KRISHTLINDJE NE BITOLA ➡Dt. 22-23 Dhjetor & Dt. 24-25 Dhjetor - 2 Dite - Cmimi €59!

  • Nisja: 22/12/2018
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Bitola
  • Çmimi: €59
Rezervo tani

PROGRAMI PER SKI NE BITOLA / Akomodimi ne Hotel & Spa EPINAL 4Yje

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
►Dt. 22-23 DHJETOR  (2 Dite Udhetim) – Cmmi €59
►Dt. 24-25 DHJETOR 
(2 Dite Udhetim) – Cmmi €59
►Dt. 1-2 JANAR 2019 
(2 Dite Udhetim) – Cmmi €65
►Dt. 2-3 JANAR 2019 
(2 Dite Udhetim) – Cmmi €59
►Dt. 5-6 JANAR 2019
(2 Dite Udhetim) – Cmmi €59

 

Dita e pare: STRUGE – OHER – BITOLA
*Nisja ne mengjes ne oren 7:00 drejt Maqedonise.
*Ndalesa rruges per mengjes ne zonen e Librazhdit.
*Pas kalimit te procedurave  doganore ne Qaf Thane i drejtohemi qyteti te Struges. Ndalese per kafe dhe vizite e qytetit  si Carshia e vjeter, Portat e Drinit te Zi, bulevardi buze lumit te Drinit, etj.
*30 minuta larg Struges ndodhet qytetit turistik i Oherit (pjese e Unescos), i cili do te jete destinacioni i radhes qe do te vizitojme.
Vizite panoramike te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, Muzeu mbi uje, pedonalja, Ura e Horoskopit (ose ura e plotesimit te deshirave) etj.
*Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit, .
*Nisja me pas drejt qytetit te te Bitolas 1 ore larg Oherit.
*Akomodimi ne hotel Epinal 4Yje ne qender te Bitolas.
*Mbasditja e lire per te pushuar,  ku mund te relaksoheni ne SPA e hotelit si pishine dimerore, sauna, jakuzzi dhe hamam, ose cazinon e hotelit. SPA e hotelit qendron e hapur deri ne oren 22:00.
*Darka ne restorantin e hotelit e organizuar me MUZIKE LIVE


Dita e dyte: SKI NE BITOLA

*Pas mengjesit ne hotel, ne shoqerine e guides, vizite  e qytetit te shqiptare, qytetin e Manastirit (ose Bitolas ne gjuhen maqedoanese)
*Me pas transferimi me transportn e agjensise ne parkun Pelister (20 minuta larg) ku ndodhet qendra e Skive e Bitolas.
Kohe e lire per ski deri ne oren 15:30.
Dreka sugjerohet te konsumohet ne restorantet e zones.
*Pas drekese  kthimi per ne Tirane. Ndalesa rruges per pushim dhe mberrijta ne darke.

——————————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim €59 përfshihen::
1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimin ne Hotel Epinal 4Yje ne qender te qytetit te Manastirit(Bitola)
3) Mengjesi dhe Darka  ne restorantin e hotelit
4) Pishina dimerore, sauna, jakuzzi, banjot turke deri ne oren 22:00
5) Guida gjate vendeve qe do te vizitojme

——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Epinal 4Yje ne qender te Bitolas

► Nisja do të bëhet në orën 06:30 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
4) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
5) rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Pajiset e skive dhe Teleferiku

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj