SKI NE BREZOVIC ➡Nisje 1, 2, 3, 4, JANAR — 2 Dite — Cmim 60€ (Hotel me 5 Yje)

  • Nisja: 01/01/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Brezovic - Prevall
  • Çmimi: €60
Rezervo tani

VIZITOJME
🔸PRIZREN
🔹BREZOVIC
🔹PREVALLE

Paketa me mengjes:
👉Hotel Premium 5 Yje  — Cmimi 60€

Paketa me mengjes dhe darke
👉
Hotel Premium 5 Yje  — Cmimi 65€

 

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
Muaji Dhjetor
Nisje 24 DHJETOR  — 2 Dite Udhetim  (ora 6:00 sheshi piazza)

Muaji Janar
►Nisje 1 JANAR  —  2 Dite Udhetim  (ora 9:00 sheshi piazza)
►Nisje 2 JANAR — 2 Dite Udhetim  (ora 8:00 sheshi piazza)
►Nisje 3 JANAR  — 2 Dite Udhetim  (ora 6:00 sheshi piazza)
►Nisje 4 JANAR  — 2 Dite Udhetim  (ora 6:00 sheshi piazza)
►Nisje 11 JANAR  — 2 Dite Udhetim  (ora 6:00 sheshi piazza)
►Nisje 18 JANAR  — 2 Dite Udhetim  (ora 6:00 sheshi piazza)
►Nisje 25 JANAR  — 2 Dite Udhetim  (ora 6:00 sheshi piazza)

 

👉Itinireri i detajuar udhetimit👇

Dita parë: SKI NE BREZOVIC
*Nisemi nga Tirana nga Sheshi Piazza (mbrapa Muzeut Kombetar), ku pas takimit me guiden bëhet nisja për në Kosovë.
*Pas ndalesës se shkurtër rrugës për kafe në Reps, vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit drejt Brezovices.
Tek i drejtohemi pistës së skijimit ne Brezovic, më e madhja në Kosovë, njihemi me fshatin e Dragashit dhe historine e Kostandini i XI, perandori i fundit i perandorise romake, me origjine nga Dragashi. Mberritja në qëndrën e skive te Brezovice dhe kohe e lire per te perjetuar adrenalinen e skijimit.
Ne Brezovic ndodhen 3 teleferik per tu transferuar ne pistat ne qafen e Maleve te Sharrit. 
Pistat e skijimit janë të ndarë sipas ketegorisë së vështirsisë, ku ju mund te beni ski, snowboard ose te luani “si femije” me slita.
Brezovica ofron rehatinë e skijimit për këdo. Ku per te apasionuarit mundet te bejne xhiro dhe me Motorr Bore.
Gjithashtu prane pistes do të konusmohet edhe dreka e cila është e lirë ne restorantet me gatimet e zones.
*Zbritja ne Prizren pasdite dhe akomodimi ne hotel Premiun 5 Yje ne Prizren.
Pasdite kohe e lire per shfrytezuar SPA e hotelit si jakuzi, sauna, palester, etj.
Gjitashtu mund te vizitoni edhe 2 qendrat tregtare me te medha ne Prizren si GALERIA dhe ABI CARSHI, pasi hoteli ndodhet pak metra lart ne kembe prej tyre
*Darka e organizuar ne restorant ne carshine e Prizrenit


Dita dyte: SKI NE PREVALL
*Pas mengjesit ne hotel vazhdojme perseri udhetimin ne Malet e Sharrit drejt Brezovice
*Rreth orës 10:00 jemi në Malet e Sharrit, ne pisten e skijimit te Prevalles (35 minuta larg Prizrent).
Pista e Prevallit është e krijuar më së shumti për amatorët e skijimit pasi pjerrësia e saj është shumë e vogël, duke e bërë komode për skijim për cdo kategori.
*Në Prevall gjithashtu ne do ju sugjeronim te provoni lëng natyral të Boroniës së malit e cila sherbehet ne Kullen e Jetimit.
Pas dreke kthehemi ne Prizren, ku ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Prizrenit, duke filluar me Lidhjen e Prizrenit, Xhamine e Sinan Pashes, Ura e Gurit, Carshia vjeter, etj.
*Pas dreke nisja per Tirane.
*Mberritja ne Tirane ne darke

———————————————————————————-

Duhet të dini se:

Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit ne destinacionet perkates
2) Nje nate akomodimi ne hotel Premium 5 yje, ne Prizren
3) Mengjesi i dites se dyte
4) Darka e dites se pare (per personat qe zgjedhin paketen me darke)
5) Perdorimi i jakuzit, sauna dhe palester
6) Shoqeruesi nga agjensia gjate turit

———————————————————————————–
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Premium 5 yje, ne Prizren

► Nisja do të bëhet në mengjes nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)

————————————————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Xhup te trashe, doreza, shall
3) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen

 

————————————————————————————
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj