Plazh ne BENJE - UJEVARA E SOPOTIT - PERMET ➡Nisje 20, 27, Qershor — 2 Dite — Cmimi 6500 lek!

  • Nisja: 20/06/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Benje
  • Çmimi: €6500
Rezervo tani

🔸Ne Turin tone jane te gjitha te gershetuar: si vizite qytetit te Permetit, mbremje festive, gatime tradicionale, ecje ne natyre, peisazhe natyrore si ujevara e Sopotit dhe kanionit te Langarices, Plazh ne Benje, dhe shume argetim.

VIZITOJME:
🔹Gryka e Kelcyres
🔹Ujevara e Sopotit
🔹Qyteti i Permetit
🔸Plazh ne Benje
🔹Vizite e kanionit te Langarices
🔹Vizite e ujit te Ftohte ne Tepele

👉Akomodim ne hotel Alevero 4 Yje ne qender te qytetit te Permetit
Hoteli eshte i pozionuar ne qender te qytetit me vleresim me te larte ne booking (9.6 Exceptional).
Hoteli eshte i pari ne Permet qe eshte antar dhe certifikuar nga shoqata Slow-Foodi nderkombetar.

▶▶▶▶ ◀◀◀◀
👉 KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME 👇

MUAJI QERSHOR

Nisje 20 QERSHOR — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6500 lek
Nisje 27 QERSHOR — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6500 lek

MUAJI KORRIK
Nisje 4 KORRIK — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6500 lek
Nisje 11 KORRIK — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6500 lek
Nisje 18 KORRIK — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6500 lek
Nisje 25 KORRIK — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6500 lek

MUAJI GUSHT
Nisje 1 GUSHT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6500 lek
Nisje 8 GUSHT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6500 lek
Nisje 15 GUSHT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6500 lek
Nisje 22 GUSHT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6500 lek
Nisje 29 GUSHT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6500 lek

 

Itinerari i detajuar i Udhetimit
👇
👇👇
Dita 1: Vizite ne Kelcyre. Vizite ne Ujevaren e Sopotit. Vizite ne Permet (Mbremje me muzike)
*Nisja ne mengjes pas takimit me guiden, drejt qytetit te Permetit
*Ndalese gjate rruges mengjesin dhe vazhdimi udhetimit per ne Permet.
*Destinacioni i pare qe do te vizitojme do te jete gryka e Kelcyres, per te shijuar panoramen qe te ofron duke shijuar nje kafe buze lumit Vjosa.
Pas vizites ne Kelcyre mberrijme ne Permet, ku akomodohemi ne hotel Alvero 4 Yje ne qender te qytetit
Konsumimi i dreket ne Permet dhe nisemi me pas eskursionin drejt ujevares se Sopotit.
*Ujevara e Sopotit eshte një zonë e cila ofron bukuri të mrekullueshme natyrore që janë ende të paprekura. Ujevara është e vendosur në rrëzë të malit të Nemërçkës. Shtegu ofron pamje të mrekullueshme të pjesës jugore të masivit dhe mbi të gjitha një pamje spektakolare të akullnajës së malit Nemërçkë. Nga Permeti me furgonat e zones do te udhetojme drejt fshatit te gurte karakteristik të Strëmbecit, per te ecuar me pas përgjatë një shtegu të butë malor që kalon mes kullotave të bukura në kontakt të ngushtë me natyrën per te arritur ne ujevaren e Sopotit. Vizite e ujevares dhe kthimi nga i njejtit shteg ne fshatin e Strembecit ku me furgonat e zones kthehemi ne Permet.
*Pasdite vizitojme qytetint e tulipaneve, sic quhet ndryshe edhe qyteti i Permetit, ku pozicioni i hotelit ne qender na ofron mundesine ta vitiojme qytetin ne kembe
Darka ne restorantin e hotelit me gatime tradticionale dhe e organizuar me muzike, per te shijuar sa me shume mbremjen permetare.

Dita 2: Plazh ne Benje. Vizite e kanionit te Langarices.
*Pas mengjesit ne hotel, kjo dite do te jete e dedikuar per plazh ne Ujerat termale te Benjes, nje mrekulli e natyres shqiptare.
Transferta me autobuzin e agjensise ne Fshatin Benje dhe me pas kohe e lire per plazh. Ujerat termale te Benjes perbehen nga 6 burime te ndryshme e konvertuar ne 6 vaska natyrale, ku ju mund te shijoni nje dite relaksi plazhi te vecante.
Per pjestaret e grupit qe do deshirojne edhe pak aventure, ne shoqerine e guides do mund te viziojme kanionin e Langarices, ne nder me piktoresket ne Shqiperi per peisazhin e ofruar gjate vizites se tij.
Qendrimi ne Benje deri ne oren 16:30 dhe nisja me per ne Tirane. dhe Durres.
Ndalese gjate rruges per pushime dhe mberritja ne darke.

►Duhet të dini se:
👇👇👇

——————————————————–
✅ –Ne cmim përfshihen:
1. Transporti: Tirane – Permet – Tirane
2. Transferta: Permet – Benje – Permet
3. Akomodimi 1 nate ne hotel Alvero 4 Yje ne qender te Permetit
4. Darka me gatime tradicionale e dites se pare dhe me muzike
5. Mengjesi dite e dyte ne restorantin e hotelit
6. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit

——————————————————–
Akomodim ne hotel Alevero 4 Yje ne qender te qytetit te Permetit
Hoteli eshte i pozionuar ne qender te qytetit me vleresim me te larte ne booking (9.6 Exceptional).
Hoteli eshte i pari ne Permet qe eshte antar dhe certifikuar nga shoqata Slow-Foodi nderkombetar.

——————————————————–
Nisja do të bëhet në orën 6:00 të mengjesit nga Tirana (sheshi piazza, mbrapa muzeut kombetar)
Nisja do të bëhet në orën 6:30 të mengjesit nga Durresi (stacioni Trenit)

——————————————————–
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

– Atlete të përshtatshme për ecje na mal per eskursionin ne ujevaren e Sopotit
– Çantë shpine
– Bluze per nderrese gjate ecjes neper shtigjet e pershkruar ne program
– Rrova Sportive
– Çantë shpine
– Rroba banjo
– Peshqir plazhi
– Syze dhe krem dielli
– Kapele
– Sandale te hapura pasi gjate eksplorimit te Kanionit te Langarices nje pjese e tij mund te kete uje
– Shishe uje 1.5 liter

——————————————————–
❎-Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate diteve te udhetimit
2) pijet alkolike dhe jo-alkolike te vakteve
3) Transporti me furgonat e zones ne fshatin e Strëmbecit, 500 lek

——————————————————–
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me dy ose tre te rritur
Femijet deri ne moshen 12 vjec paguajne 3900 lek

——————————————————–
►Pse Duhet te Vizitojme Ujerat Termale te Benjes 

Banjat e hapura të Bënjës Burimet e ujërave termale të Bënjës, apo sic quhen ndryshe Banjat e Bënjës, gjenden 14 kilometra larg qytetit jugor të Përmetit në komunën Petran, vetëm 3 kilometra larg nga vendi ku lumi Vjosa bashkohet me përroin e Lëngaricës. Për të mbërritur atje ndiqet intinerari, rruga automobilistike Përmet -Petran-Bënjë. Banjat e Bënjës kanë gjithsej 6 burime. E veçanta e tyre është se këto janë burime të hapura në natyrë. Temperatura e këtyre ujërave është, 26 – 32 gradë celius. Katër burime që përdoren për sëmundjet kronike të reumatizmave (artikulare), një burim për sëmundjet e stomakut dhe një burim për sëmundjet e lëkurës. Njëri prej burimeve shërben edhe për trajtimin e sëmundjeve të stomakut, ndërsa një tjetër për trajtime të lëkurës. Trajtime të tjera janë për sëmundjet kronike të remautizmës. Temperatura e ujërave varijon 26-32°C. Ujërat me bazë sulfurorë kanë efekte shumë të larta kuruese, specialistët i mbajnë si më të mirat në Evropë. Shfrytëzimi i parë i këtyre ujërave me përmbajtje biokarbonatike është bërë që prej vitit 1964.

——————————————————–
►►► Njoftim :
Ne baze te kritereve te vendosura deri tani  per mbrojtjen  ndaj  virusit Covid19 dhe parandalimin e tij  klienti duhet  :
– Te kete maska mbrojtese  per  fytyren .
– Doreza mbrojtese per duart .
– Duhet te dezinfektoje duart ne cdo hyrje dhe dalje nga autobusi.
– Duhet te mase temperaturen cdo fillim udhetimit para se te hyje ne automjet.
– Te ruaj distancen  1.5 m ndaj stafit apo klienteve  te tjere gjate hipjes apo zbritjes ne autobus  .
– Sugjerohet qe ulja ne sedilje te behet afer e afer vetem ne rast kur personat jane nga nje familje .
– Te njoftoje  ne kohe reale stafin e kompanise ne momentin qe do te ndieje simptomat  si , lodhje fizike , temperature , kolle e thate , veshtiresi ne frymemarrje , dhimbje ne kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thate , diarre , konfuzion .
( Per cdo informacion te ri  ne vazhdim qe organet qeveritare do te vendosin per masat mbrojtese  nga covid19  klienti do te njoftohet  ne kohe .)

 

.

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj