STAMBOLL - Nisje dt. 30 MARS! 4 Dite! Cmimi €109!

  • Nisja: 30/03/2018
  • Kohëzgjatja: 4 ditë
  • Vendodhja: Stamboll
  • Çmimi: €109
Rezervo tani

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
Dt. 30 MARS (4 Dite) – Cmmi €109
Dt. 6 PRILL (4 Dite) – Cmmi €109


PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT SELANIK – STAMBOLL

Dita 1: Tirane – Kastoria – Stamboll
Nisja nga Tirana ne oren 03:00 ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut.
Ndalese ne Kastoria per nje pushim te shkurter,
vazhdojme udhetimin drejt Stambollit. Akomodimi ne hotel 4 yje ne qender te Stambollit.

Dita 2: Stamboll
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisim turin e vizitave ne Stamboll dhe i drejtohemi pikave me te bukura te ketij qyteti nga Hipodromi, Xhamia Blu , Kisha e Shen Sofise me madheshtoria ne boten Ortodokse, cisterna e vjeter e Kostandinopojes, Sarajet e Sulltanit.
Kohe e lire ne Grand Baazar per shopping.
Akomodimi ne hotel ne Stamboll.

Dita 3: Stamboll
Mengjesi ne hotel. Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit, Muzeu Historik Panorama 1453 , shetitje me anije ne Bosfor, vizite ne Kodren e te Dashuruarve duke kaluar ne dy Kontinentet Europe dhe Azi nepermjet Ures se Bosforit.
Darka nen sugjerim e guides ne lokalet me harem ose Turkish Show ne anije.

Dita 4: Stamboll – Selanik
Mengjesi ne hotel, nisja drejt Selanikut.
Vizite qytetit te Selanikut si Kulla e Bardhe, Sheshi Aristoteli, etj.
Nisja drejt Tiranes. Mberritja ne Tirane ne oret e para te mengjesit.

————————————————————-
Duhet të dini se:

►Ne cmim per personin përfshihen:
1. Udhëtimi me autobus vajtie – ardhje sipas programit
2. Akomodim në hotel 4 yje ne qender te Stambollit
3. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
4. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 4Yje ne qender te Stambollit

► Nisja do të bëhet në orën 03:00 të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)

————————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

————————————————————
Ne cmim nuk perfshihen:

A). Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente dhe muzeume.
(Sarajet e Sulltanit 10 Euro! Kisha e Shen Sofise 10 Euro! Cisterna 5 Euro! Shetitja me Anije 5 Euro! Akuariumi 12 Euro! Muzeu i Luftes 2 Euro! Turkish Show 25 Euro! )
C) Siguracioni jetes ne udhetim

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj