PLAZH NE HALKIDIKI ➡Nisje Dt. 22 GUSHT -- 5 DITE -- CMIMI €269!

  • Nisja: 22/08/2019
  • Kohëzgjatja: 5 ditë
  • Vendodhja: halkidiki
  • Çmimi: €269
Rezervo tani

UDHETIM 5 DITOR PER PLAZH NE HALKIDIKI ME AKOMODIM NE HOTEL MACEDONIA SUN 3 YJE SUPERIOR ME PISHINE DHE PLAZH PRIVAT.

Kete vere askush nuk do zihen me asken Pasi ne paketen tone te #Halkidikise ne i kemi te gjitha! E themi kete sepse:
1⃣ Hoteli eshte i pozicionuar prane detit, nese ju nuk deshironi te ndiqni turin mundet te shfrytezoni plazhin ne hotel.
2⃣ Prane hotelit gjenden Clubet e nates dhe nje prej tyre eshte Ahoy- 30 vite club nate dhe TOP 1 me i vlersuari.
3⃣ Nese nuk ju pelqen jeta e nates mund te zgjidhni te kaloni pas mbremjen tuaj ne Space Bowling (bowling bilardo,etj) pozicionuar vetem disa minuta larg me hotelin.
4⃣ Per aventurieret, prane hotelit gjendet Aquaspeed Watersports & Excursions.
5⃣ Cdo dite jemi ne plazhe te ndryshme te Halkidikise. Keshtu rrjeti juaj social s’do beje 2 dite chek in ne te njejtin desitonacion 
6⃣  Ne mbremje me transportin tone ne do udhetojme drejt Selanik dhe qendres se Kalitheas. Transferta sigurisht realizohet me transportin tone e cila eshte e perfshire ne cmim. HOTELI ndodhet  vetem  3 MINUTA LARG QYTETI TE KALITHEA (qyteti me i madh i Halkidikise) me transport dhe 20 minuta ne kembe  ndaj mbremjet Tuaj do te jene te gjalla zbavitese dhe argetuese te mbushura me aktivitet duke shetitur ne bulevardet plot turiste te Kalithea-s cdo mbremje

MENGJESI DHE DARKA – BUFFE E HAPUR

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE

MUAJI GUSHT
Nisje Dt. 22 GUSHT  (5 Dite PLAZH) – CMIMI €269

 

ITINERARI I DETAJUAR I UDHETIMIT👇

DITA 1 :  PLAZH NE KALITHEA – GISHTI I PARE I HALKIDIKISE
*Nisja nga Tirana (1 dite para) ne oren 23:00 nga Sheshi Piazza ne drejtim te Kapshtices (Korce)
*Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim.
*Udhetimi do te behet naten ne menyre qe te shfrytezojme te plota 5 ditet per plazh
*Ndalesa rruges per pushime dhe mberritja ne Halkidiki ne gishtin e pare, paradite.
Pas akomodimit ne hotel, kohe e lire per te pushuar ne pishinen e hotelit ose plazhin privat te hotelit vetem 3 minuta larg ne kembe. Plazhi karakterizohet nga nje rere e bardhe e imet dhe ujin e kristalte blu.
Dreka mund te shijohet ne restorantin e hotelit ose restorantet, picerite dhe fast foodet, rreth plazhit
*Darka buffe ne hotel.
*Pas darke ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Kalitheas (qyteti me i madh dhe i rendesishem i Halkidikise) i lokalizuar buze detit. Ne kete periudhe qyteti  gjallerohet nga turistet. Mund te vizitoni tregun e hapur te qytetit, bulevardin kryesor ose te shijoni nje kafe buze detit.
*Pas vizites se qytetit nese deshironi qe nata te vazhdoje mund te frekuentoni diskotekat verore me te famshme te Halkidikise ne KALITHEA CLUB ZONE, vetem 300 m larg hotelit

 

DITA 2: PLAZH DHE LUNDRIM ME ANIJE NEPER GJIRET E HALKIDIKISE
*Mengjesi ne hotel
Transferimi me autobuz ne portin e Halkidikise per te filluar aventuren tone BLU.
Lundrimi fillon drejt destinacionit te pare plazhi Drenia,  ishulli Ammouliani (ishulli me i madh i Halkidikise)
Ndalese per 2-3 ore ne Drenia per plazh.
Pas ndalese ne Drenia destinacioni i radhes do te jete ne portin qendror te ishullit Ammouliani (per te vizituar qytetit dhe per plazh ku do te konsumohet edhe dreka ne restorantet e ndodhur ne ishull (dreka e perfshire ne cmimin e biletes) per te vazhduar me pas ne gjirin e Lagonisi (karakteristike e te cilit eshte ngjyra e thelle blu per shkak te thellesise se detit).
Ankorimi i anijes ne Lagonisi ku sipas tradites greke, te gjithe udhetaret jane te ftuar te hidhen nga trageti dhe lahen ne ujerat e kristalte te Lagonisi (Qendrimi ne Lagonisi 60 minuta).
Gjate lundrimit nga njeri ishull ne tjetrin ne anijten tone do te kendohet muzike live duke krijuar atmosferen e buzukut.
Kthimi ne port. Kohe e lire per te shikuar nje kafe ne tavernat buze detit dhe kthimi ne hotel per te konsumuar darken
**
Personat qe nuk do te deshirojne te ndjekin turin me anije mund te qendroje ne hotel per te bere plazh ne pishinen e hotelit ose plazhin e hotelit
**
Pas darke gjithomone do te vizitojme qytetin e Kalitheas (qyteti me i madh dhe i rendesishem i Halkidikise) i lokalizuar buze detit. Ne kete periudhe qyteti gjalleron nga turistet. Mund te vizitoni tregun e hapur te qytetit, bulevardin kryesor ose te shijoni nje kafe buze detit.
**
Pas vizites se qytetit nese deshironi qe nata te vazhdoje mund te frekuentoni diskotekat verore me te famshem te Halkidikise ne KALITHEA CLUB ZONE, vetem 300 m larg hotelit

 

DITA 3: PLAZH NE HANJOTIS – GISHTI I PARE I HALKIDIKISE
*Mengjesi ne hotel
Ne kete dite te trete kemi zgjedhur transferimin ne fshatin turistike Hanjotis per plazhe ne gishtin e pare te Halkidikise tek 20 km larg hotelit
Kohe e lire per plazh deri ne oren 18:00
Kthimi me pas ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit
**
Personat qe nuk do te deshirojne transferten per ne Hanjotiz  mund te qendroje ne hotel per te bere plazh ne pishinen e hotelit ose plazhin e hotelit
**
Pas darke gjithomone do te vizitojme qytetin e Kalitheas (qyteti me i madh dhe i rendesishem i Halkidikise) i lokalizuar buze detit. Ne kete periudhe qyteti eshte gjalleron nga turistet. Mund te vizitoni tregun e hapur te qytetit, bulevardin kryesor ose te shijoni nje kafe buze detit.
*Pas vizites se qytetit nese deshironi qe nata te vazhdoje mund te frekuentoni diskotekat verore me te famshem te Halkidikise ne KALITHEA CLUB ZONE, vetem 300 m larg hotelit

 

DITA 4: PLAZH NE KALITHEA
* Mengjesi ne hotel
* Kohe e lire per plazh ne pishinen e hotelit ose plazhin e hotelit
* Darka ne restorantin e hotelit
* Pas darke mund te frekuentoni si gjithmone KALITHEA CLUB ZONE ose te dilni ne menyre te lire ne qytetin e KALITHEA.

 

DITA 5: PLAZH NE KALITHEA DHE VIZITE NE SELANIK
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit shfrytezojme edhe diten e fundit per te bere plazh
Gjate qendrimit ne plazh deri ne oren 12:30 dhe nisemi per per Selanik
Vizite e qytetit te Selanikut. Selaniku, qyteti i dyte i Greqise per nga madhesia, ekonomia, tregtia dhe jeta politike.
Vizita jone fillon me: Kullen e Bardhe ne sheshin qendror te qytetit e ndertuar ne shekullin e XV, eshte nje monument dhe muze. Fillimisht e ndertuar nga osmanet per fortifikimn e qytetit, ajo u be nje burg famekeq dhe skena e ekzekutimeve masive gjate periudhes se sundimit osman. Eshte rimodeluar ne thelb, pasi Greqia fitoi kontrollin e qytetit ne 1912 e adoptuar si simbol i qytetit. Me pas vizite ne Kishen e St. Sofia dhe Kishen Bizantine te St. Demetrios si dhe ne varrin e tij, e prej ketej ne Ancient Agora (pazari qendror i qytetit).
Programi yne do te perfundoje ne Sheshin e Aristotelit duke shijuar bukurite e bregdetit.
Kohe e lire me pas per te konsumuar dreken ne Selanik dhe nisja per ne Tirane
*Ndalesa gjate rruges per kafe dhe mberritja  ne darke vone.

 

———————————————
►Ne cmimin per person perfshihet:

1. Transporti vajtie – ardhje sipas programit
2. Te gjitha shetitjet dhe transfertat ne plazhet dhe qytetet e Halkidikise sipas programit
3. Kater nete akomodimi ne hotel MACEDONIA SUN 3YJE SUPERIOR ne Halkidiki prane plazhit dhe me pishine
4. Perdorimi i pishines se hotelit
5. Mengjeset (buffe) ne restorantin e hotelit
6. Darkat (buffe) ne restorantin e hotelit

———————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel MACEDONIA SUN 3Yje Superior ne Halkdiki me pishine dhe buze plazhit

► Nisja do të bëhet në orën 23:00 të mbremjes se nje dite para nga kafe Flora

———————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer———————————————
► Ne cmim nuk perfshihen:

1) Drekat  gjate diteve te udhetimit
2) Shezllonet ne plazhe
3) Bileta e Anijes per turin ne Halkidiki e cila kushton
a) 20 eruo per te rriturit
b) 10 euro per femijet nga 6-12 vjec
c) falas per femijet deri ne 5 vjec
Ne bileten e tragetit perfshihet edhe dreka.
Cmimet e biletes se trageti jane eksuzlive vetem per klientet e agjensise
4) Taksa e dhomes 1.5 euro nata paguhet nga klienti cdo dite ne recepsion

 

———————————————

CMIMET E FEMIEJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR
Femija i pare deri moshen 12 vjec paguan 99 euro (per akomodim me dy te rritur ne dhome)
➤ Femija i dyte deri ne moshen 12 vjec paguan 189 euro (per akomodim me dy te rritur ne dhome + femija i pare)
Femijet mbi moshen 12 vjec paguajne cmimin e plote si i rritur

 

———————————————
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar, dhe pashaporte.
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj