BUKURESHT- TRANSILVANI (Hotel 4 Yje qender qyteti) ➡ Nisje 27 NENTOR -- 5 Dite -- Cmimi €185!

  • Nisja: 27/11/2019
  • Kohëzgjatja: 5 ditë
  • Vendodhja: Sofie - Bukuresht - Transilvani
  • Çmimi: €185
Rezervo tani

VIZITOJME
🔹SHKUP
🔹SOFIE
🔸BUKURESHT
🔹BRASHOV
🔹KESHTJELLA E KONTIT DRAKULA
🔹SINAIA

👉Akomodimi ne hotele:
Hotel 3 Yje ne qender te Sofies 
(1 nate)
Hotel 4 Yje ne qender te Bukureshtit 
(3 nete)

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
Nisje Dt. 27 NENTOR (5 Dite Udhetim) — Cmmi €185

 

👉Itinerari i detajuar i udhetimit👇

Dita 1: SHKUP – SOFIE
*Nisja ne mengjes ne oren 5:00 nga Tirana  në drejtim të Maqedonisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe.
Mbrritja në Shkup dhe ndalese per te vizituar Shkupin dhe per te konsumuar dreken.
*Nisja me pas nga Shkupi në drejtim te Bullgarisë.
Gjatë rrugës, pushime per kafe.
Mbrritja në Sofje. Mbremje e lire per te shetitur ne kryeqytetin e Bullgarise. ( Nuk do te mungojne sugjerimet e shoqeruesit per shetitjet e mbremjeve apo per sugjerimet e konsumimit te drekes dhe darkes )
Akomodimi në Hotel 3 yje ne Sofie ne qender te qytetit

Dita 2: SOFIE – BUKURESHT
*Mëngjesi në Hotel.
Pas mengjesit vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit e cila fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue… per te vazhduar me viziten ne Tregu Qendror, ne sheshin St. George Rotanda, pallati i presidences, dhe Sheshi Battenberg.
Turi jone vazhdon me viziten e godinave te Galerise Kombëtare te Arteve, Teatri Kombëtar “Ivan Vazov”, Akadamia e Shkencave Bullgare dhe Parlamenti,
per te perfunduar me pas me vizitat ne qender te Sofies si Monumentin e Ushtarëve të Panjohur  Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt.
*Pas viziters Nisje per ne Bukuresht.
Mberritja ne kryeqytetin e Rumanise dhe akomodimi ne hotel 4 Yje ne Bukuresht ne qender qyteti.

Dita 3: BUKURESHT
*Mengjesi ne hotel, ku me pas ne shoqerinin e guides nisim turin e  e qytetit ku do vizitoni:
*Pallatin e Parlamentit ose Shtëpia e Çausheskut, që është i pari në Europë për nga madhësia e tij dhe i dyti në botë mbas Pentagonit, një nga ndërtesat më të bukura në botë.
*Gjate turit do të vizitoni disa nga monumentet me te bukura  si: “Harku i Triumfit”, Shtëpia e Gazetareve, parku “Herastrau” dhe bulevardi “Chiselef” që eshte bërë sipas modelit të bulevardit “Champs Elisees” në Paris si dhe nje ndalese ne parkun Cishmixhiu , nje nga vendet me te qete te Bukureshtit ku do keni mundesi per kafe dhe shetitje te lire. Vazhdimimi me pas i vizitave ne Piata Unirii qe eshte dhe qendra e Qytetit, Biblioteka Kombetare, Teatri Kombetar, Universiteti i Bukureshtit, Sheshi Fitorja, etj.
*Pasditja e lire ku sugjerojme  te vizitoni bulevardi “Chiseled” që i ka dhene qe ne 1900 Bukureshtit emrin “Parisi I vogel “ si dhe nje ndalese ne zonen Lipscani, shtepi e galerive te artit dhe dyqaneve antike ku do keni mundesi per kafe dhe shetitje te lire
*Ne mbremje keshillojme te vizitoni qytetin e vjeter te Bukureshtit per te shijuar nje darke tradicionale.
Akomodimi ne hotel 4 Yje Bukuresht ne qender qyeteti

Dita 4:  BRASHOV – KESHTJELLA E DRAKULES
*Mëngjesi në hotel dhe mbas mëngjesit nisja për ne Transilvani ne Brashov, nje nga qytetet me te bukura te Rumanise.
*Eskursioni ynë do të fillojë me kështjellën Bran, kështjella e Drakulas!
Bran është një ndërtesë shumë e çuditshme dhe e ngrysur. E  vendosur mbi një kodër prej guri, e frikshme por  jashtë mase e bukur dhe qe le mbresa te vecanta per cdo person qe do ta vizitoje. Kështjella eshte ndërtuar në vitin 1377, është një monument kombëtar shumë i rëndësishëm dhe një pikë referimi për zonen e Transilvanisë, jo vetëm për bukurine e saj, por edhe për legjendën fantastike të Kontit Drakula.
*Përpara kështjellës kemi një treg shumë të bukur të ciganëve për suvenire.
*Pas vizites se Brashovit, udhetojme drejt Sinaia per te vizituar kete qyteze piktoreske te Transilvanise
*Vazhdimi udhetimit me pas per ne Bukuresht
Akomodimi ne hotel 4 Yje ne Bukuresht ne qender. Mbremja e lire per te shijuar naten e fundit ne kryeqytetin e Rumanise.

Dita 5: BUKURESHT – TIRANE
*Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit nisemi drejt Shqiperise.
Ndalesa per kafe dhe pushime gjate udhetimit
Mberritja ne Tirane ne darke

 

————————————————————-
Duhet të dini se:

►Ne cmim per personin përfshihen:
1. Udhëtimi me autobus vajtie – ardhje sipas programit
2. Akomodimi per 1 nate ne hotel me 3 yje ne Sofie (qender qyteti)
3. Akomodimi per 3 nete ne hotel 4 yje Bukuresht (qender qyteti)
4. Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

————————————————————-
CMIMET E FEMIJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR

➤ 0 – 3.99 vjec paguan 90€
➤ 4–  11.99 vjec paguan 145€

————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 3 Yje ne Sofie dhe hotel 4 Yje ne Bukuresht

► Nisja do të bëhet në orën 05:00 të ditës së pare, nga sheshi piazza mbrapa muzeut kombetar

 

————————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer


————————————————————
Ne cmim nuk perfshihen:

A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, kisha, kala, keshtjella, site arkeologjike

 

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj