SARAJEVE DHE BJELASNICA (Darke festive me muzike live)➡ Nisje 2 JANAR –– 3 Dite –– Cmimi €99!

  • Nisja: 02/01/2020
  • Kohëzgjatja: 3 ditë
  • Vendodhja: Sarajeve
  • Çmimi: €99
Rezervo tani

VIZITOJME
🔸MOSTAR
🔸SARAJEVE
🔹QENDRA E SKIVE BJELASNICA

👉Akomodimi ne Hotel & Spa HOLLYWOOD 4 YJE ne SARAJEVE

💃🎷 DARKE FESTIVE ME MUZIKE LIVE 🎷💃

⛄ VIZITE dhe SKI NE QENDREN OLIMPIKE DIMERORE BJELASNICA

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇

Muaj Dhjetor 
Nisje 23 Dhjetor (3 Dite Udhetim) — Cmmi €99

Muaj Janar
Nisje 2 JANAR (3 Dite Udhetim) — Cmmi €99


👉Itinerari i detajuar i udhetimit👇

Dita 1: MOSTAR – SARAJEVE
*Nisja nga Tirana ne oren 5:00. Kryerja e procedurave kufitare te Hani Hotit. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq.
*Pas ketij pushimit vazhdimi udhetimit per ne Mostar ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit ( e vetmja ne bote).
*Pas perfundimit te vizites ne Mostar , nisja per ne Sarajeve. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.
*Kohe e lire per te pushuar duke perdorur facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur (duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.
*Darka do te shtrohet ne restorantin e hotelit


Dita 2: SARAJEVE – SKI NE BJELASNICA

*Pas mengjesit ne hotel udhetojme drejt Qendres Olimpike te skive Bjelasnica, e cila eshte nje nga pistat e skive me te medha ne Sarajeve, ku gjithashtu jane zhvilluar edhe lojrat olimpike dimerore ne vitin 1984.
Mundesi per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore.
*Dreka e lire per tu konsumuar ne Bjelasnica dhe pas dreke kthehemi ne Sarajeve, ku ne shoqerine e guuides vizitojme atraksionet kryesore te qytetit si Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves,qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes.
*Kthimi ne hotel dhe kohe e lire per te pushuar duke perdorur facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur (duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.
*Darka ne Restorantin e hotelit  e cila do jete e organizuar me Muzike Live dhe piste vallzimi.


Dita 3: SARAJEVE – TIRANE

*Pas mengjesit ne hotel vazhdimi i vizitave te Sarajeve duke filluar me oborrin e familjes Mbreterore te Hasburgve ne Ilizha dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves ( pagese extra 1 euro).
Me pas vizitojme Parkun e Madh te Ilidzes, ne Pedonalen Velika Aleja, Ish Rezidencat e Arkidukeve Austriake.
*Pas vizites se parkut Ilidza nisja e kthimit per ne Tirane
*Ndalesa gjate rruges per pushim kafeje
*Mberritja ne Tirane ne darke dhe fundi i sherbimeve tona.


———————————————
Ne cmim per person perfshihet:

1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi ne Hotel Hollywood 4 Yje ne Sarajeve per 2 nete qendrimi.
3)  2 Mengjese dhe 2 Darka ne restorantin e hotelit
4) Darke e dites se dyte festive me Muzke Live
5) Perdorimi i pishines dimerore, sauna, palester
6) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme
7) Taksat Turistike

———————————————
CMIMET E FEMIJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR

➤ 0 –  2.99 vjec paguan 30€

➤ 3–  5.99 vjec paguan 49€

➤ 6 – 11.99 vjec paguan 79€


——————————————————-

► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel & Spa Hollywood 4Yje ne qytetin e Sarajeves

► Nisja do të bëhet në orën 5:00 të mengjesit të ditës së pare, nga Sheshi Piazza (mbrapa Muzeut Kombetar)

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
4) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
5) rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate diteve te udhetimit
2) Hyrjet neper muzete, kalate, parke arkeologjike dhe natyrore.

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte.
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj