Plazh ne lumin e Shales ➡Nisje 14, 20, 28 Qershor — 1 Dite — Cmimi 2800 lek

  • Nisja: 14/06/2020
  • Kohëzgjatja: 1 ditë
  • Vendodhja: Lumi Shales
  • Çmimi: L2800
Rezervo tani

INFORMACION
Lumi i Shalës është lum i cili buron rrëzë Alpeve Shqiptare. Ka një gjatësi prej 37 km prej burimit në majën e Radohinës e deri në Drin. Lumi Shalës dallohet me ujin e tij të veçantë ngjyrë blu e thellë. dhe shkëmbijtë e thepisur duket sikur prekin qiellin. Në lumin e Shalës do gjeni shumë bukuri të cilat është e vështirë të përshkruhen me fjalë.

VIZITOJME:
🔸Lumi Shales
🔹Liqeni Komanit
🔹Liqeni Vau Deje

▶▶▶▶ ◀◀◀◀
👉 KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME 👇

MUAJI QERSHOR
Nisje 14 QERSHOR — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek

Nisje 21 QERSHOR — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek
Nisje 28 QERSHOR — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek

MUAJI KORRIK
Nisje 4 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek
Nisje 5 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek
Nisje 11 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek
Nisje 12 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek

Nisje 18 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek
Nisje 19 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek

Nisje 25 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek
Nisje 26 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek

MUAJI GUSHT
Nisje 1 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek
Nisje 2 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek

Nisje 8 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek
Nisje 9 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek

Nisje 15 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek
Nisje 16 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek

Nisje 22 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek
Nisje 23 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 2800 lek

 

Itinerari i detajuar i Udhetimit
👇
👇👇
*Nisja ne mengjes pas prezantimit me guiden drejt liqenit te Komanit. Gjate rruges ndalese per kafe buze liqenit te Vau Dejes.
Perpara se te nisim lundrimin me varka qendrojme pak ne portin e Komanit per pushim dhe relaks.
Shetitja me varke drejt lumit te Shales fillon midis bukurive perrallore qe natyra te ofron dhe zgjat 1 ore vetem 1 kalim.
Ngjyra e kaltër e ujit  karakteristike e lumit te Shales, me shkëmbinjt e thepisur që e rrethojnë dhe malet e gjelbra e bejne kete vend te cilesohet si TAJLANDA SHQIPTARE .
Pasi te kemi mberritur nga lundrimi me varka pergjate lumit ne piken me kryesore, kulmin e bukurise se natyres ne kete zone, Kohe e lire per tu relaksuar rreth 3-4 ore,  ku pervecse konsumimit te drekes apo lojerave te ndryshme mund te notojm ne lum, shetitje ne natyren e virgjer, volejboll , plazh , etj.
Pas dreke lundrojme perseri  me varka drejt liqenit te  Komanit dhe pergatimemi per t’u kthyer ne Tirane.
*Nisja me minibuz per ne Tirane dhe ndalesa rruges per kafe.

►Duhet të dini se:
👇👇👇

——————————————————–
✅ –Ne cmim përfshihen:
1. Transporti: Tirane – Liqeni Komanit – Tirane
2. lundrimi ma varke liqeni Komanit – lumi Shales – liqeni Komanit
3. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit

——————————————————–
Nisja do të bëhet në orën 6:00 të mengjesit nga Tirana (sheshi piazza, mbrapa muzeut kombetar)
Nisja do të bëhet në orën 5:10 të mengjesit nga Durresi (stacioni Trenit)

——————————————————–
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

– Rroba banjo
– Peshqir plazhi
– Syze dhe krem dielli
– Çantë shpine
– Kapele
– Sandale te hapura pasi mund te pershkruhet nje pjese e lumit ne kembe
– Shishe uje 1.5 liter
– Rekomandohet ushqim i paketuar nga shtepia (per shkak te fluksit qe mund te gjeni ne restorantet e zones)

——————————————————–
❎-Ne cmim nuk perfshihen:
1) Dreka ne lumin e Shales

——————————————————–
►►► Njoftim :
Ne baze te kritereve te vendosura deri tani  per mbrojtjen  ndaj  virusit Covid19 dhe parandalimin e tij  klienti duhet  :
– Te kete maska mbrojtese  per  fytyren .
– Doreza mbrojtese per duart .
– Duhet te dezinfektoje duart ne cdo hyrje dhe dalje nga autobusi.
– Duhet te mase temperaturen cdo fillim udhetimit para se te hyje ne automjet.
– Te ruaj distancen  1.5 m ndaj stafit apo klienteve  te tjere gjate hipjes apo zbritjes ne autobus  .
– Sugjerohet qe ulja ne sedilje te behet afer e afer vetem ne rast kur personat jane nga nje familje .
– Te njoftoje  ne kohe reale stafin e kompanise ne momentin qe do te ndieje simptomat  si , lodhje fizike , temperature , kolle e thate , veshtiresi ne frymemarrje , dhimbje ne kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thate , diarre , konfuzion .
( Per cdo informacion te ri  ne vazhdim qe organet qeveritare do te vendosin per masat mbrojtese  nga covid19  klienti do te njoftohet  ne kohe .)

 

.

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj