• Pasqyrimi turit
 • Përfshihen
 • Nuk Përfshihen
 • Vlersimet
 • Rezervo

VIZITOJME:
⛄VOSKOPOJE
⛄DARDHE
🍂KORCE

 

👉Akomodimi do te jete ne:
HOTEL BRITISH 4 YJE — Cmimi 3500 LEK 

 

▶▶▶▶◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇❄👇
Nisje 30 JANAR — 2 DITE (1 Nate)
Nisje 6 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)
👇💖👇
SHEN VALENTINI
Nisje 13 SHKURT — 2 DITE (1 Nate)

 


🚌🚌
DITA PARE
*Nisja ne mengjes pas takimit me guiden tone drejt Korces
*Ndalese ne Librazhd per kafe dhe mengjes.
*Vazhdimi udhetimit ne Voskopoje per te vizituar  qytezen e harruar (e cila gjate kohes se perandorise Bizantine eshte cilesuar si qyteti i dyte me i rendesishem i perandorise pas Kostandinopojes). Duke shetitur neper kalldremet e vjeter te qytetezes, do te vizitojme Kishat simbol te vendit si Kisha e Shen Kollit, Manastiri i Shen Prodhomit, etj.
Dreka e lire ne Voskopoje.
*Pas dreke kthehemi ne Korce ne “Parisin e Vogel”. Vizite e qytetit si  Katedralia Ringjallja e Krishtit, shkolla e pare shqipe ABC, kulla e vrojtimit, pazari i vjeter i Korces, muzeu mesjetar, etj.
Kohe e lire per te shetitur Bulevardin e qytetit ose pazarin e vjeter dhe per te shijuar korce
*Akomodimi ne hotel ne Korce.
*Darka ne restorant ne Korce ose Boboshtice sipas deshires se grupit

 

DITA DYTE
*Pas zgjimit dhe konsumimit te mengjesit, nisemi per ne Dardhe drejt  pistes se skive Bigell, e vetmja piste per ski ne Shqiperi me teleferik.
Pas mberritjes ne pisten e skive, Zgjedhim paisjet sipas preferencave dhe pas një trajnimi flash për teknikat e skijimit, aventura e skive është e gjitha e juaja për tu shijuar.
Pista e skive Bigell ne Dardhe, disponon 3 pista dhe 2 teleferik, te pershtatshme per cdo kategori.
*Kohe e lire per ski ne Dardhe dhe nisja me pas drejt Pogradecit per te vizituar qytetin e Pogradecit, dreka e lire ne nje nga restorantet buze liqenit (ku sugjerimet e guides nuk do te mungojne)
*Pas pushimit ne Pogradec vazhdimi udhetimit per ne Tirane.
*Mberritja ne Tirane ne darke

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Akomodimin ne hotel British 4 Yje ne qender te Korces per 1 nate
3) Mengjesi diten e dyte
4) Guida (Shoqeruesi)
——————————————————-
👉Akomodimi do te jete ne:
HOTEL BRITISH 4 YJE NE QENDER TE KORCES
——————————————————-
Nisja do të bëhet si me poshte:
➤ Tirane ne oren 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Xhup te trashe, doreza, shall
2) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
——————————————————-
 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Darka ne Boboshtice (opsionale: extra pagese 1000 lek)
3) Pajiset e skive
——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore
——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

✅ – Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit me autobuz/minibuz turistik
2) Akomodimin ne hotel British 4 Yje ne qender te Korces per 1 nate
3) Mengjesi diten e dyte
4) Guida (Shoqeruesi)

——————————————————-

Shpërndaje me miqtë e tu!

 – Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Darka e dites se pare (opsionale: extra pagese 1000 lek)
3) Pajiset e skive

——————————————————

Shpërndaje me miqtë e tu!

Ky udhëtim nuk ka vlersime deri më tani.

Be the first to review “KORCE – VOSKOPOJE – DARDHE (ski) ➡Nisje 30 JANAR / 6 SHKURT / 13 SHKURT — 2 Dite (1 Nate)!”

 • Pricing Name
  Start
  End
  Group (Min-Max)
  Pricing
   
 • Pricing Name HOTEL ne KORCES
  Start Monday 25/01/2021
  End Monday 25/01/2021
  1 - 35 Pax
   
  Available Seats: 35

  Adult ( 1 - 35 Pax ) 3,500 0 /Person

  - +