MEDJUGORE - MOSTAR - UJEVARAT E KRAVICES ➡Nisje 11, 18 & 25 PRILL -- 2 Dite -- Cmimi 50€

  • Nisja: 11/04/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Medjugore
  • Çmimi: €55
Rezervo tani

VIZITOJME:
🔹UJEVAREN NIAGARA (PODGORICE)
🔹MOSTAR
🔹UJEVARAT E KRAVICES
🔹MEDJUGORE
🔸Kryqin e Shen Merise; Statujen qe Qan; Katedralen e Medjugores

👉Akomodim ne hotel 3 Yje Superior  ne qender te Medjugores

Ky udhetim do te realizohet ne datat e nisjve si me poshte👇

👉MUAJ PRILL
Nisje 11 PRILL — 2 Dite Udhetim
Nisje 18 PRILL — 2 Dite Udhetim
Nisje 25 PRILL — 2 Dite Udhetim

👉MUAJ MAJ
Nisje 02 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 09 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 16 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 23 MAJ — 2 Dite Udhetim
Nisje 30 MAJ — 2 Dite Udhetim

👉MUAJ QERSHOR
Nisje 06 QERSHOR — 2 Dite Udhetim
Nisje 13 QERSHOR — 2 Dite Udhetim

 

PAKETAT E UDHETIMIT
Paketa me Mengjes  Cmimi €50
Paketa me Mengjes dhe Darke – Cmimi €55

 

►Itinerari i detajuar i Udhetimit
👇👇👇

DITA PARE: VIZITE NE PODGORICE – MOSTAR – MEDJUGORE

*Nisja ne oren 5:00 nga Tirana (sheshi piazza) mbrapa muzeut kombetar drejt qyetit te Shkodres
Pas kalimit te pikes kufitare te Hanit Hotit vazhdim i udhetimit ne territorin e Malit te Zi ku ndalesa e para do te jete ne Ujevaren Niagara, ne Tuz, Podgorice. Ndalese per kafe dhe fotografi.
*Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Bosnje Hercegoive
Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:
• Uren e famshme te Mostarit
• Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter
• Xhamine e madhe
• Katedralen e Betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe)
Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit.
*Pas vizites se Mostarit vazhdimi udhetimit per ne Medjugorje
Akomodimi ne hotel 3 yje ne Medjugores. Darka ne restorantin e hotelit.

DITA E DYTE: PELIGRINAZH NE MEDJUGORJE – UJEVARAT E KRAVICES
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit vizitojme Medjugorje ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.
Nisja me pas drejt Kryqit te Shen Marise, vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtete te ndryshme te botes per te vizituar kete vend hynor.
Vizite ne Kryqin e Shen Marise dhe te Statujes qe qan te cilat ndodhen ne sheshin kryesor te qytetit ku eshte e pozicionuar edhe Katedralja e Madhe.
* Ngjitje  per te vizituar Kryqin e madh dhe Statujen e Shen Merise e cila eshte e vendosur aty ku eshte shfaqur edhe zonja per here te pare. Ecja zgjate peraferisht 1 ore e 30 minuta vajtje – ardhje ne kembe.
*Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.
Pas viztes se ujevara nisja e kthimit per ne Tirane. Ndalesa rruges per pushime dhe kafe.
Mberritja ne darke

 

Duhet të dini se:
👇👇👇
————————————————————-
Ne cmim per personin përfshihen:
1. Transporti sipas pogramit me vajtie – ardhje dhe te gjitha shetitjet
2. Akomodimi per 1 nate ne hotel 3 yje superior ne qender te Medjugores
3. Mengjesi ne restorantin e hotelit
4. Darka ne restorantin e hotelit
5. Pije alkoolike dhe jo-alkoolike  gjate konsumimit te darkes
6. Shoqerues shqiptar gjate gjithe turit
7. Taksat Turistike ne Medjugore

————————————————————-
Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 3 Yje ne Medjugore

————————————————————-
Nisja do të bëhet në orën 05:00 të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)

————————————————————-
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Pashaporta  ose Karta Identitatit per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ose ID card) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

————————————————————-
Ne cmim nuk perfshihen:
➡Vaktet si dreka
➡Biletat e hyrjes ne muze dhe keshtjella
➡Gjithcka qe nuk eshte permendur ne rubriken perfshihet

————————————————————-
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj