KRISHTLINDJE NE DARDHE - VOSKOPOJE (hotel ne Dardhe) ➡Dt. 23-25 Dhjetor - 3 Dite - Cmimi €90!

  • Nisja: 23/12/2018
  • Kohëzgjatja: 3 ditë
  • Vendodhja: Dardhe & Voskopoje
  • Çmimi: €90
Rezervo tani

PROGRAMI PER SKI NE DARDHE / Akomodimi ne Hotel Mihallari ne Dardhe

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
►Dt. 23-25 DHJETOR (3 Dite Udhetim) – Cmmi €90  ➤➤(Me 5 Vakte te perfshira ne cmim. Darka festive e KRISHTLINDJES me muzike)

 

Dita 1: VIZITE NE DRILON, KORCE dhe DARDHE
*Nisja ne mengjes ne oren 7:00 nga kafe Flora (qender te Tiranes) per ne Dardhe
*Ndalesa e pare do te jete ne Drilon, ne parkun e liqenit te Mjelmave per mengjes dhe shetitje.
*Pas vizites ne Drilon vazhdimi udhetimit per ne Korce ne “Parisin e Vogel”. Vizite e qytetit si  Katedralia Ringjallja e Krishtit, shkolla e pare shqipe ABC, kulla e vrojimit, pazari i vjeter i Korces, etj.
Kohe e lire per te konsmuar nje kafe ne Bulevardin e qytetit ose pazarin e vjeter
*Pas vizites ne Korce vazhdimi udhetimit per ne Dardhe.
Akomodimi ne hotel Mihallari ne qender te Dardhes.
*Dreken e shijojme ne tavernen e hotelit me gatime tradicionale si lakrori me 2 pete, pllaqi, etj.
*Pas drekes vizite e fshatit piktoreskt te Dardhes duke shetitur neper kalldremet e mbuluar me bore. Ndalese per nje caj mali me pas ne restorant Gjahtari ne shoqerine e nje cifti kaprojsh.
Kthmi ne hotel dhe kohe e lire per te pushuar.
*Darka do te shtrohet perseri ne tavernen e hotelit ku gatime tradicionale dhe me muzike me DJ


Dita 2: SKI NE DARDHE
*Pas zgjimit dhe konsumimit te mengjesit, nisemi per ne pisten e skive Bigell – Dardhe, e vetmja piste per ski ne Shqiperi me teleferik.
Vetem ne turin tone akomodimi behet ne DARDHE dhe vetem 5 minuta larg pistes se skive, (jo ne Voskopoje qe ndodhet 2 ore larg Dardhes dhe pistes se skive) pasi qellimi i turit ne kete sezon dimeror eshte bardhesia e bores dhe SKITE, te cilet ne Dadhe gjate dimrit asnjehere nuk mungojne
*Pas mberritjes ne pisten e skive, Zgjedhim pajiset sipas preferencave dhe pas një trajnimi flash për teknikat e skijimit, aventura e skive është e gjitha e juaja për tu shijuar.
Pista e skive Bigell ne Dardhe, disponon 3 pista dhe 2 teleferik, te pershtatshme per cdo kategori.
Dreka e lire per tu konsmuar ne restorantin e ndodhur ne pisten e skive ku mund te provoni gatimet tradicionale perseri nese nuk jeni ngopur akoma me lakrorin me dy pete apo mishin e qingjit.
Qendrimi ne pisten e skive deri ne oren 17:00 dhe me pas kthimi ne hotel
*Pasdite kohe e lire per te pushuar
*Darka festive e Krishtlindjeve me gatime tradicionale dhe muzike me DJ.


Dita 3: VIZITE NE VOSKOPOJE

*Pas mengjesit ne hotel nisemi per ne Voskopoje.
Sipas deshires se grupit mund te bejme nje ndalese te dyte tek pista e skive per 2-3 ore.
*Pas mberritjes ne Voskopoje, vizite e qytezes se harruar (e cila gjate kohes se perandorise Bizantine eshte cilesuar si qyteti i dyte me i rendesishem i perandorise pas Kostandinopojes). Duke shetitur neper kalldremet e vjeter te qytetezes, do te vizitojme Kishat simbol te vendit si Kisha e Shen Kollit, Manastiri i Shen Prodhomit, etj
Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Voskopoje ne tavernat e zones.
*Pas dreke nisja per ne Pogradec per te konsumuar nje kafe te fundit buze liqenit.
Nisja per ne Tirane dhe mberritja ne darke

——————————————————
Duhet të dini se:

►Çmimi i udhëtimit €90 për person ku përfshihen:
I) Transportin vajtie – ardhje dhe te gjitha shetitjet sipas programit
II) Akomodimi per 2 nete ne hotel Mihallari ne qender te Dardhes
III) Dreka e dites se pare me gatime tradicionale
IV) Darka e dites se pare me gatime tradicionale dhe muzike DJ
V) Mengjesi diten e dyte
V) Darka festive e Krishtlindjeve me muzike me DJ dhe gatime tradicionale e dites se dyte
VI) Mengjesi i dites se trete

——————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet ne hotel Mihallari ne qender te Dardhes dhe vetem 5 minuta larg pistes se skive

——————————————————
► Nisja do të bëhet në orën 7:00 nga kafe Flora (qender Tiranes).

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Këpucë / Atelete të përshtatshme për borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Kepucë / Atelete rezerve per nderrese pasi mund tiu lagen ne bore gjate shetitjet ne Dardhe

——————————————————
► Në çmim nuk përfshihen:
1. Dreka e dites se dyte gjate qendrimit ne pisten e skive dhe Dreka e dites se trete ne Voskopoje
2. Pagesa e pajiseve te skive ne Dardhe

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

 

 

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj