SKI NE BOGE ➡Nisje 1, 8, 14, 15, Shkurt — 2 Dite Udhetim — Cmimi 65€

  • Nisja: 01/02/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Boge
  • Çmimi: €65
Rezervo tani

VIZITOJME:
🔸MANASTIRIN UNIKAL TE DECANIT
🔸UJEVARA E DRINIT
🔸PEJE
🔸GRYKA E RUGOVES
🔹BOGE  (Ski)

👉Akomodim ne hotel Dukagjini 5 Yje ne qender te Pejes

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
►Nisje 1 SHKURT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 65€
►Nisje 8 SHKURT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 65€
►Nisje 14 SHKURT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 65€
►Nisje 15 SHKURT — 2 Dite Udhetim — Cmimi 65€  

 

Itinerari i detajuar i Udhetimit👇

DITA E PARE:
*Nisje ne mengjes nga Sheshi Piazza (mbrapa Muzeut Kombetar) drejt Kosoves.
Gjate udhetimin per ne Gryken e Rugoves, destinacioni i pare qe do te vizitojme do te jete  “Manastiri i Decanit”.
I ndodhur vetem 30 km larg Pejes, manastiri 800 vjecar permban ne brendesi te tij legjenden unikale te “Shen Stefanit”, qe e shenderron vizitimin e Manastirit ne nje eksperience te paharruar.
*Udhetimi vazhdon ne drejtim te parkut te Radacit per te vizituar Ujevaren e Drinit te Bardhe (nga ku buron lumi Drini i Bardhe).
Dreka e lire per tu konsumuar ne Parkun e Drinit.
*Pas dreke transferohemi ne qytetin e Pejes
Akomodimi ne hotel Dukagjini 5 Yje ne qender te Pejes
Pasdita kohe e lire per te pushuar, ku mund te shfrytezoni pishinen dimerore, jakuzi, suana dhe banjo Turke.
*Darka ne restorantin e hotelit


DITA E DYTE: 

*Pas mengjesit vazhdimi udhetimit per ne Boge, duke pershkruar gryken e Rugoves.
Ndalese ne pika panoramike gjate pershkrimit te Rugoves per fotografi.
*Mberritja ne fshatin turistik Boge dhe kohe e lire per ski
Dreka e lire te shijojet ne restorantet ne Boge (ku sugjerimet e guides nuk do te mungojne)
*Pas dreke, rreth ores 15:30 nisja per ne Tirane.
Ndalese gjate rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke

 

——————————————————–
Duhet te dini se:

Ne cmim per person perfshihet:
1)  Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi ne hotel Dukagjini 5Yje ne qender te Pejes
3) Darka e dites se pare ne restorantin e hotelit
4) Mengjesi i dites se dyte shtruar buffe ne restorantin e hotelit
5) Perdorimi i SPA se hotelit (pishina e mbyllur, jakuzi, sauna, palester dhe banjo turke
6) Guida gjate gjithe turit
7) Taksat Turistike

——————————————————–

►Cmimet e femijeve:
 Foshnje 0 – 2.99 vjec – Paguan 15 euro
Femije 3 – 11.99 vjec – Paguan 45 euro

————————————————

► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Dukagjini 5* ne qender te Pejes

► Nisja do të bëhet në orën 06:00 të mengjesit, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————–
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
4) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
5) rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Dreka gjate diteve te udhetimit
2) Bileta per hyrjet ne muze, kala, manastire, shpella
3) Pajieset e skijimit dhe teleferiku

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj