KRISHTLINDJE NE BREZOVIC - PREVALL ➡Dt. 22-23 Dhjetor & Dt. 24-25 Dhjetor - 2 Dite - Cmimi €55!

  • Nisja: 22/12/2018
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Brezovic - Prevall
  • Çmimi: €55
Rezervo tani

PROGRAMI DY DITOR PER SKI NE BREZOVIC – PREVALL / Akomodimi ne Hotel PRIZRENI 4*

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E MEPOSHTME
Dt. 15-16 DHJETOR (2 Dite Udhetim) – Cmmi €55
Dt. 22-23 DHJETOR  (2 Dite Udhetim) – Cmmi €55
Dt. 24-25 DHJETOR (2 Dite Udhetim) – Cmmi €55
Dt. 1-2 JANAR 2019 (2 Dite Udhetim) – Cmmi €65
Dt. 2-3 JANAR 2019 (2 Dite Udhetim) – Cmmi €55

 

Dita parë: SKI NE PREVALL
*Nisemi nga Tirana në orën 7:00, nga kafe Flora, ku pas takimit me guiden bëhet nisja për në Kosovë.
*Ndalesë e shkurtër rrugës për kafe në Reps
*Rreth orës 12:00 jemi në Malet e Sharrit, ne pisten e skijimit te Prevallit (40 minuta larg Prizrent).
Pista e Prevallit është e krijuar më së shumti për amatorët e skijimit pasi pjerrësia e saj është shumë e vogël, duke e bërë komode për skijim për cdo kategori.
*Në Prevall gjithashtu ne do ju sugjeronim të frekuentoni kullën e “Jetimit” ku do mund të drekoni gatime të zonës dhe të provoni lëng natyral të Boroniës së malit. Një restorant me një histori të mrekullueshme, të cilën guida jonë do e rrëfejë për ju, pasi mbrapa emrit “Kulla e Jetimit” qëndron një përrallë për tu treguar.
*Zbritja ne Prizren pasdite dhe akomodimi ne hotelin Pirzreni ne qender te qytetit
Me pas ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Prizrenit, duke filluar me Lidhjen e Prizrenit, Xhamine e Sinan Pashes, Ura e Gurit, Carshia vjeter, etj.
Darka me gatime tradicionale ne Prizren
*Darka e organizuar me MUZIKE LIVE ne restorant tradicional ne Prizren


Dita dyte:: SKI NE BREZOVIC

*Pas mengjesit ne hotel vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit drejt Brezovice
*Tek i drejtohemi pistës së skijimit ne Brezovic, më e madhja në Kosovë, njihemi me fshatin e Dragashit dhe historine e Kostandini i XI, perandori i fundit i perandorise romake, me origjne nga Dragashi. Mberrijta më qëndrën e skive te Brezovices dhe kohe e lire per te perjetuar adrenalinen e skijimit.
Ne Brezovic ndodhen 3 teleferik per tu transferuar ne pistat ne qafen e Maleve te Sharrit. 
Pistat e skijimit janë të ndarë sipas ketegorisë së vështirsisë, ku ju mund te beni ski, snowboard ose te luani “si femije” me slita.
Brezovica ofron rehatinë e skijimit për këdo.
Gjithashtu prane pistes do të konusmohet edhe dreka e cila është e lirë ne restorantet me gatimet e zones.
*Pas dreke kthimi per ne Tirane.
*Ndalesa rruges per kafe dhe kthimi ne darke ne darke

———————————————————————————-

Duhet të dini se:

Ne cmim përfshihen:
✔️Transporti Tirane -Brezovic -Prizren -Prevall -Tirane
✔️1 nate akomodimi ne hotel Prizreni 4Yje ne qender te Prizrenit
✔️Mengjesi i dites se dyte dhe Darka e dites se pare
✔️Shoqeruesi nga agjensia gjate turit

———————————————————————————–
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Prizreni 4Yje ne qender te Prizrenit

► Nisja do të bëhet në orën 07:00 të mengjesit, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)
————————————————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj