CAPPADOCIA (Hotel 5 Yje) ➡Nisje 25 NENTOR — 7 Dite — Cmimi 299€!

  • Nisja: 25/11/2019
  • Kohëzgjatja: 7 ditë
  • Vendodhja: Cappadocia
  • Çmimi: €299
Rezervo tani

VIZITOJME
🔹STAMBOLL
🔹ANKARA
🔸CAPPADOCIA
🔹ESKISEHIR
🔹BURSA
🔹KAVALA
🔹UJEVARA EDESA

👉Akomodimi ne Hotele
4 Yje ne Stamboll
(2 nete),
5 Yje ne Cappadocia
(2 nete),
5 Yje ne Eskisehir 
(1 nate),
4 Yje ne Kavala 
(1 nate)


KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE
👇
Nisje 25 NENTOR (7 Dite Udhetim) — Cmmi €299

 

👉Itinerari i detajuar i udhetimit👇

Dita 1
: TIRANE – STAMBOLL
*Nisja nga Tirana ne oren 00:15 ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices.
*Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut.
Vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Ndalesa te shkurta per pushim gjate rruges.
*Mberritja ne Stamboll  pasdite dhe akomodimi ne hotel 4 yje ne Stamboll ne qender qyteti


Dita 2
: STAMBOLL
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti si Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, cisterna e vjeter e Kostandinopojes, Sarajet e Sulltanit.
Me pas udhetojme per ne portin Eminoi duke shetitur me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa.
*Kthimi ne hotel dhe mbremja e lire.


Dita 3 : ANKARA – CAPPADOCIA

*Mengjesi ne Hotel
*Nisja me pas drejt kryeqytetit te Turqise, Ankara.
Nen shoqerine e guides vizite e atraksione kryesore te Ankares si Mauzoleumi i Atatürk, Xhamia Kocatepe dhe kohe e lire per te konsumuar dreken.
*Vazhdimi i udhetimit per ne Cappadocia. Ndalesa gjate rruges per pushime dhe kafe.
Mberritja ne Cappadocia ne darke dhe akomodimi ne hotel 5 yje.
*Mbremja e lire per te shetitur qytet ose per te shfrytesuar SPA e hotelit si pishina dimerore, jakuzi, sauna


Dita 4: CAPPADOCIA

*Pas mengjesit ne hotel fillojme vizitat e Cappadocia-s.
*Ne shoqerine e guides do te vizitojme:
Muzen e hapur Goreme dhe parkun kombetar Goreme, qe jane cilesuar zemra e qytetit. Me pas vizitat vazhdon ne muzeun e hapur Zelve dhe ne eksperiencen unike te 2 qyteteve nentoksore si Kaymakli dhe Derinkuyu.
Turi vazhdon me pas duke vizituar luginat Devrent dhe Zemi, per te perfunduar ne vizitimin e keshjelles Urchisar.
*Pasditja e lire per te shetitur dhe shijuar kete mrekulli te Botes.
*Akomodimi ne hotel 5 yje ne Cappadocia. Kohe e lire per te shfrytesuar SPA e hotelit si pishina dimerore, jakuzi, sauna


Dita 5: ESKISEHIR (Venecia e Turqise)
*
Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt qytetit Eskisehir, ndryshe mund te quhet edhe “Venecia e Turqise”, per shkak te urave te shumta te zbukuruar ne detaje pergjate lumit Porsuk. Dhe per te bera akoma me “veneciane”, Ju mund te lundroni me gondola pergjate lumit por kesaj do te shijoni nje tjeter arkitekture dhe natyre.
Vazhdimi i vizitave ne Eskisehir si Parku natyror Sazova, bulevardi kryesor buze lumit Porsuk, etj
*Akomodimine hotel ne Eskisehir
*Mbremje e lire


Dita 6: BURSA – KAVALA
*
Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit nisja e udhetimit per ne Bursa.
Ndalese ne Bursa per te vizituar atraksionet kryesore te qytetit ne shoqerine e guides.
*Vazhdimi udhetimit per ne Greqi ne qytetin e Kavales
Akomodimi ne hotel Kavala, ne qytetin bregdetar te Greqise
Pasdite kohe e lire per te vizituar Kavalen ku pozicioni ne qender ju mundeson te shetisni lirisht qytetin.


Dita 7
: UJEVARA EDESA – TIRANE
*Mengjesi ne hotel.
*Nisja drejt qytezes se Edeses per te vizituar Ujevaren Edesa, nje nder Ujevarat me te medha dhe spektakolare te Greqise.
Kohe e lire per te vizituar Ujeveren.
*Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Tiranes

Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke vone


————————————————————-
Duhet të dini se:

►Ne cmim per personin përfshihen:
1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi per 2 nete ne hotel 4 Yje ne qender te Stambollit
3) Akomodimi per 2 nete ne hotel 5 Yje ne Cappadocia
4) Akomodimi per 1 nate ne hotel 5 Yje ne Eskisehir
5) Akomodimi per 1 nate ne hotel 4 Yje ne Kavala
6) Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
7) Perdorimi i qender SPA (pishine, jakuzi, sauna) ne hotelin 5 yje te Cappadocias
8) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme
9) Taksat Turistike

———————————————–

CMIMET E FEMIJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR

➤ 0 –  3.99 vjec paguan 120€
➤ 4–  11.99 vjec paguan 239€

———————————————–
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet
2 netë ne hotel 4 Yje ne Stamboll
2 netë ne hotel 5 Yje ne Cappadocia
1 natë ne hotel 5 Yje Eskisehir
1 natë ne hotel 4 Yje Kavala

 

———————————————–
► Nisja do të bëhet në orën 00:15 të dates 25 Nëntor nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

 

————————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

 

————————————————————
Ne cmim nuk perfshihen:
A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, parqe dhe lundrimi me traget ne Bosfor
C) Opsionale: Shetije me balona ne Cappadocia
D) Opsionale: Shetije me Gondola ne Eskisehir

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj