udhetim – Cmimi €89

DITA 1
-Nisja nga Tirana ne oren 23:00 , (1 dite para dates se nisjes )
-Nisja nga Durresi ne oren 22:20 , (1 dite para dates se nisjes )
-Nisja nga Elbasani ne oren 23:30 , ( 1 dite para dates se nisjes )

*Vazhdojme udhetimin ne drejtim te Stambolli, duke pershkruar itinerarin Shkup, Sofie, Stamboll
*Ndalese e shkurter ne Shkup dhe vazhdimi i rruges per ne Bullgari. 
Me pas vazhdojme udhetimin drejt Stambollit.
*Mberritja ne Stamboll pasdite dhe akomodimi ne hotel 4 yje ne Stamboll. 
Mbremja e lire ne Stamboll.


DITA 2

*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit ne shoqerine e guides nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti.
Turi fillon me viziten ne Xhamine Blu (nje nder simbolet e madheshtise se Stambollit),
per te vazhduar me Kishen e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse (vecantia e se ciles eshte se ne brendesi te saj do te gjeni elemente te kishes dhe xhamise te nderthura se bashku, pasi kisha e Shen Sofise u shenderruar ne xhami per disa shekuj perpara se te kthehej perseri ne kishe).
Vizitat vazhdojne ne cisternen e vjeter te Kostandinopojes, me pas tek Hipodromi dhe per te pefunduar ne Sarajet e Sulltanit (Topkapise). Vizita e Topkapise do te jete si nje udhetim ne kohe i arkitektures dhe kultures qe secili sulltan ka sjellur gjate sundimit te tij ne perandorine osmane.
*Pas mbarimit te vizitave, kohe e lire per te shopping ne pazarin e famshem turk, ne Grand Baazar
*Kthimi ne hotel dhe mbremja e lire


DITA 3

*Mengjesi ne hotel.
*Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit Florya dhe Muzeu Historik Panorama 1453.
Me pas udhetojme drejt stacioneve te trageteve Eminoy per te filluar shetitjen me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa dhe per tu njohur me legjenden e saj si te nje perralle.
*Vazhdimi i vizitave me pas ne pallatin e Dolma Bahces dhe viziten ne Sheshi Taksim.
Pasdite do vizitojme Miniaturk (parku ku ndodhen 105 objekte te minimizuara te vendeve me te vizituara ne ne te gjithe Turqine
*Gjate darkes organizim me shfaqje dhe muzike (Nata Turke) darke dhe pije pa limit (me deshire), ne traget duke lundruar nen petkun e dritave te Stambollit.


DITA 4

*Mengjesi ne hotel.
*Nisja drejt Shqiperise duke udhetuar nga segmenti Stamboll - Sofie - Shkup.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges per pushime.
Ndalese dhe vizite ne Shkup, ku ne shoqerine e guides do te vizitojme qytetin e bukur te Shkupit dhe atraksionet e tij si sheshi Aleksander, shtepia e Nene Terezes, Urat mbi lumin Vardar, etj.
Pas vizites ne Shkup nisje per Tirane, Durres, Elbasan.
Mberritja ne darke.

 

 

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Akomodimi:
Do të bëhet në hotel 4 Yje ne Stamboll
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Durres në orën 22:00 të mengjesit nga pallati sportit
➤ Tirane ne oren 23:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Elbasan ne oren 23:30 nga kryqezimi i Cerrikut

——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure
——————————————————-
DOGANA
1) Per kete udhetimit per kalimin e doganes nevojitet pashaporta. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Per te hyre ne shtetin e Turqise, ju duhet te keni mbi 150 dite vlefshmeri nga datat e skadences ne pashaporte.

✅ — Ne cmim per person përfshihen:
1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi per 3 nete ne hotel 4 yje prane Qendres te Stambollit
3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
4) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme
5) Taksat Turistike

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe lundrimi me traget ne Bosfor

 1. :

  Super udhetim 😍😍
  Kemi udhetuar me ju vitin e kaluar dhe jemi kenaqur shuuuuuuuume!
  Super organizim, guide, hotel dhe transport super komod!
  Vetem ⭐⭐⭐⭐⭐ per ju

Leave a Reply to Mario Cancel reply

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name Adult
  Start Monday 28/09/2020
  End Monday 28/09/2020
  1 - 45 Pax
   
  Available Seats: 45

  Adult ( 1 - 45 Pax ) 89.00 0.00 /Person

  - +