IZMIR - PAMUKALE - EFES - CANAKALE ➡Nisje 27 NENTOR — 5 Dite — Cmimi €149!

  • Nisja: 27/11/2019
  • Kohëzgjatja: 5 ditë
  • Vendodhja: IZMIR
  • Çmimi: €149
Rezervo tani

VIZITOJME
🔹CANAKALE
🔹SITI ARKEOLOGJIK I TROJES
🔹IZMIR
🔸PAMUKALE
🔹QYTETI ANTIK EFES
🔹SHTEPINE E NENES SHEN MERI
🔹KAVALA

 

👉Akomodimi ne Hotele 3 Yje Superior ne qender te secilit qytet ne Canakale (1 nate) dhe Izmir (3 nete)

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
Nisje Dt. 27 NENTOR (5 Dite Udhetim) — Cmmi €149

 

👉Itinerari i detajuar i udhetimit👇

Dita 1: TIRANE – CANAKALE
*Nisja nga Tirana ne oren 22:00 (date 26 nentor) ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices.
*Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut.
Vazhdojme udhetimin drejt Turqise. Ndalesa te shkurta per pushim gjate rruges.
*Mberritja ne Canakale rreth drekes ne pjesen europiane te qytetit, ku eshte i lokalizuar edhe qytet antik i Canakales i njohur ndryshe si Troja. Vizite e sitit antik dhe te varrezave te deshmoreve te luftes se pare boterore (si edhe te varrezave te shqiptare te rene ne betejen e famshme te Ataturkut).
Pas vizites se pjese antike te Canakales, vazhidmi udhetimi me traget ku kalojme ne pjesen aziatike te Canakales.
Akmodimi ne hotel 3 yje ne qender te qytetit.
Ne mbremje kohe e lire per te shetitur dhe vizituar qytetin bregdetar te famshem per betejen e Ataturkut qe ndryshoi Turqine duke e shnderruar ne shtetit qe eshte sot, ku nder atraksiohet permendin kalin e Trojes (ne qender te qyteti), bulevardin lungomare, etj.

Dita 2: CANAKALE – IZMIR
*Pas mengjesit, zazhdimi udhetimit per ne Izmir.
Mberritja dhe akomodimi ne hotel 3 yje superior ne qender te Izmirit.
Ne shoqerine e guides vizitojme qytetit si Sheshi Konak, Ora e Izmirit, Bulevardin buze detit “Lungomare”, etj.
Vizitat vazhdojme drejt atraksionit “Ashensori”, nje kulle e vjeter e ndertuar qe me 1907 kur per vite ka sherbyer si lidhje midis rivieres se Imirit dhe qytetit te dikurshem i ndertuar ne koder. Ne ditet e sotme, kulla me ashensorin e vjeter ne brendesi, te ofron nje peisazh 360 grade te qytetit Izmir.
*Mbremja e lire per te shetitur ne bulevardin buze detit “Lungomare”, ku ndodhen kafene dhe restorante te shumta.

Dita 3: PAMUKALE – BIBLOTEKA EFES-IT – SHTEPIA E SHEN MERISE
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit ne hotel nisja ne drejtim te Pamukales.
Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushime.
Mberritja ne Pamukale ku vizitojme ujrat termale me fame boterore të Pamukkale-se, qe quhet ndryshe Keshtjella e Pambukut. Vizitë edhe në Pishinën e Kleopatrës dhe kodrën e pambuktë.
*Vazhdimi udhetimit me pas drejt sitit arkeologjik te Efesit ku do te vizitohet bibloteka e Efesit (nje nder bibilotekat me te medha ne antikitet) si edhe shtepine e Shen Merise (nena e Jezu Krishtit) ku jetoi pas lindjes se Jezusit e shenderruar ditet e sotme ne nje vendet me te vizituar per peligrinazh
*Pas vizites se Efesit, kthimi ne Izmir
*Akomodimi ne hotel ne Izmir
*Mbremja e lire

Dita 4: IZMIR
*
Mengjesi ne hotel
Pas mengjesit ne shoqerine e guides vizitojme muzen a anijve luftarake  te Izmrit, ku do te kemi mundesi te vizitojme ne brendesi nendetese dhe anije luftarake. Nese nje nder kureshtjes tuaj ka qene si duket nje nendetese ne brendesi, ne muzeun e anijve e luftarake Izmir, kureshtja juaj do te te shnderrhoet ne nje pervoje te bukur turistike.
*Me pas kohe e lire per shoping ne nje nder qendrat tregtare me te medha te Izmrit.
*Pas shopping vizitojme koshtin Zoologjik te Izmirit (me i madhi ne Turqi). I shtrire ne nje siperfaqe prej 450’000 metra katror, kopshti eshte i ndertuar qe te vizitoni ne habitate reale mbi 2600 kafshe te egra nga 138 specie te ndrsyhme.
Nje eksperience per tu mos u humbuar.
*Pas vizites se kopshtit kthimi ne hotel.
Pasditja e lire per shijuar qender dhe bulevarin lungomare te Izmirit (fale pozicionit ne qender te hotelit te 3 nete qendrim)

Dita 5: IZMIR – KAVALA – TIRANE
*Mengjesi ne hotel.
*Nisja drejt Kavales, Greqi.
Ndalese per te pushuar dhe vizituar Kavalen, qytetin bregdetar jo shume larg Selanikut
*Pas vizites se Kavales nisja drejt Tiranes.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke vone

 

————————————————————-
Duhet të dini se:

►Ne cmim per personin përfshihen:
1. Udhëtimi me autobus vajtie – ardhje sipas programit
2. Akomodimi per 1 nate ne hotel me 3 yje superior ne Canakale ne qender qyteti
3. Akomodimi per 3 nete ne hotel 3 yje superior ne Izmir ne qender qyteti
4. Mengjeset gjate qendrimit ne hotel
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Taksa e Tragetit ne Canakale

————————————————————
CMIMET E FEMIJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR

➤ 0 – 3.99 vjec paguan 60€
➤ 4–  11.99 vjec paguan 119€

————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotele 3 yje superior ne qender te secilit te qytetet ne Canakale dhe Izmir

► Nisja do të bëhet në orën 00:15 të ditës së pare, nga sheshi piazza mbrapa muzeut kombetar

 

————————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer


————————————————————
Ne cmim nuk perfshihen:

A) Drekat dhe Darkat gjate diteve te udhetimit
B) Hyrjet në monumente, muzeume, kisha, kala, keshtjella, site arkeologjike

 

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj