BOGE - PEJE - PRISHTINE (Hotel 5 Yje) ➡Nisje 28, 30, Nentor -- 2 Dite -- Cmimi €65!

  • Nisja: 28/11/2019
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Boge, Rugove
  • Çmimi: €65
Rezervo tani

VIZITOJME:
🔹MANASTIRIN UNIKAL TE DECANIT
🔹GRYKA E RUGOVES
🔹BOGE
🔹PEJE
🔸UJEVARA E DRINIT
🔸PRISHTINE

👉Akomodim ne hotel Dukagjini 5 Yje ne qender te Pejes

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
Nisje 28 NENTOR (2 Dite Udhetim) — Cmimi 65€
Nisje 30 NENTOR (2 Dite Udhetim)— Cmimi 65€

 

Itinerari i detajuar i Udhetimit👇

DITA E PARE:
*Nisja ne mengjes ne oren 6:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar) drejt Kosoves.
Gjate udhetimin per ne Gryken e Rugoves, destinacioni i pare qe do te vizitojme do te jete  “Manastiri Decanit”.
I ndodhur vetem 30 km larg Pejes, manastiri 800 vjecar permban ne brendesi te tij legjenden unikale te “Shen Stefanit”, qe e shenderron vizitimin e Manastirit ne nje eksperience te paharruar.
*Vazhdomi udhetimit per ne Boge, duke pershkruar gryken e Rugoves. Ndalese ne pika panoramike gjate pershkrimit te Rugoves per fotografi.
*Mberritja ne fshatin turistik Boge. Kohe e lire per shetitje dhe per te shijuar dreken ne bjeshket e Kosoves.
*Pas dreke transferohemi ne qytetin e Pejes
Akomodimi ne hotel Dukagjini 5 Yje ne qender te Pejes
Pasdita kohe e lire per te pushuar, ku mund te shfrytezoni pishinen e dimerore, jakuzi suana dhe banjo Turke.
*Darka ne restorantin e hotelit

 

DITA E DYTE: 
*Pas mengjesit ne hotel, udhetojme drejt parkut te Radacit per te vizituar Ujevaren e Drinit te Bardhe (nga ku buron lumi Drini i Bardhe). Ne natyren e ujevares konsumojne kafe e mengjesit.
*Vazhdimi udhetimit me pas per ne Prishtine. Vizite e kryeqytetit si sheshi New Born, bulevardi Ibrahim Rugova, etj.
Kohe e lire per shopping dhe per te konsumuar dreken
*Pas vizites ne Prishtine nisja per Tirane.
Ndalesa rruges per kafe dhe mberritja ne Tirane ne darke.

 

—————————————————————
Ne cmimin per person perfshihet:
1)  Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi ne hotel Dukagjinui 5 Yje ne qender te Pejes
3) Darka e dites se pare ne restorantin e hotelit
4) Mengjesi i dites se dyte shtruar buffe ne restorantin e hotelit
5) Perdorimi i pishines dimrore , jakuzi, sauna, palester dhe banjo turke
6) Guida gjate gjithe turit
7) Taksat Turistike

—————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Dukagjini 5* ne qender te Pejes

► Nisja do të bëhet në orën 06:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

 

——————————————————–
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Nje triko me menge te xhata ose xhup i holle per gjate qendrimit ne fshatin turistik Boge
3) Rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit

 

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
a) Dreka gjate diteve te udhetimit
b) Bileta per hyrjet ne muze, kala, manastire,

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj