Kanioni Osumit - Ujevara e Bogoves ➡Nisje 14, 20, 28 Qershor — 1 Dite — Cmimi 1800 lek

  • Nisja: 14/06/2020
  • Kohëzgjatja: 1 ditë
  • Vendodhja: Kanioni Osumit
  • Çmimi: L1800
Rezervo tani

VIZITOJME:
🔸Kanionet Osumit
🔹Qyteti i Beratit
🔹Ujevara e Bogoves

▶▶▶▶ ◀◀◀◀
👉 KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME 👇

MUAJI QERSHOR
Nisje 14 QERSHOR — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek

Nisje 21 QERSHOR — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek
Nisje 28 QERSHOR — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek

MUAJI KORRIK
Nisje 4 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek
Nisje 5 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek
Nisje 11 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek
Nisje 12 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek

Nisje 18 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek
Nisje 19 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek

Nisje 25 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek
Nisje 26 KORRIK — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek

MUAJI GUSHT
Nisje 1 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek
Nisje 2 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek

Nisje 8 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek
Nisje 9 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek

Nisje 15 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek
Nisje 16 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek

Nisje 22 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek
Nisje 23 GUSHT — 1 Dite Udhetim — Cmimi 1800 lek

 

Itinerari i detajuar i Udhetimit
👇
👇👇
*Nisja ne mengjes pas prezantimit me guiden, drejt Corovodes per vizituar kanionet e Osumit ku gjatë rrugës do të kemi mundësi të shijojmë degëzimet e lumit të Osumit dhe majat e larta të malit të Tomorrit. Ndalesa per kafe gjate rruges perpara mberritjes ne destinacion.
Kanioni ka nje gjatesi prej 26 km dhe eshte formuar 2-3 milion vjet me pare. Eshte nder zonat turistike me te famshme te jug-lindjes, vizita e tij ju ofron mundesi beni rafting (nga agjensi lokale te licensuar per realizimin e rafting extra pagese 40 euro/personi) ose shetitje ne kembe. Kanioni eshte krejtesisht nje kryeveper e natyres, dhe vizitimi i tij do te jete nje pervoje qe do je mbese gjithmone ne kujtese.
Eksplorimi i kanionit nis me vizitën tek ‘Lakorja Panoramike e Flamurit’, një nga pikat më të bukura buzë kanionit. Më pas do të vizitojmë ‘Vrimën e Nuses’ (nga ku rrjedhë një legjendë që do ta zbulojmë gjatë udhëtimit) dhe Urën e Vjetër të Zaberzanit të vendosur në një nga pjesët më të bukura midis faqeve të kanionit. Ne Zaberzan mund te shfrytezoni rrjedhen e Lumit Osum per tu lare dhe per banjo dielli.  Gjithashtu do të kemi mundësi që gjatë eksplorimit të prekim Mullirin e Babait, Gjurmën e Abaz Aliut edhe Urën e Kasabashit (monument kulture).
*Pas vizites se kanionit udhetojme drejt Ujevares se Bogoves. Vizite ne kembe shoqerine e guides e ujevares e Bogoves, e cila eshte pjese e parkut kombetar te Tomorit dhe ka nje lartesi prej 20 metrash.
Pas vizites se ujevares, shijojme dreken ne restorante e zones.
*Pas dreke nisja drejt Beratit ku do te bejme nje ndalese te shkurter ne qytetin e “nje mbi nje” dritareve. Pas vizites se Beratit (qytet pjese e trashegimise kulturore) nisja e udhetimit te kthimit per ne Tirane dhe Durres.
Mberritja ne darke

►Duhet të dini se:
👇👇👇

——————————————————–
✅ –Ne cmim përfshihen:
1. Transporti: Tirane – Kanionet e Osumit – Berat – Tirane
2. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit

——————————————————–
Nisja do të bëhet në orën 6:00 të mengjesit nga Tirana (sheshi piazza, mbrapa muzeut kombetar)
Nisja do të bëhet në orën 6:30 të mengjesit nga Durresi (stacioni Trenit)

——————————————————–
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

– Atlete të përshtatshme për ecje na mal per eskursionin ne ujevaren e Bogoves dhe kanionit te Osumit.
– Veshje sportive per ecje
– Çantë shpine
– Bluze per nderrese gjate ecjes neper shtigjet e pershkrur ne program
– Rroba banjo
– Syze dhe krem dielli
– Peshqir
– Sandale/Atlete per t’i  nderruar ne fund te udhetimit
– Shishe uje 1,5 liter
– Kapele
– Sandale te hapura pasi gjate eksplorimit te Kanionit te Osumit nje pjese e tij mund te kete uje

——————————————————–
❎-Ne cmim nuk perfshihen:
1) Dreka ne Bogove

——————————————————–
►►► Njoftim :
Ne baze te kritereve te vendosura deri tani  per mbrojtjen  ndaj  virusit Covid19 dhe parandalimin e tij  klienti duhet  :
– Te kete maska mbrojtese  per  fytyren .
– Doreza mbrojtese per duart .
– Duhet te dezinfektoje duart ne cdo hyrje dhe dalje nga autobusi.
– Duhet te mase temperaturen cdo fillim udhetimit para se te hyje ne automjet.
– Te ruaj distancen  1.5 m ndaj stafit apo klienteve  te tjere gjate hipjes apo zbritjes ne autobus  .
– Sugjerohet qe ulja ne sedilje te behet afer e afer vetem ne rast kur personat jane nga nje familje .
– Te njoftoje  ne kohe reale stafin e kompanise ne momentin qe do te ndieje simptomat  si , lodhje fizike , temperature , kolle e thate , veshtiresi ne frymemarrje , dhimbje ne kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thate , diarre , konfuzion .
( Per cdo informacion te ri  ne vazhdim qe organet qeveritare do te vendosin per masat mbrojtese  nga covid19  klienti do te njoftohet  ne kohe .)

 

.

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj