5 DITE PLAZH NE LEFKADA➡Nisje 23 Korrik! 5 Dite! Cmimi €259!

  • Nisja: 23/07/2018
  • Kohëzgjatja: 5 ditë
  • Vendodhja: LEFKADA
  • Çmimi: €259
Rezervo tani

Bli Paketen duke telefonuar ne: 069 3531 359

UDHETIM 5 DITOR PER PLAZH NE LEFKADA ME AKOMODIM NE HOTEL LEFKAS NE QENDER TE QYTETIT TE LEFKADES. BUZE DETIT DHE PRANE LOKAEVE DHE TAVERNAVE.

HOTEL LEFKAS 3 YJE SUPERIOR, HOTELI ME I MIRE ISHULLIT…

MENGJESI DHE DARKA – BUFE E HAPUR
.

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
Dt. 23 KORRIK (5 Dite) – Cmmi €259
Dt. 27 KORRIK (5 Dite) – Cmmi €265
Dt. 1 GUSHT (5 Dite) – Cmmi €270
Dt. 5 GUSHT (5 Dite) – Cmmi €270
Dt. 9 GUSHT (5 Dite) – Cmmi €270
Dt. 13 GUSHT (5 Dite) – Cmmi €270
Dt. 17 GUSHT (5 Dite) – Cmmi €265
Dt. 21 GUSHT (5 Dite) – Cmmi €259

 


——PROGRAMI UDHETIMIT 5 DITOR—–

Dita e Pare: PLAZH NE PARGA
*Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 04.30.
*Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes.
*Qyteti i pare qe vizitojme eshte Parga. Vizite ne shoqerin e guides e qytetit turistike Parges, ku mund te konsumojme edhe dreken. Sigurisht qe sugjerimet e guides tone nuk do te mungojne.
Me pas kohe e lire deri mbasdite per te bere plazh ne gjirin e vecante e Parges.
*Pas plazhit vazhdojme udhetimin drejt Lefkades
*Akomodimi ne hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades.
*Darka ne restorantin e hotelit (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.

 

Dita e Dyte: LEFKDA (SHETITJE ME TRAGET NE ISHUJT)
*Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit  do te nisim aventuren BLU, ku ne portin e Nidrit na pret trageti per te vazhduar lundrim ne ishujt me fame boterore te Lefkades.
E gjithe dita e dyte do te jete e dedikuar per te vizituar bregdetet me famë boterore të Lefkades… Lundrimi fillon ne oren 9:45 ku ndalojme plazhet e Porto kastiki dhe Kefalonia. Turi vazhdon me pas drejt plazheve dhe ishuve te njohur si Meganisi, Scorpions, Porti Fiskardo, ishulli Itaka (ku ka qender Odise sipas mitologjise dhe shpella Papanikolis.
Gjate lundrimit jane planifikuar disa ndalesa per plazh kryesisht ne 2 plazhet me fame boterore te Porto Katsiki dhe Kafalonia.
Kthimi me pas ne portin e Lefkades rreth ores 18:00
Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale dhe kushton 20€ (ne cmim perfshihet edhe dreka ne traget). Udhetimi eshte i keshillueshem te ndiqet por jo i detyrueshem.
(Personat qe nuk duan te ndiekin turin me traget, mund te qendrojne per plazh ne Lefkas, ose Nidri)

**Pas lundrimit, kthimi ne hotel.
*Darka ne restorantin e hotelit (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit. Hotel Lefkas i pozicionuar ne qendren e qytetit ju mundeson te shetisni lirshem ne Lefkada duke frekuentuar cdo aktivitet te saj.


Dita e Trete: PLAZH NE KATHISMA, LEFKADA
*Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:30 deri ne oren 15:00.
*Pas plazhit, nisemi per te konsumuar dreken dhe per te vizituar  manastirin e Faneromenis
*Rreth ores 18:00 kthimi per ne hotel.
*Pasdite e lire per te shetitur dhe pushuar
*Darka ne hotel (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.
———————-
Ne mbremje, opsionale Boat Party (Cmimi extra 10 euro/person me 1 pije te perfshire).
Nisja 20:30 – 1:00.
Opsionale organizim i sugjeruar ne party ne anije .(Extra per party 10 euro hyrja+1 pije )
Anija shnderrohet ne nje beach bar me muzike, drita, fishekzjarre per nje atmosfere mbreselenese. Anija do te ankorohet ne nje plazh te virgjer per rreth 1 ore, ku me guximtaret mund te lahen. Muzika dhe festa nuk do te ndalet ne asnje moment. Anija do kete DJ me te mire te Lefkades qe do ju shoqeroje gjate gjithe kohes.


Dita e Katert: KOHE E DEDIKUAR PER PLAZH NE LEFKADA
*Mengjesi ne hotel (bufe)
*Me pas kohe e lire per plazh.
Sugjerimi jone eshte te udhetojme drejt qytezes se bukur Agia Nikita per plazh. (Transferta hotel – Agia Nikita – hotel eshte e pershire ne cmim)
*Darka ne hotel (bufe)
*Pas darka e lire per te frekuentuar jeten e nates te qytetit.


Dita e Peste: PLAZH NE PREVEZA

*Mëngjesi në hotel (bufe)
*Pas mengjesit nisja drejt Prevezes, ne Kanali BEACH.
Kohe e lire per plazh deri ne oren 15:00.
*Nisja për kthim nga kufiri i Kakavisë.
*Mberritja ne darke fundi i sherbimit tone.

 

——————————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim përfshihen::
• Transporti dhe te gjitha sheshtije sipas programit.
• Akomodimi per 4 nete ne hotel Lefkas ne qender te Lefkades, prane lokaleve, restoraventeve dhe tavernave te qytetit.
• Mengjeset dhe Darkat te cilet shtrohen bufe ne restorantin e hotelit gjate qendrimit tone ne Lefkada
• Asistence me guid shqiptare gjate gjithe udhetimit
• Transfertat hotel – plazh – hotel per te gjitha ditet sipas programit
• Taksat turistike per 5 ditet e qendrimit ne Greqi

———————————————–
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Lefkas ne qender te qytetit te Lefkades

► Nisja do të bëhet në orën 04:30 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ) nuk duhet te jete i demtuar ose i thye

——————————————–
❎-Ne cmim nuk perfshihet-❎
– Bileta 20 euro e shetitje me traget ne ishujt e Lefkades dhe ndalese per te bere plazh ne ishujt (ne cmimin e tragetit perfshihet edhe dreka ne traget)
– Drekat e seciles dite
– Boat Party (Cmimi extra 10 euro/person me 1 pije te perfshire).
——————————————-

CMIMET E FEMIEJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR
Femijet deri ne moshen 5 vjec paguajne 180 euro

 

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj