BUDVA – KOTOR - ISHUJT PERAST ➡Dt. 8-9 Mars & 10-11 Mars! 2 Dite! Cmimi €50!

  • Nisja: 08/03/2018
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Budva
  • Çmimi: €50
Rezervo tani

PRANVERE NE ULQIN – BUDVA – KOTOR & ISHUJT PERAST

HOTEL 4 YJE LLUKS NE QENDER TE BUDVAS

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
Dt. 8 MARS (2 Dite) – Cmmi €50
Dt. 10 MARS (2 Dite) – Cmmi €50

 

PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT

DITA 1: ULQIN – BUDVA
*Nisja ne mengjes ne oren 7:00 ne drejtim te Malit te Zi. Ndalese rruges per kafe perpara se te kalojme pike kufitare te Muriqanit.
*Pas procedurave doganore, vazhdimi i udhetimit per ne Malin e Zi drejt qytetit te Ulqinit.
Vizite e qytetit si kalane e Ulqinit, Kullen e Balshajve, shetitore ne plazhin e vogel etj.
*Nisja me pas drejt Budves ku bejme nje ndalese per fotografi e ishullit te Shen Stefanit perpara se te mberrijme ne Budva.
*Akomodimi ne hotel 4Yje lux , ne qender te Budvas
*Pas akomodimi vizitojme qytetin te vjeter te Budvas dhe Citedelan, portin e jahteve dhe bulevardin ne plazhin Slaveska Plazh.
*Kthimi me pas ne hotel.
*Darka ne restorantin e hotelit
*Pas darka e lire, ku ju mund te shetisni pergjate bulevardit kryesor te qytetit, buze detit ku ndodhen bare dhe taverna te ndryshme


DITA 2: KOTOR – ISHUJT PERAST – PORTO MONTENEGRO

*Pas mengjesit ne hotel udhetojme drejt Kotorit.
Nje nder qytetet me te bukurta te Malit te Zi, ne shoqerine e guides do te vizitojme qytetin e Kotorrit si portin turistik te jahteve dhe kalane vjeter ne forme trekendore.
Vizite Kishes se Kotorrit dhe te Citadelles.
*Vazhdimi i udhetimit me pas sipas deshires drejt qytetit te Perastit ku mund te anijet qe realizojne lundrume drejt ishujve Perast (opsionale me extra pagese 5 euro personi).
*Pas vizites vazhdim i udhetimit pergjate gjirit te Kotorit ku bejme edhe nje ndalese te fundit ne Porto Motenegros, ku vizitohet Porti i Sheikeve, dhe Nendetesja Ushtarake Jugosllave P 821 Heroj (Pjese e ish Flotes Ushtarake Jugosllave).
*Pas vizites ne Porto Montenegro, nisemi per Tirane.
Ndalesa rruges per kafe dhe kthimi ne Tirane ne darke


————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim përfshihen::
✔ Akomodimi ne hotel 4Yje lux ne qender te Budvas
✔ Transporti vajtie – ardhje dhe shetitje sipas programit
✔ Mengjesi dhe Darka ne restorantin e hotelit
✔ Shoqerues shqiptar gjate vizitave ne destinacionet perkates

——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel 4 yje lluks ne qender te Budvas

► Nisja do të bëhet në orën 7:00 të mengjesit të ditës së pare, nga kafe Flora (qender Tiranes)

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta ose Karta ID per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ose ID) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

 

 

 

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate  diteve te udhetimit
2) Lundrim ne ishujt Perast (extra pagese 5 euro)
3) Biletat e hyrjeve neper muze, keshtjella dhe kala

——————————————————
SHENIM!!! VENDET NE TRANSPORT ZIHEN SIPAS NUMRIT TE BILETES QE DO MERNI NE ZYRE. ATO PERCAKTOHEN NE SAJ TE KOHES QE JU BENI REZERVIMIN PRANE NESH!

 

 

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj