PRANVERE NE STAMBOLL (darke festive ne 8 mars) ➡Nijse Dt. 7 MARS - 4 Dite - Cmimi €99

  • Nisja: 07/03/2019
  • Kohëzgjatja: 4 ditë
  • Vendodhja: Stamboll
  • Çmimi: €99
Rezervo tani

PROGRAMI KATER DITOR I UDHETIMIT NE STAMBOLL / Akomodimi ne Hotel me 4 YJE

Darke Festive e 8 MARSIT me muzike shiptare me DJ, menu buffe dhe pije pa limit

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE
Dt. 7 -10 MARS (4 Dite Udhetim) — Cmmi €99

 

Dita 1 (7 Mars): TIRANE – STAMBOLL
*Nisja nga Tirana ne oren 24:00 ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices.
*Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut.
Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Ndalesa te shkurta per pushim gjate rruges.
*Mberritja ne Stamboll me 7 mars pasdite dhe akomodimi ne hotel 4*.


Dita 2
(8 Mars – Darke festive): STAMBOLL
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Hipodromi, Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, cisterna e vjeter e Kostandinopojes, Sarajet e Sulltanit.
*Kohe e lire ne Grand Baazar per shopping.
*Kthimi ne hotel dhe pergatitetmi per festen e 8 Marsit
Darke Festive e 8 MARSIT me muzike shiptare me DJ, menu buffe dhe pije pa limit


Dita 3:
(9 Mars): STAMBOLL
*Mengjesi ne hotel.
*Nisim turin e vizitave duke filluar me shetitje me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa.
*Vazhdimi i vizitave me pas ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453 , Sheshi Taksim, kohe e lire dhe Shopping ne pedonalet e famshme te sheshit Taksim.
*Darka nen sugjerim e guides ne lokalet me harem ose Turkish Show ne anije.


Dita 4:
(10 Mars): STAMBOLL – SELANIK – TIRANE
*Mengjesi ne hotel.
*Nisja drejt Selanikut.
Vizite qytetit te Selanikut si Kulla e Bardhe, Sheshi Aristoteli, pedonalja buze detit, etj.
*Pas vizites se Selanikut, nisja drejt Tiranes.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke vone
————————————————————-
Duhet të dini se:

►Ne cmim per personin përfshihen:
1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi per 3 nete ne hotel 4 yje ne Stamboll
3) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
4) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme
5) Taksat Turistike

————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotele per 4 yje ne Stamboll

► Nisja do të bëhet në orën 24:00 të ditës së pare, nga kafe Flora

————————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer


————————————————————
Ne cmim nuk perfshihen:

A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe lundrimi me traget ne Bosfor
C) Darka festive e 8 Marsit me muzike me DJ, menu bufe dhe pije pa limit – Extra pagese 10 euro.

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

Share

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj