SARANDE - KSAMIL - LUNDRIM ME ANIJE ➡Nisje 10, 17, 24 GUSHT — 5 DITE — CMIMI €139

  • Nisja: 10/08/2020
  • Kohëzgjatja: 5 ditë
  • Vendodhja: Sarande
  • Çmimi: €139
Rezervo tani

PLAZHET QE VIZITOJME
🔹 Pulebara (Ksamil)
🔹 La Cueva (Sarande)
🔹🔸lundrim me traget dhe plazh ne Krorzes dhe Roidhes + vizite panoramike ne Gjirin e Qefalit dhe Kakomes
🔹 Tre ishujt (Ksamil)
🔸 Gjithashtu vizite turistike ne Butrint, Syri Kalter (Delvine), Gjirokaster,

👉Lundrim me Traget dhe plazh ne Krorzes dhe Roidhes + vizite panoramike ne Kepin e Qefalit dhe Gjiri Kakomes

▶▶▶▶ ◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇

Nisje  10,  17,  24,  GUSHT –
 5 Dite PLAZH

►HOTEL PINI 3 YJE … (qender Sarandes + buze plazhit)
Paketa me Mengjes  👉 Cmimi €139
Paketa me Mengjes + Darke 👉
 Cmimi €169

►HOTEL BRILANT 4 YJE … (qender Sarandes)
Paketa me Mengjes  👉 Cmimi €155
Paketa me Mengjes + Darke 👉
 Cmimi €185

 

►Itinirari i detajuar i udhetimit
👇
👇👇
DITA 1: Ksamil (plazhi Pulebardha), Vizite Gjirokaster & Sarande
*Nisja ne mengjes pas prezantimit me guiden ne drejtim te Sarandes
*Destinacioni i pare qe vizitojme eshte qyteti i gurte i Gjirokastres, ku do te konsumojme edhe mengjesit. Pas mengjesit, vizitojme pazarin e vjeter te Gjirokastres.
*Vazhdimi udhetimit per ne Sarande ku ndalesa e radhes do te jete ne parkun natyror “Syri i Kalter”, per te vizituar kete mrekulli te natyres.
*Mberritja ne Sarande dhe akomodimi ne hotelin e perzgjedhur nga ju, ne qender te Sarandes.
*Pas akomodimit transferohemi ne Ksamil, ku kemi zgjedhur plazhin e mrekullueshem “Pulebardha”.
Qendrimi per plazh deri ne mbremje dhe kthimi ne hotel
Darka ne restorantin e hotelit
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit, sidomos bulevardin kryesor te qytetit buze detit ku jane te pozicionuar te shumica lokaleve, clubet dhe Lounge-t e Sarandes.

DITA 2: Plazh ne Ksamil (plazhi 3 ishujt Ksamil)
*Pas mengjesit ne hotel, transferohemi ne Ksamil ku kemi perzgjedhur plazhin 3 Ishujt, nje nder plazhet me piktoresk te Ksamilut
Kohe e lire per plazh deri pasdite
Sipas deshires se grupit mund te vizitojme pasdite parkun arkeologjik te Butrintit.
Kthimi ne mbremje ne hotel. Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit, sidomos bulevardin kryesor te qytetit buze detit ku jane te pozicionuar te shumica lokaleve, clubet dhe Lounge-t e Sarandes.

DITA 3: Lundrim Super Tragetin (ONHEMZUS) dhe plazh ne Krorzes, Rojdhese, Kakome dhe Kepin e Qefalit. 
*Pas mengjesit ne hotel, nga porti i qytetit do te nisim aventuren tone blu ku do te lundrojme me anije drejt plazheve te virgjer si Kakome, Krorzes dhe Roidhes
*Nisja e aventures tone blu me anije do te filloje ne 10.00. Anija eshte 24m e gjate dhe me dy kate, kjo hapësire i jep mundesine qe te plotesoje te gjitha kushtet e nevojshme per te bere nje lundrim komod dhe te kendshem. Ne bordin e saj ju mund te degjoni muzike dhe te shijoni pije te ndryshme duke pare peisazhin e bukur te bregdetit jonian.
Gjate turit do te behen tre ndalesa, ky ndalesa e para eshte vizite panorameske qe zgjat 10-15 minuta  ne Kepin e Qefalit, dhe per te  vazhduar me pas me shetitje duke lundruar pergjate bregut ku mund te shikoni edhe Gjirin e Kakomese.
Ndalesa e radhes do jete ne plazhin e Krorzes per te bere not dhe plazh ne kete gji te mrekullueshem. Rreth ore 13.00 do te shtrohet dreka per te gjithe ata qe kane rezervuar paketen me dreke.
Rreth ores 14.00 behet nisja per ndalesen e radhes ne plazhin e Roidhese, ku perseri do te bejme nje ndalese per not dhe plazh.
Rreth ores 16.00 behet nisja per ne Sarande dhe ne oren 17.00 eshte mbritja ne portin e qytetit.
(Ky lundrim i mrekulleshem organizohet ne 2 paketa:
Paketa 20 euro qe perfshin lundrimin + 1 pije gjate turit
Paketa 35 euro qe perfshin lundrimin + dreken + 1 pije gjate turit)
——————–
*Personat qe nuk do te deshirojne te ndiekin lundrimin me anijme mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit
——————–
*Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.

Dita 4: Plazh ne La Cueva
*Pas mengjesit ne hotel, transferohemi ne plazhin La Cueva
Kohe e lire per plazh deri pasdite
Kthimi ne mbremje ne hotel. Darka ne restorantin e hotelit.
Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.

Dita 5: Plazh
*Pas mengjesit ne hotel, transferohemi ne Ksamil per plazh ose Sarande
Qendrimi per plazh deri ne oren 14:00. Dreka ne Sarande.
*Pas dreke nisja per ne Tirane. Ndalesa per kafe rruges ne Tepelene dhe Lushnje per pushime
Kthimi ne Tirane ne darke

 

►Duhet të dini se
👇👇👇
——————————————————
✅ – Ne cmim përfshihen:
1. Akomodimi per Kater nete ne hotelin e perzgjedhur nga ju
2. Transporti vajtije – ardhje Tirane – Sarande – Tirane
3. Transfertat hotel – plazh – hotel dhe shetitjes sipas pogramit Ksamil
4. Mengjesi ne restorantin e hotelit
5. Darka ne restorantin e hotelit (per personat qe zgjedhin paketen me darke)
6. Shoqerues shqiptar gjate udhetimit dhe plazhet qe do te vizitojme

——————————————————
Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në
🔸👉Hotel PINI 3 Yje Superior (Sarande, buze plazhit ne bulevardin kryesor te qytetit)
🔹👉Hotel BRILANT 4 Yje (Sarande, ne bulevardin kryesor te qytetit, 5 min larg plazhit)

——————————————————
Nisja do të bëhet në orën 4:00 të mengjesit nga Tirana (sheshi piazza, mbrapa muzeut kombetar)
Nisja do të bëhet në orën 4:30 të mengjesit nga Durresi (stacioni Trenit)

——————————————————
❎-Ne cmim nuk perfshihet
1) Drekat gjate  diteve te udhetimit
2) Shezlonet e plazhit
3) Bileta e anijes per lundrimin ne plazhet Krozes, Kakomes dhe Rojdhese

——————————————————–
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me dy ose tre te rritur
Femijet deri ne moshen 14 vjec paguajne 50% me pak

 

——————————————————-——————————————————-
PER PROGRAMIN 7 DITOR TE TURIT 
“PLAZH NE SARANDE – KSAMIL – LUNDRIM ME ANIJE” KLIKONI NE LINKUN E MEPOSHTEM

👉 PLAZH NE SARANDE – KSAMIL – LUNDRIM ME ANIJE ➡Nisje 10, 17, 24 GUSHT — 7 DITE — CMIMI nga €209

 

.

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj