BERAT - KANIONI OSUMIT - UJEVARA E BOGOVES ➡Nisje 20, 27, Qershor — 2 Dite — Cmimi 6000 lek!

  • Nisja: 20/06/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Berat
  • Çmimi: €6000
Rezervo tani

🔸Ne Turin tone jane te gjitha te gershetuar: si vizite qytetit te Beratit, gatime tradicionale, ecje ne natyre, peisazhe natyrore si ujevara e Bogoves dhe kanionit te Osumit, vizite panoramike e liqeneve te Belshit, vizite e muzeut te avioneve luftarak, dhe shume argetim.

VIZITOJME:
🔹Komplekset e liqeneve te Belshit
🔹Muzeun e Avioneve Luftarak (ne Kucove)
🔹Qyteti i Beratit
🔹Kanioni i Osumit
🔹Ujevara e Bogoves

👉Akomodim ne hotel Ounfri 4 Yje ne Berat.
Hotel eshte i pozicionuar ne qender te qytetit dhe ne lagjen e vjeter dhe perallore te Mangalemit.
Hoteli eshte i areduar me arkitekture tradicionale, ku mbizotron dekorimi me dru i dhomave.

 

▶▶▶▶ ◀◀◀◀
👉 KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME 👇

MUAJI QERSHOR

Nisje 20 QERSHOR — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6000 lek
Nisje 27 QERSHOR — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6000 lek

MUAJI KORRIK
Nisje 4 KORRIK — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6000 lek
Nisje 11 KORRIK — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6000 lek
Nisje 18 KORRIK — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6000 lek
Nisje 25 KORRIK — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6000 lek

MUAJI GUSHT
Nisje 1 GUSHT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6000 lek
Nisje 8 GUSHT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6000 lek
Nisje 15 GUSHT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6000 lek
Nisje 22 GUSHT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6000 lek
Nisje 29 GUSHT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 6000 lek

 

Itinerari i detajuar i Udhetimit
👇
👇👇
Dita 1: Vizite e Liqeneve te BELSHIT. Vizite e Muzeut te Avioneve Lufturak (Kucove). Vizite ne BERAT,
*Nisja ne mengjes, pas prezantimit me guiden tone i cili do iu shoqeroje pergjate te 2 diteve te udhetimit. Gjate rruges do te kemi mundesine te shijojme bukurine e peisazheve, qe i ka dhuruar nena natyre, Shqiperise. Do te ndiekim nje itinerar te vecante duke udhetuar pergjate kompleksit te liqeneve te Belshit.
Vizite e pare per kafen e mengjesit do te jete ne qytezen turisitke te Belshit per te shijuar kafe buze liqenit.
Vazhdimi me pas udhetimit drejt Beratit duke vizite gjate rruges (vizita panoramike) liqeni i Seferanit, liqeni i Merhojes, liqeni Çestijes, liqeni Deges, liqeni Gjoli i Gjat, etj.
*Perpara mberritjes ne Berat do te realizojme nje tjeter ndales ne Kucove, per te vizituar muzeun avioneve lufturak, nje muze i hapur ne natyre i vecante ne llojin e tij.
*Mberritja ne Berat dhe akomodimi ne hotel Onufri 4 Yje ne qender te Beratit dhe i pozicionuar ne lagjen e vjeter te Mangalemit, lagja me turistike dhe perrallore e qytetit te Beratit.
Pasdite ne shoqerine e guides, do te viztiojme qytetint e Beratit duke filluar nga kalaja e qytetit, muzeu i ikonave Onufri, lagja e vjeter e Gorices, lagja e vjeter e Mangalemit, qendren e qytetit.
Darka ne hotel ne veranten e restorantit, duke shijuar peisazhin perrallor qe te ofron lagja e vjeter e Mangalemit

Dita 2: Vizite ne Kanionet e OSUMIT. Vizite ne Ujevaren e Bogoves.
*Pas mengjesit ne hotel, udhetojme drejt Corovodes per vizituar kanionet e Osumit ku gjatë rrugës do të kemi mundësi të shijojmë degëzimet e lumit të Osumit dhe majat e larta të malit të Tomorrit.
Kanioni ka nje gjatesi prej 26 km dhe eshte formuar 2-3 milion vjet me pare. Eshte nder zonat turistike me te famshme te jug-lindjes, vizita e tij ju ofron mundesi beni rafting (nga agjensi lokale te licensuar per realizimin e rafting extra pagese 40 euro/personi) ose shetitje ne kembe. Kanioni eshte krejtesisht nje kryeveper e natyres, dhe vizitimi i tij do te jete nje pervoje qe do je mbese gjithmone ne kujtese.
Eksplorimi i kanionit nis me vizitën tek ‘Lakorja Panoramike e Flamurit’, një nga pikat më të bukura buzë kanionit. Më pas do të vizitojmë ‘Vrimën e Nuses’ (nga ku rrjedhë një legjendë që do ta zbulojmë gjatë udhëtimit) dhe Urën e Vjetër të Zaberzanit të vendosur në një nga pjesët më të bukura midis faqeve të kanionit. Ne Zaberzan mund te shfrytezoni rrjedhen e Lumit Osum per tu lare dhe per banjo dielli.  Gjithashtu do të kemi mundësi që gjatë eksplorimit të prekim Mullirin e Babait, Gjurmën e Abaz Aliut edhe Urën e Kasabashit (monument kulture).
*Pas vizites se kanionit udhetojme drejt Ujevares se Bogoves. Vizite ne kembe shoqerine e guides e ujevares e Bogoves, e cila eshte pjese e parkut kombetar te Tomorit dhe ka nje lartesi prej 20 metrash.
Pas vizites se ujevares, shijojme dreken ne restorante e zones.
Pas dreke nisja drejt Tiranes, Durresit dhe Elbasanit. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe kthimi ne mbremje.

►Duhet të dini se:
👇👇👇

——————————————————–
✅ –Ne cmim përfshihen:
1. Transporti: Tirane – Berat – Tirane
2. Transporti: Berat – kanioni Osumi – Bogove – Berat
3. Akomodimi 1 nate ne hotel Ounfri 4 Yje
4. Darka me gatime tradicionale e dites se pare
6. Mengjesi diten e dyte
7. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit

——————————————————–
Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Onufrin 4 Yje.
Hotel eshte i pozicionuar ne qender te qytetit dhe ne lagjen e vjeter dhe perallore te Mangalemit.
Hoteli eshte i areduar me arkitekture tradicionale, ku mbizotron dekorimi me dru i dhomave.

——————————————————–
Nisja do të bëhet në orën 5:10 të mengjesit nga Durresi (stacioni Trenit)
Nisja do të bëhet në orën 6:00 të mengjesit nga Tirana (sheshi piazza, mbrapa muzeut kombetar)
Nisja do të bëhet në orën 6:30 të mengjesit nga Elbasani

——————————————————–
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
– Atlete të përshtatshme për ecje na mal per eskursionin ne ujevaren e Bogoves dhe kanionit te Osumit.
– Veshje sportive per ecje
– Çantë shpine
– Bluze per nderrese gjate ecjes neper shtigjet e pershkrur ne program
– Rroba banjo
– Syze dhe krem dielli
– Peshqir
– Sandale/Atlete per t’i  nderruar ne fund te udhetimit
– Shishe uje 1,5 liter
– Kapele
– Sandale te hapura pasi gjate eksplorimit te Kanionit Osumit, nje pjese e tij mund te kete uje

——————————————————–
❎-Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate diteve te udhetimit
2) pijet alkolike dhe jo-alkolike te vakteve
3) Rafting ne kanionin e Osumit

——————————————————–
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me dy ose tre te rritur
Femijet deri ne moshen 12 vjec paguajne 3900 lek

——————————————————–
►►► Njoftim :
Ne baze te kritereve te vendosura deri tani  per mbrojtjen  ndaj  virusit Covid19 dhe parandalimin e tij  klienti duhet  :
– Te kete maska mbrojtese  per  fytyren .
– Doreza mbrojtese per duart .
– Duhet te dezinfektoje duart ne cdo hyrje dhe dalje nga autobusi.
– Duhet te mase temperaturen cdo fillim udhetimit para se te hyje ne automjet.
– Te ruaj distancen  1.5 m ndaj stafit apo klienteve  te tjere gjate hipjes apo zbritjes ne autobus  .
– Sugjerohet qe ulja ne sedilje te behet afer e afer vetem ne rast kur personat jane nga nje familje .
– Te njoftoje  ne kohe reale stafin e kompanise ne momentin qe do te ndieje simptomat  si , lodhje fizike , temperature , kolle e thate , veshtiresi ne frymemarrje , dhimbje ne kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thate , diarre , konfuzion .
( Per cdo informacion te ri  ne vazhdim qe organet qeveritare do te vendosin per masat mbrojtese  nga covid19  klienti do te njoftohet  ne kohe .)

 

.

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj