LIQENI MATKA - SHKUP - OHER! ➡11, 18 & 25 PRILL -- 2 DITE -- CMIMI €50!

  • Nisja: 11/04/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Matka
  • Çmimi: €50
Rezervo tani

VIZITOJME:
🔹KANIONIN DHE LIQENIN MATKA
🔸LUNDRIM ME MOSTKAF NE LIQEN DHE VIZITE NE SHPELLEN VRELO
🔹SHKUP DHE KOPSHTI ZOOLOGJIK
🔹OHER
🔹STRUGE

👉Akomodim ne hotel 3 Yje ne qender te Shkupit

🐘Eksluzivitet: Vizite ne kopshtin Zoologjik te Shkup i pasur me specie te vecanta si Elefant, Xhiraf, Aligator, Lama, etj

►Ky udhetim do te realizohet ne datat e nisjeve si me poshte👇

👉MUAJ PRILL
Nisje 11 PRILL — 2 Dite Udhetim
Nisje 18 PRILL — 2 Dite Udhetim
Nisje 25 PRILL — 2 Dite Udhetim

👉MUAJ MAJ
Nisje 02 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 09 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 16 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 23 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 30 MAJ — 2 Dite Udhetim

👉MUAJ QERSHOR
Nisje 06 QERSHOR — 2 Dite Udhetim
Nisje 13 QERSHOR — 2 Dite Udhetim

PAKETAT E UDHETIMIT
Paketa me Mengjes  – Cmimi €50
Paketa me Mengjes dhe Darke – Cmimi €55

 

Itinerari i detajuar i Udhetimit
👇👇👇
Dita 1: VIZITE E KANIONIT MATKA dhe LUNDRIM NE LIQEN  – VIZITE NE SHKUP
*Nisja ne mengjes ne oren 6:00 drejt Maqedonise. Ndalesa rruges per kafen e mengjesit.
Pas kalimit te pikes doganore te Qaf Thanes, vazhdim i udhetimi neper territorin e Maqedonise drejt Liqenit MATKA.
I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Kjo dite do te jete kryesisht e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka.
Nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo. Ndalese per te vizituar nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel.
Me pas kthimi ne mol. Kohe e lire per te vizituar  kanionin ne menyre individuale.
*Rreth ores 17:00 largohemi nga Matka per te vizituar qytetin e Shkupit (vetem 10 km larg Matkes)
Akomodimi ne hotel 3 yje ne qender te Shkupit. Pas pushojme 20-30 minuta ne shoqerine e ciceronit vizitojme kryeqytetin e Maqedonise
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj.
Pas turit ne Shkup kohe e lire per shopping.
*Kthimi ne hotel.
Darka ne restorant (afer hotelit) per klientet qe kane zgjedhur paketen me darke.
*Pas darka e lire ku mund te shijoni jeten e nates te Shkupit

Dita e Dyte: KOPSHTI ZOOLOGJIK I SHKUPIT – VIZITE NE OHER – VIZITE NE STRUGE
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesi vizitojme kopshtin zoologjik te Shkupit nje nder me te medhenjte ne Ballkan, i pasur me specie te vecanta si Elefant, Xhiraf, Aligator, Lama, etj
*Pas shetitjet ne kopshtin zoologjik te Shkupit udhetojme drejt qytetit te Oherit. Vizite te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja buze liqenit, etj.
Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit.
*Pas dreke vazhdim i udhetimit drejt Struges ku do te jete edhe vizita e fundit per kete tur. Ne qytetin e Struges, do te viztojme  Carshine e vjeter, Portat e Drinit te Zi, bulevardi buze lumit te Drinit, etj.
Kohe e lire per kafe
*Nisja per ne Tirane pas vizites se Struges dhe mberritja ne darke

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇
——————————————————-
Ne cmimin per person përfshihen:
1. Transporti vajtje – ardhje sipas programit
2. Akomodimin ne  hotel 3 Yje ne qender te Shkupit per 1 nate
3. Mengjesi i dites se dyte ne restoratin e hotelit
4. Darka e dites se pare ne restorant tradicional ne Shkup (per personat qe zgjedhin paketen €55 me darken e perfshire)
5. Shoqërues  shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.
6..Taksat turistike

——————————————————-
Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel  3Yje ne qender te Shkupit

——————————————————-
Nisja do të bëhet në orën 06:00 të mengjesit të ditës së pare, nga Sheshi Piazza mbrapa Muzeut Kombetar,  qender Tiranes

——————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————-
Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Shetitja me motoskaf dhe vizite ne shpellen Vrelo (Opsionale) cmimi 5!
3) Bileta per hyrjet ne muze, kala, manastire
4) Bileta e hyres ne kopshtin Zoologjik ne Shkup

 

——————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj