SKI NE KOLASHIN ➡Nisje 1, 8, 14, 15, Shkurt — 2 Dite — Cmim 50€ (hotel Hilton 5 Yje)

  • Nisja: 01/02/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Kolashin
  • Çmimi: €50
Rezervo tani

VIZITOJME
🔸PODGORICE
🔹KOLASHIN
🔸UJEVARA NIAGARA

👉Akomodimi ne Hotel HILTON 5 YJE — Cmimi 59€
👉👉Akomodimi ne Hotel & Spa AUREL 4 YJE — Cmimi 50€

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
►Nisje 1 SHKURT  — 2 Dite Udhetim
►Nisje 8 SHKURT  — 2 Dite Udhetim
►Nisje 14 SHKURT  — 2 Dite Udhetim
►Nisje 15 SHKURT — 2 Dite Udhetim  

 


👉Itinerari i detajuar i udhetimit👇

Dita e Pare: Ujevara e Niagares – Podgorice – Delta City shopping
*Nisja paradite nga Sheshi Piazza, mbrapa Muzeut Kombetar. Ndalesa e pare per kafe ne qytetin e bukur te Shkodres per te vazhduar me pas drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit.
*Pas procedurave kufitare, vazhdimi i udhetimit drejt Podgorices ku destinacioni i pare do te jete Ujevara e Niagares. Ndalese per fotografi dhe kafe per te shijuar bukurine natyrore qe te ofron Ujevara, ku ne kete periudhe te vitit eshte e tej mbushur me prurje uji.
*Pas vizites ne Ujevaren e Niagares vazhdim i udhetimit per ne Podgorice ne qendren tregtare Delta City. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e shumte dhe per te bere shopping.
*Rreth ores 17:00 akomodimi ne Hotel
Kohe e lire per te pushuar dhe per te perdorur spa e hotelit si pishine dimerore, jakuzzi, sauna, banjo turke dhe palestren.
Per personat qe do deshirojne guida do ju shoqeroje per te vizituar qytetin e Podgorices si qendra me sheshi kryesor, bulevardin e qytetit, etj.
*Darka shtrohet buffe e hapur ne restorantin e hotelit, ku ju mund te konsumoni cfare te deshironi.
*Pas darka e lire te frekuentoni lokalet e nates te qytetit


DITA E DYTE: KOLASHIN

*Pas mengjesit buffe e hapur ne hotel, nisja drejt Kolashines.
Mberritja ne Kolashin rreth ores 10:30 dhe qendrimi atje deri ne oren 15:30.
Mundesi per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore. Sugjerohet te konsumohet dreka ne restorantin e zones.
PISTA E SKIJIMIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhia ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur ne pistat e shumta te Kolashinit.
*
Pas drekes, rreth ores 15:30 nisja drejt Tiranes.
Ndalesa rruges per kafe dhe pushim dhe mberritja ne Tirane ne darke.

 

——————————————————-
Duhet të dini se:

►Ne cmim përfshihet:
1) Transporti vajtie – ardhje sipas programit ne destinacionet perkates
2) Nje nate akomodimi ne hotel 4 yje dhe 5 yje
3) Darke e dites se pare bufe ne restorantin e hotelit
4) Mengjesi i dites se dyte bufe ne restorantin e hotelit
5) Perdorimi i qendres SPA (pishine e mbyllur, jakuzi, sauna, palester)
6) Shoqerues shqiptar gjate udhetimit


——————————————————-

► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet ne hotel Aurel 4 Yje & hotel Hilton 5 Yje

——————————————————-

►Cmimet e femijeve per Hotel & Spa Aurel 4 yje
Foshnje 0 – 2.99 vjec – Paguan 15 euro
Femije 3 – 11.99 vjec – Paguan 35 euro

——————————————————-
►Cmimet e femijeve per Hotel Hilton 5 Yje
Foshnje 0 – 2.99 vjec – Paguan 15 euro
Femije 3 – 11.99 vjec – Paguan 44 euro

——————————————————-
►► Nisja do të bëhet ne oren 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
——————————————————-
Qendra SPA e hotel Aurel 4 Yje perfshin Jakuzi te madh, sauna, banjo turke, palester
——————————————————-
►►
Qendra SPA e hotel Hilton 5 Yje perfshin pishine dimerore, Jakuzi, sauna, banjo turke, palester
——————————————————-
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
4) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
5) rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit

——————————————————-
Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Pajiset e skive dhe Teleferiku ne Kolashin
3) Taksat turstike 0.9 euro personi (e cila paguhet ne recepsion nga klientet)

——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj