• Pasqyrimi turit
 • Itinerari
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo

VIZITOJME:
🔹Struge
🔹Oher
🔹Shen Naum
🔹Drilon

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI TETOR
Nisje  4, 11, 18, 25, TETOR — 2 Dite Udhetim – Cmimi €10

Dita 1: STRUGE – OHER
*Nisja ne mengjes ne oren 6:00 drejt Maqedonise.
*Ndalesa rruges per mengjes ne zonen e Librazhdit.
*Pas kalimit te procedurave  doganore mberrijme ne qytetin e Struges.
*Vizite e qytetit e Struges, si Carshia e vjeter, Portat e Drinit te Zi, bulevardi buze lumit te Drinit, etj.
Pas vizites ne Struge, vazhdimi i turit ne Oher, ne Jeruzalemin e Ballkanit.
Vizite ne shoqerine e guides te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, Kisha Kameni, Pedonalja, etj.
*Sipas deshires se grupit mund te organizojme shetitje me varke  ne liqenin e Oherit rreht mureve te kalase se vjeter (extra pagese 5€)
Me pas kohe e lire per te konsumuar dreken.
*Pas dreke udhetojme drejt Muzeut te Kockave, i ndodhur ne periferi te Oherit. Vizite e muzeut, i cili perfaqeson struktura te qytetit te vjeter te Oherit perpara 2000 viteve i quajtur Lhynidos.
*Pas vizites se muzeut turi jone do te vazhdoje ne Manastirin e Shen Naumit. Vizite e Manastirit ne shoqerine e guides per tu rikthyer ne Shqiperi nga dogana e Tushemishtit ku do te bejme nje ndalese te fundit per nje kafe ne Drilon.
*Kthimi ne Elbasan, Tirane, Durres ne mbremje.

 

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇

——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Durres në orën 5:00 të mengjesit nga pallati sportit
➤ Tirane ne oren 6:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤ Elbasan ne oren 6:30 nga kryqezimi i Cerrikut

——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————-
SHENIME
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

✅ — Ne cmim per person përfshihen:
1. Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2. Guida (shoqeruesi) 

❎ – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Dreka ne Oher
2) Biletat e hyrjes ne muze, kala, kisha, manastire.

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “STRUGE – OHER – SHEN NAUM – DRILON ➡NISJE 4, 11, 18, 25, TETOR — 1 DITE”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name Adult
  Start Thursday 01/10/2020
  End Thursday 01/10/2020
  1 - 40 Pax
   
  Available Seats: 40

  Adult ( 1 - 40 Pax ) 10.00 0.00 /Person

  - +