KRISHTLINDJE NE MAVROVE - STRUGE - OHER ➡Dt. 23-25 Dhjetor - 3 Dite - Cmimi 75€

  • Nisja: 23/12/2019
  • Kohëzgjatja: 3 ditë
  • Vendodhja: Mavrove
  • Çmimi: €75
Rezervo tani

VIZITOJME
🔸STRUGE
🔹MAVROVE
🔸OHER
🔸SHEN NAUM
🔸DRILON

👉Akomodimi ne Hotel DIPLOMAT 3 YJE ne STRUGE

💃🎷 DARKE FESTIVE ME MUZIKE LIVE 🎷💃


KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE
👇
Nisje 23 DHJETOR (3 Dite Udhetim) — Cmmi €99


👉Itinireri i detajuar udhetimit👇

Dita e pare: STRUGE – OHER
*Nisja ne mengjes ne oren 7:30 drejt Maqedonise.
*Ndalesa rruges per mengjes ne zonen e Librazhdit.
*Pas kalimit te procedurave  doganore ne Qaf Thane i drejtohemi qyteti te Struges.
*Ndalese ne hotel per te bere chek in.
* Me pasi drejtohemi qytetit te Ohrit. Vizite panoramike te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja, Ura e Horoskopit (ose ura e plotesimit te deshirave) etj.
*Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit, ku me pas sipas deshires se grupit do mund te lundrojne ne liqen duke shetitur rreth brigjeve te qytetit te vjeter Vohrid. (pagese extra).
*Vizita e fundit per kete dite do te jete ne qytetin e Struges, si Carshia e vjeter, Portat e Drinit te Zi, bulevardi buze lumit te Drinit, etj.
*Akomodimi ne hotel DIPLOMAT 4Yje  ne Qytetin e Struges
*Darke festive ne restorantin e hotelit me muzike live


Dita e dyte: MAVROVE!
*Pas mengjesit ne hotel, udhetojme drejt Parkut Kombetar te Mavroves.
*Mberritja ne Mavrove dhe mundesi per per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore. Sugjerohet te konsumohet dreka ne restorantin e zones.
Parku kombetar i Mavroves disponon 17 pista e skijimi, ku shetitja me teleferik deri ne pisten e 17 eshte aventure me vete per tu shijuar (pasi ka nje kohezgjatje mbi 30 minuta, ku panorama ofruese nderthuret midis bardhesise se bore dhe kaltersise se liqenit te Mavroves).
*Qendrimi ne Mavrove deri ne oren 16:00
*Kthimi ne Struge dhe akomodimi ne hotel Diplomat
*Darka festive e Krishtilindjeve ne restorantin e hotelit me muzike live


Dita e trete: SHEN NAUM – TUSHEMISHT – DRILON!
*Pas mengjesit ne hotel, nisemi drejt Shen Naumit
Perpara mberritjes ne manastir, vizitojme mezuen mbi uje ne periferi te Oherit (i quajtur ndryshe edhe muzeu i kockave).
*Vazhdimi udhetimit drejt Shen Naumit
Vizite e Manasitirt si pedonalja buze liqenit dhe kisha e Shen Naumit.
Mundesi sipas deshires se grupit per te lundruar me varka rreth parkut te Shen Naumit
*Vazhdimi udhetimit drejt Tushemishtit, (Kalimi i pikes kufitare ne Tushemsht), per te pushuar ne piken turisitke te Drilonit.
Vizite ne Tushemisht ne statujen e Teta Ollges, dhe me pas kohe e lire ne Drilon per dreke dhe shetitje
*Pas dreke, nisemi drejt Tiranes. Mberritja ne mbremje

—————————————–
Duhet të dini se:

►Ne cmim përfshihen:
1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje
2) Akomodimi për 2 netë ne hotel Diplomat 3Yje ne Struge
3) 2 Darka ne restorantin e hotelit me muzike live
4) 2 Mengjese ne restorantin e hotelit
5) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme
6) Taksat Turistike

——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Diplomat 3 Yje ne Struge

► Nisja do të bëhet në orën 7:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
4) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate diteve te udhetimit
2) Pajiset e skive dhe Teleferiku ne Mavrove

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj