SKI NE KODREN E DIELLIT & VIZITE NE SHKUP ➡Nisje 14 & 15, Shkurt -- 2 dite -- Cmimi 55€ (Hotel Mercure 5 YJE)

  • Nisja: 14/02/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Kodra e Diellit, Tetove
  • Çmimi: €55
Rezervo tani

VIZITOJME
🔹SHKUP
🔹KODRA E DIELLIT
🔸TETOVE

👉Akomodimi ne Hotel MERCURE 5 YJE 

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
►Nisje 14 SHKURT  — 2 Dite Udhetim — Cmimi 55€
►Nisje 15 SHKURT  — 2 Dite Udhetim — Cmimi 55€

 

👉Itinireri i detajuar udhetimit👇

Dita 1: VIZITE NE SHKUP – AKOMODIMI NE TETOVE
*Nisja nga Tirana ne oren  6:00 sheshi piazza ne drejtim te Maqedonise.
Ndalesa gjate rruges per te konsumuar mengjesin.
Pas kalimit te pikes kufitare te Qaf Thanes vazhdojme udhetimin drejt Shkupit.
Atraksioni i pare qe do te vizitojme ne kryeqytetin e Maqedonise eshte kopshti zoologjik i Shkupit nje nder me te medhenjte ne Ballkan, i pasur me specie te vecanta si Elefant, Xhiraf, Aligator, Lama, etj
*Pas shetitjet ne kopshtin zoologjik te Shkupit ne shqorine e guides do te qytetin e Shkupi duke filluar nga carshia e shqiptave, per te vazhduar ne qendren e qytetit ku ndodhen sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, dhe per te perfunduar viziten tone tek shtepia e Nene Terezes.
*Qendrimi ne Mavrove deri ne oren 17:00 dhe nisja me pas per ne Tetove (25 minuta larg)
Akomodimi ne hotel Mercure 5 Yje ne Tetove, ne qender te qytetit.  Kohe e lire per te pushuar dhe per te vizituar qytetin e Tetoves
*Darka ne restorantin e hotelit.


Dita e dyte: SKI NE KODREN E DIELLIT (POPOVA SHAPKA)
* Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt Pistave te skijimit ne Kodren e Diellit (30 min larg Tetoves)
*E vendosur midis masivit malor te Bjeshkeve te Sharrit,  “Kodra e Diellit” disponon 11 ski-ashensorë, me gjatësi prej 7.7. km, që lidhin shtigjet e skijimit në lartësi prej 1070-2510m. Gjatësia e shtigjeve të skijimit është 20 km nga të cilat 3 janë sipas kritereve të FIS-it (Federates Boterore te Skijimit).
*Ora 9:30 – 15:00 kohe e lire per te ushtruar sportin e skijimit.
Dreka e lire per te konsumuar ne restorantet rreth pistave
*Pas drekes, nisja drejt Tiranes.
*Ndalesa rruges per kafe the kthimi ne Tirane ne darke

—————————————————-
Duhet të dini se:

Në cmimin per person perfshihet:
1) Transporti vajtie – ardhje sipas programit ne destinacione perkates
2) Akomodimi ne hotel 5 Yje ne Tetove per 1 nate
3) Darka e dites se pare ne restorantin e hotelit
4) Mengjesi i dites se dyte ne restorantin e hotelit
5) Shoqerues shqiptar gjate udhetimit
6) Taksa Turistike

—————————————————-

►Cmimet e femijeve:
 Foshnje 0 – 2.99 vjec – Paguan 20 euro
Femije  3 – 11.99 vjec – Paguan 40 euro

—————————————————-

► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Mercure 5 Yje pozicionuar qender te Tetoves

► Nisja do të bëhet në orën 6:00 të mengjesit, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

—————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

—————————————————-
►Në çmim nuk përfshihen
a) Dreka gjate 2 diteve te udhetimit
b) Qeraja e pajisieve te skive & perdorimi i teleferikut

—————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj