TUR dhe FESTE ne KORFUZ ➡Nisje 6, 14 & 21 Mars — 3 Dite — Cmim 89€ (darke me Muzike Live)

  • Nisja: 06/03/2020
  • Kohëzgjatja: 3 ditë
  • Vendodhja: Korfuz
  • Çmimi: €89
Rezervo tani

VIZITOJME
🔸Qytetin e Kelkyres (Korfuz)
🔹Pallati i Sisit
🔹Manastiri Bizant dhe Fabriken Koum Kouat ne Paleokastrica
🔹Pika panoramike Kanoni

👉Akomodimi ne Hotel 3 Yje ne Korfuz per 2 nete
👉Darka festive me MUZIKE LIVE me dt. 7 mars dhe dt. 15 mars

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
►Dt. 6 – 8 Mars (3 Dite Udhetim) — Cmimi €89
►Dt. 14 – 16 Mars 
(3 Dite Udhetim) — Cmimi €89
►Dt. 21 – 23 Mars 
(3 Dite Udhetim)— Cmimi €89

 

👉Itinerari i detajuar i udhetimit👇

DITA 1:
Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 00.10.
Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes (Sarande) per te vazhduar me pas drejt Igumenices nga ku me traget do te lundrojme per ne ishullin e Korfuzit
Pas mberritjes ne Korfuz, drejtohemi per ne hotel ku do bejme akomodimin. Me pas nisim turin e vizitave në Pallatin e Sisit, një nga monumentet kryesore të këtij qyteti, i ndërtuar rreth shekullit XIX.
Darka në hotel.

Dita 2:
Mëngjesi në hotel.
Pas mëngjesit vizitojmë Fabrikën Koum Kouat, ku do të shikojmë sesi përgatiten pijet dhe reçelrat tradicional në Korfuz. Nisemi me pas drejt Paleokastrices ku do të vizitojmë Manastirin Bizantin, Opsionale (shëtitje me varka, vizitë akuariumit).
Pasdite, vizitë me guidë në monumentet kryesore të qytetit te Kelkyres, si: kalaja e vjetër – Paleo Frourio, kalaja e re – Neo Frourio, Sheshi Venecian Spianada, rrugicat e shtruara me kalldrëm të qytetit të Korfuzit që është pjesë e UNESCO-s.
*Kemi ardhur per te festuar, prandaj Darka do te jete e organizuar me MUZIKE LIVE vetem per klientet tane.

Dita e 3:
Mëngjesi në Hotel.
Pas mëngjesit nisemi drejt Kanonit, vend ku na ofrohet një panoramë fantastike e Ishullit të Pondikonisit.
Rreth orës 12:00 nga porti i Kelkyres udhëtojme me traget nga Korfuzi per ne Igumenice. Vazhdimi udhetimit me pas nëpermjet Igumenicës, Qafë Botës dhe Sarandës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës dhe mbërritja në Tiranë ne darke

——————————————————-
Duhet te dini se:

Ne cmimin per person perfshihet:
1) Transporti vajtie – ardhje me autobuz sipas programit
2) Akomodimi ne hotel 3 yje ne Korfuz per 2 nete
3) Mengjeset e dites se dyte dhe te trete ne restorantin e hotelit
4) Darkat e dites se pare dhe te dyte ne restorantin e hotelit
5) Darka festive e dites dyte me MUZIKE LIVE vetem per klientet tane
6) Guida ne gjuhen shqipte gjate udhetimit
7) Taksa Turistike


——————————————————-

Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me 2 te rritur ose 3 te rritur

➤ 0 –  1.99 vjec paguan €30

2–  11.99 vjec paguan 59€ 

—————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet ne KORFUZ ne hotel me 3 Yje

► Nisja do të bëhet në orën 00:10 te dites se pare nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————-
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————-
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat  gjate diteve te udhetimit
2) Bileta e trageti te lundrimit Igumenice – Korfuz – Igumenice, 11 euro vajtje – ardhje (cmim grupi per agjensine)
3) Biletat e hyrjes ne muze, kala, pallate mbreterore, etj

 

——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar, dhe pashaporte.
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte
► Pashaporta juaj duhet te jete valide minimumi 3 muaj nga data e udhetimit

 

 

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj