LEPUSH - TAMARE - VERMOSH ➡Nisje 9, 16, 23, 29, GUSHT — 1 Dite — Cmimi 1500 lek

  • Nisja: 09/08/2020
  • Kohëzgjatja: 1 ditë
  • Vendodhja: Lepushe
  • Çmimi: L1500
Rezervo tani

UDHETIM NE SKAJET E ALPEVE SHQIPTARE

VIZITOJME:
🔹Leqet e Hotit
🔹Tamare
🔸Lepushe

▶▶▶▶ ◀◀◀◀
KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME
👇👇👇
MUAJI GUSHT
Nisje  2,  9,  16,  23,  29,  GUSHT — 1 Dite Udhetim  Cmimi 1500 lek

 

Itinerari i detajuar i Udhetimit
👇
👇👇

Nisja ne mengjes pas takimit me guiden, drejt Lepushes
Ne Shkoder do te bejme nje ndalese te shkurter per kafe dhe me pas do te nisemi drejt Malesise se Shqiperise, ne skajet e alpeve shqiptare si Lepushe dhe Vermosh.
Ndalese per foto perseri ne ballkonin panoramik tee Leqet e Hotit, te lugines qe shtrihet madheshtore nder shkembinjte e thepisur si dhe ne luginen e Cemit.
*Pas zbrintes nga Leqet e Hotit do të vizitojmë një tjetër fshat të bukur alpin, është Tamara, që është gjithashtu edhe qendra administrative e krahinës i vendosur buzë lumit alpin të Cemit.
*Pas vizites ne Tamare vazhdojme udhetimin per në Lëpushë. Lëpusha e vendosur në krahinën e Kelmendit është përcaktuar si perla e Alpeve Shqiptare me një reliev që shpesh herë krahasohet me Alpet Zvicerane.
Në këtë fshat tejet të bukur do kemi mundësinë të konsumojmë drekën me gatime tradicionale dhe gjithashtu të zbulojmë, duke ecur përmes tij, ujëvarën dhe bukuritë që ofrojnë këto anë të alpeve tona.
*Pas dreke, do te vizitojme Vermoshin, skajin kufitar me verior te Shqiperise. Vizite e kishes se fshatit dhe lugines se Vermoshit.
*Pas vizites ne Vermosh nisja per ne Tirane
Ndalesa rruges per kafe, dhe kthimi ne Tirane ne darke

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————–
✅ –Ne cmim përfshihen:
1. Transporti: Tirane – Tamare – Lepushe – Vermosh– Tirane
2. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit

——————————————————–
Nisja do të bëhet në orën 6:00 të mengjesit nga Tirana (sheshi piazza, mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————–
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

– Atlete të përshtatshme për ecje ne natyre
– Çantë shpine
– Bluze per nderrese gjate ecjes neper shtigjet e pershkruar ne program
– Rrova Sportive
– Syze dhe krem dielli
– Kapele

——————————————————–
❎-Ne cmim nuk perfshihen:
1) Dreka

.

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj