METEORA - JANINE - KASTORIA ➡Nisje 11, 18 & 25 PRILL — 2 Dite — Cmimi 50€

  • Nisja: 11/04/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Meteora
  • Çmimi: €50
Rezervo tani

VIZITOJME
🔹JANINE
🔹KESHTJELLA E ALI PASHE TEPELENES NE ISHULLIN E JANINES
🔸METEORA DHE MANASTIRET E SAJ
🔹KALLABAKA
🔹KASTORIA

👉Akomodim ne hotel Kaikis 3 Yje ne qender te Meteoras

►Ky udhetim do te realizohet ne datat e nisjve si me poshte👇

👉MUAJ PRILL
Nisje 11 PRILL — 2 Dite Udhetim
Nisje 18 PRILL — 2 Dite Udhetim
Nisje 25 PRILL — 2 Dite Udhetim

👉MUAJ MAJ
Nisje 02 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 09 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 16 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 23 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 30 MAJ — 2 Dite Udhetim

👉MUAJ QERSHOR
Nisje 06 QERSHOR — 2 Dite Udhetim
Nisje 13 QERSHOR — 2 Dite Udhetim

PAKETAT E UDHETIMIT
Paketa me Mengjes  Cmimi €50
Paketa me Mengjes dhe Darke – Cmimi €55

 

►Itinerari i detajuar i Udhetimit
👇👇👇
Dita Pare: JANINE
*Nisja nga Tirana ne oren 05:00 nga kafe Flora ne drejtim te Janines
*Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim.
*Pas kalimit te pikes kufitare te Kakavijes, destiancioni i pare qe do te vizitojme eshte qyteti i Janines.
Janina eshte qyteti me i madh i Epirit dhe qendra e pazarit dhe argetimit ne kete zone. Ai shtrihet buze liqenit Pamvotis qe i jep nje bukuri te vecante.
Turi do te filloje me qytetin e vjeter te Janines ku do te vizitojme kalane e Janines, xhamine Asllan Pasha, xhamine Fethiye, varrin e Ali Pashes dhe muzeun Bizantin.
Vazhdojme turin drejt liqenit te famshem Pamvotis  ku do te marrim anijen dhe do te vizitojme ishullin e Janines i cili ndodhet ne mes te liqenit. Ne ishull do te vizitojme shtepine e Ali Pashes dhe kohe e lire per shetitje ne rruget me kalldrem.
*Pas vizites se Janines, nisja per ne Kallabaka dhe sistemi ne hotel 3 yje ne qender te qytetit
Kohe e lire per te pushuar.
*Mbasdite ne shoqerine e guides, vizite e qyteti te Kallabakes.
*Darka ne restorantin e hotelit per klientet qe kane zgjedhur paketen me darke te perfshire

Dita Dyte: METEORA
*Mengjesi në hotel.
Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer.
Vizitë panoramike e 6 prej manastireve më të famshëm të Meteorës. zonës më të bukur në Greqi qe shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botrore të UNESCO. Vizitimi i qytetit te Meteores do te jete nje eksperience  qe do mbese gjate ne kujtesen tuaj.
*Pas vizitimit te Meteores, udhetojme drejt Kosturit. Ndalese per vizite te qytetit dhe dreke.
*Pas drekes ne Kostur, nisja drej Tiranes. Ndalesa rruges per kafe dhe mberritja ne Tirane ne darke vone.

 

Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————
Ne cmimin per person përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje – ardhje dhe te gjjitha shetitjet sipas programit
2. Akomodimi në hotel 3Yje ne qender te qyteti te Kallabakes (Meteora)
3. Mëngjesi ne restorantin e hotelit
4. Darka ne restorantin e hotelit (per personat qe zgjedhin paketen €55 me darken e perfshire)
5. Shëtitjet në Janine, liqenin Pamvotis, Meteora dhe Kostur (sipas programit).
6. Shoqërues  shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.

——————————————————
Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel  3 yje ne qender te qytetit te Kallabakes (Meteora)

——————————————————
Nisja do të bëhet në orën 05:00 të mengjesit të ditës së pare, nga kafe Flora.

——————————————————
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————
Ne cmim nuk perfshihen:
1) Dreka gjate diteve te udhetimit
2) Bileta per hyrjet ne muze, kala, manastire
3) Opsionale pagesa e tragetit (4 euro vajtie – ardhje).
SHENIM: Lundrim me traget eshte opsional. Ju mund te zgjidhni ose jo te vizitoni ishullin e Janines.
4) Taksa lokale e ligjit te ri grek 1.5 euro nata per dhome ne hotel me 3 yje, dhe 3 euro nata per dhome ne hotel me 4 yje. Taksa paguhet ne recepsionin e hotelit nga vete klientet

——————————————————
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj