SKI NE MAVROVE ➡DT. 15-16 DHJETOR - 2 DITE - CMIMI €40!

  • Nisja: 15/12/2018
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Mavrove
  • Çmimi: €40
Rezervo tani

PROGRAMI DY DITOR PER SKI NE MAVROVE 


PAKETAT E UDHETIMIT:

Hotel Diplomat 3 Yje – Cmimi €40
Hotel & Spa Mirage 4 Yje – Cmimi €55

 

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E MEPOSHTME
Dt. 15-16 DHJETOR  (2 Dite Udhetim) 
Dt. 22-23 DHJETOR (2 Dite Udhetim)
Dt. 24-25 DHJETOR (2 Dite Udhetim)  
Dt. 2-3 JANAR 2019 (2 Dite Udhetim) – (Akomodimi vetem ne hotel Mirage)
Dt. 5-6 JANAR 2019 (2 Dite Udhetim)


Dita e pare: STRUGE -OHER!

*Nisja ne mengjes ne oren 7:00 drejt Maqedonise.
*Ndalesa rruges per mengjes ne zonen e Librazhdit.
*Pas kalimit te procedurave  doganore ne Qaf Thane i drejtohemi qyteti te Struges.
*Ndalese ne hotel per te bere chek in.
* Me pasi drejtohemi qytetit te Ohrit. Vizite panoramike te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja, Ura e Horoskopit (ose ura e plotesimit te deshirave) etj.
*Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit, ku me pas sipas deshires se grupit do mund te lundrojne ne liqen duke shetitur rreth brigjeve te qytetit te vjeter Vohrid. (pagese extra).
*Vizita e fundit per kete dite do te jete ne qytetin e Struges, si Carshia e vjeter, Portat e Drinit te Zi, bulevardi buze lumit te Drinit, etj.
*Akomodimi ne hotelin e perzgjedhur prej jush ne Struge dhe kohe e lire per te pushuar
**Per klientet qe akomodohen ne hotel Mirage, pasdite mundesi per tu relaksuar ne SPA e hotelit si pishina dimerore.
*Darka ne restorantin e hotelit e organizuar me MUZIKE LIVE


Dita e dyte: MAVROVE
!
*Pas mengjesit ne hotel, udhetojme drejt Parkut Kombetar te Mavroves.
Mberritja ne Mavrove dhe mundesi per per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore. Sugjerohet te konsumohet dreka ne restorantin e zones.
Parku kombetar i Mavroves disponon 17 pista e skijimi, ku shetitja me teleferik deri ne pisten e 17 eshte aventure me vete per tu shijuar (pasi ka nje kohezgjatje mbi 30 minuta, ku panorama ofruese nderthuret midis bardhesise se bore dhe kaltersise se liqenit te Mavroves).
*Qendrimi ne Mavrove deri ne oren 15:00 – 15:30
*Nisja drejt Tiranes. Kthimi ne darke.

——————————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim per person përfshihen:

1) Transporti sipas programit Tirane -Struge -Oher -Mavrove -Tirane
2) Akomodimin ne Hotelin e perzgjedhur prej jush
3) Mengjesi ne restorantin e hotelit
4) Darke festive e organizuar me muzike ne restorantin e hotelit
5) Perdorimi i pishines dimerore per klientet qe akomodohen ne hotel Mirage 4*
6) Guida gjate vendeve qe do te vizitojme

——————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel Diplomat 3* dhe Hotel Mirage 4*, ne Struge

► Nisja do të bëhet në orën 07:00 të mengjesit të ditës së pare, nga kafe Flora

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Këpucë të përshtatshme për mal dhe borë.
2) Shall, doreza, kapuç dhe xhup të trashë.
3) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
4) kepuce (atlete) rezerve pasi do qendroni gjate duke shkelur ne bore dhe kepucet tuaj mund te lagen
5) rrobat e banjos per te perdorur SPA e hotelit

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Pajiset e skive dhe Teleferiku ne Mavrove

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per kushtet atmosferike dhe zhvillimin e sporteve dimerore

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj