VITI I RI NE DARDHE (hotel ne Dardhe) ➡Nisje Dt. 31 Dhjetor – 3 Dite – Cmimi €109!

  • Nisja: 31/12/2018
  • Kohëzgjatja: 3 ditë
  • Vendodhja: Dardhe
  • Çmimi: €109
Rezervo tani

PROGRAMI PER SKI NE DARDHE / Akomodimi ne Hotel Mihallari ne Dardhe

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
Nisje Dt. 31 DHJETOR  (3 Dite Udhetim) – Cmmi €109   ➤➤(Me 5 Vakte te perfshira ne cmim. Darka festive e VITIT TE RI dhe DT. 1 JANAR )


Data 31 Dhjetor 2018: VITI I RI NE DARDHE

*Nisja ne 14:00 nga kafe Flora (qender te Tiranes) per ne Dardhe. (Nisja behet ne oren 14:00 duke menduar qe data 31 dhjetor mund te jete dite pune per shume nga klientet tone)
*Ndalesa rruges per kafe dhe mberritja ne Dardhe pasdite.
Akomodimi ne hotel dhe kohe e lire per te pushuar.
*Darka festive ne taverne e hotelit me gatime tradicionale dhe muzike me DJ.
Ne mesnate te gjithe se-bashku ne bardhesine e bores, ndezim qiellin e Dardhes me fishekzjare.
Vazhdimi i darkes festive pas mesnate.

Data 1 Janar 2019: SKI NE DARDHE
*Pas zgjimit dhe konsumimit te mengjesit, nisemi per ne pisten e skive Bigell – Dardhe, e vetmja piste per ski ne Shqiperi me teleferik.
Vetem ne turin tone akomodimi behet ne DARDHE dhe vetem 5 minuta larg pistes se skive, (jo ne Voskopoje qe ndodhet 2 ore larg Dardhes dhe pistes se skive) pasi qellimi i turit ne kete sezon dimeror eshte bardhesia e bores dhe SKITE, te cilet ne Dadhe gjate dimrit asnjehere nuk mungojne
*Pas mberritjes ne pisten e skive, Zgjedhim pajiset sipas preferencave dhe pas një trajnimi flash për teknikat e skijimit, aventura e skive është e gjitha e juaja për tu shijuar.
Pista e skive Bigell ne Dardhe, disponon 3 pista dhe 2 teleferik, te pershtatshme per cdo kategori.
Qendrimi ne pisten e skive deri ne oren 15:00 dhe me pas kthimi ne hotel per te konsumuar dreken perseri me gatime tradicionale
*Pasdite kohe e lire per te pushuar
*Darka festive e 1 Janarit ne tarvenren e hotelit me muzike me DJ.

Dita 2 Janar 2019: VIZITE NE DARDHE, KORCE dhe DRILON
*Pas mengjesit ne hotel vizite e fshatit piktoreskt te Dardhes duke shetitur neper kalldremet e mbuluar me bore. Ndalese per nje caj mali me pas ne restorant Gjahtari ne shoqerine e nje cifti kaprojsh.
Nisja me pas per ne Korce ne “Parisin e Vogel”. Vizite e qytetit si Katedralia Ringjallja e Krishtit, shkolla e pare shqipe ABC, kulla e vrojimit, pazari i vjeter i Korces, etj.
Kohe e lire per te konsmuar nje kafe ne Bulevardin e qytetit ose pazarin e vjeter
*Vazhdimi udhetimit per ne Drilon, ne parkun e mjelmave per te konsumar dreken dhe nje kafe buze liqenit.
*Pas dreke nisja per ne Tirane. Mberritja ne Darke

——————————————————
Duhet të dini se:

Çmimi i udhëtimit €109 për person ku përfshihen:
I) Transportin vajtie – ardhje dhe te gjitha shetitjet sipas programit
II) Akomodimi per 2 nete ne hotel Mihallari ne qender te Dardhes
III) Darka festive e Vitit te Ri me 31 dhjetor  me gatime tradicionale dhe muzike DJ
IV) Mengjesi i dates 1 janar
V) Dreka e dates 1 Janar me gatime traditicionale
VI) Darka festive e dates 1 Janar me muzike DJ dhe gatime tradicionale
VII) Mengjesi i dates 2 Janar

——————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet ne hotel Mihallari ne qender te Dardhes dhe vetem 5 minuta larg pistes se skive

——————————————————
► Nisja do të bëhet në orën 14:00 nga kafe Flora (qender Tiranes).

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Këpucë / Atelete të përshtatshme për borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Kepucë / Atelete rezerve per nderrese pasi mund tiu lagen ne bore gjate shetitjet ne Dardhe

——————————————————
► Në çmim nuk përfshihen:
1. Dreka e dates 2 janar ne Drilon
2. Pagesa e pajiseve te skive ne Dardhe

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj