SOFIE - BUKURESHT - BEOGRAD ➡Nisje dt 5 PRILL! 5 Dite! Cmimi €199!

  • Nisja: 05/04/2018
  • Kohëzgjatja: 5 ditë
  • Vendodhja: Sofie - Bukuresht - Transilvani
  • Çmimi: €199
Rezervo tani

PROGRAMI UDHETIMIT NE BUKURESHT – TRANSILAVNI – KESHTJELLA DRAKULA

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
Dt. 5 PRILL (5 Dite) – Cmmi €199
Dt. 27 PRILL (5 Dite) – Cmmi €199

 

PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT

Dita 1:Tirane – Sofie
*Nisja ne mengjes nga Tirana ne drejtim te Sofies.
Inteneari i ndiekur Tirane – Struge – Shkup – Kumanov – Sofe
*Pushime te vogla gjate rruges per qetesim ose nevoje personale.
*Mberritja ne Sofie ne Kryeqytetin e Bullgarise, mbasdite dhe akomodimi ne hotel ne qender te qytetit.
Mbremja e lire, ku pozicioni i hotelit ne qender ju mundeson te shetisni neper bukurite e Sofie

Dita 2: City Tour Sofie – Bukuresht
*Mengjesi ne hotel dhe city tour i qytetit te Sofies ne shoqerise e guides ku do te vizitojme :
Kisha St.Nedelia, Statuja St.Sofia, Kisha St.Petka Samardijska, Kisha Cifute Synagogue, Sheshi Battenberg, Galeria kombetare e arteve, Monumenti i ushtarit te panjohur etj.
Pas vizitave ne Sofie, kohe e lire per te konsumuar dreken
*Mbas dreke rreth ores 14:30 nisemi per ne Bukuresht.
*Mberritje ne Bukuresht mbasdite dhe akomodimi Hotel ne qender te Bukureshtit
*Kohe te lire per qetesim.
*Darka ne restorantin e hotelit.
Mbremja e lire, ku pozicioni i hotelit ne qender ju mundeson te shetisni neper bukurite e Bukureshtit

Dita 3:  Bukuresht – Brashov dhe vizte ne Keshtjellen e Konte Drakula
*Mëngjesi në hotel dhe mbas mëngjesit nisja për ne Brashov, nje nga qytetet me te bukura te Rumanise.
*Eskursioni ynë do të fillojë me kështjellën Bran, kështjella e Drakulas! Bran është një ndërtesë shumë e çuditshme dhe e ngrysur. E  vendosur mbi një kodër prej guri, e frikshme por  jashtë mase e bukur dhe qe le mbresa te vecanta per cdo person qe do ta vizitoje. Kështjella eshte ndërtuar në vitin 1377, është një monument kombëtar shumë i rëndësishëm dhe një pikë referimi për zonen e Transilvanisë, jo vetëm për bukurine e saj, por edhe për legjendën fantastike të Kontit Drakula.
*Përpara kështjellës kemi një treg shumë të bukur të ciganëve për suvenire.
*Mbasdite vizitohen keshtjella “Pelesh” dhe “Pelishor” ne qytezen e Sinaias.
*Pas kesaj vizite kthehemi per ne Bukuresht .
Akomodimi ne hotel dhe kohe e lire per te pushuar.
*Darka ne restorantin e hotelit. Sipas deshires se grupit, ne shoqerine e guides, mund te shetisimin ne qytetin e vjeter te Bukureshtit (1 km larg hotelit), ku mund te frekuentojme lokalet e shume te nates ne kete zone.

Dita 4:City Tour ne Bukuresht
*Mengjesi ne hotel dhe pastaj  tur panoramik i qytetit ku do vizitoni:
*Pallatin e Parlamentit ose Shtëpia e Çausheskut, që është i pari në Europë për nga madhësia e tij dhe i dyti në botë mbas Pentagonit, një nga ndërtesat më të bukura në botë.
Gjate turit do të vizitoni disa nga monumentet me te bukura  si: “Harku i Triumfit”, Shtëpia e Gazetareve, parku “Herastrau” dhe bulevardi “Chiselef” që eshte bërë sipas modelit të bulevardit “Champs Elisees” në Paris si dhe nje ndalese ne parkun Cishmixhiu , nje nga vendet me te qete te Bukureshtit ku do keni mundesi per kafe dhe shetitje te lire.
*Nisja me pas drejt Beogradit. Mberritja ne qytet dhe akomodimi ne hotel.

Dita 5: Beograd
Pas mëngjesit fillojmë vizitat në katadralen e madhe të Sv. Saves, kalojmë në rrugën e famshme Skaderlie dhe drejtohemi në sheshin kryesor të qytetit. Pas kësaj do të drejtohemi:

  • në Kalanë e madhe Kalemegdan;
  • Beogradin e ri;
  • uren e re Ada mbi lumin Danub;
  • Rrugen e Shkodraneve;
  • pallatin e Presidentit apo dhe ate te Parlamentit;
  • si dhe ndertesa te tjera muzeale.

Nisja per ne Tirane. Gjatë rrugës, pushime per kafe dhe dreke. Mberritja. Fundi i sherbimit tone.

——————————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim përfshihen::
•Akomodim ne hotele 3 yje dhe 4 yje si me poshte:
1 nate ne hotel  ne Sofe
2 nete ne hotel ne Bukuresht
1 nate ne hotel  ne Beograd
•Transporti vajtie – ardhe dhe te gjitha shetitjet sipas programit me autobuz komod
•Mengjeset ne restoratet e secilit hotel
•Darkat gjate qendrimit ne Bukuresht ne restorantin e hotelit
•Guida dhe asistenca nga agjensia ne gjuhen shqipe

——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotele 3 yje dhe 4 yje ne qytetet e Sofies. Bukureshtit dhe Beogradit

► Nisja do të bëhet në orën 05:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
•Drekat gjate gjithe diteve te udhetimit
•Hyrjet neper muzeume apo keshtjella
•Vizita ne Keshtjellen e Drakulas – 8 euro

——————————————-
SHENIM: VENDET NE TRANSPORT ZIHEN SIPAS NUMRIT TE BILETER QE DO MERNI NE ZYRE. ATO PERCAKTOHEN NE SAJ TE KOHES QE JU BENI REZERVIMIN PRANE NESH!

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj