PRIZREN - PRISHTINE ➡Nisje 7 MARS -- 2 Dite -- Cmimi €45 (Darke festive me Muzike me DJ)

  • Nisja: 07/03/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Prishtine
  • Çmimi: €45
Rezervo tani

VIZITOJME
🔹PRISHTINE
🔸PRIZREN

👉Akomodimi ne Hotel 4 YJE ne PRIZREN
👉👉
DARKE FESTIVE ME MUZIKE ME DJ 🎷💃

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE👇
►Nisje 7 MARS  (2 Dite Udhetim) — Cmimi €45!

 

👉Itinireri i detajuar udhetimit👇

DITA 1: PRISHTINE (Vizite dhe Shopping)
*Nisja ne mengjes ne oren 6:30 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar) drejt Kosoves.
“Vazhdojme drejt doganes se Morines. Ndalese per kafe gjate rruges. Pas procedurave  doganore idrejtohemi kryeqytetit te Kosoves, Prishtines .
Pas mberritjes ne Prishtine ne shoqerine e guides do te vizitojme atraksionet kryesore te qytetit: Sheshi Nënë Tereza, Bibloteka Kombetare, Monumenti i Skënderbeut, Kulla e Sahatit, Ndërtesat e Qeverisë së Kosovës dhe New Born, monument i cili është duke u bërë simbol i këtij shteti të ri.
Pas vizites se qytetit transferte ne periferi te tij ku nodhen disa qendra tregtare, nder me te medhate ne Kosove. Kohe e lire per shopping.
*Vazhdimi i udhetimit per ne Prizren dhe akomodimi ne hotel 4 yje ne qytetin muze te Kosoves
Darka Festive me MUZIKE me DJ ne restorantin e hotelit


DITA 2: PRIZREN (Vizite dhe Shopping)

*Mengjesi ne hotel
*Ne shoqerine guides fillojme vizitat ne Prizren ne qytetin “muze”  te Kosoves, ne shtepine ku u mbajt Lidhja e Prizrenit,  Sheshin e Shatrevanit, Xhamine e Sinan Pashes, Hamamin e Prizrenit, etj.
Vazhdimi i vizitat duke u ngjitur ne kodren hije rende te qytetit per vizita Kalane e Prizrenit.
Pas vizites se Kalases transferohemi per shopping ne qendren tregtare me te re dhe me e madhja ne Kosove, ne Abi Carshia.
Kohe e lire per shopping dhe per te konsumuar dreken.
*Pas drekes nisja udhetimit per ne Tirane. Ndalese per kafe dhe mberritja ne darke ne Tirane

————————————————————
►Duhet të dini se:

Ne cmimin €45 pershihet:
1. Akomodimi per 1 nate ne hotel 4 yje ne Prizren
2. Mengjesi ne restorantin e hotelit
3. Darka festive me Muzike me DJ ne restorantin e hotelit
4. Transporti sipas pogramit vajtie – ardhje dhe te gjitha transfertat
5. Guida gjate gjithe turit
6. Takskat turistike te qytetit

————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 4 yje ne Prizren
————————————————————

► Nisja do të bëhet në orën 06:30 të mengjesit, sheshi piazza (mbrama muzeut kombetar)

————————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

————————————————————
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Hyrjet neper muze, keshtjella dhe kala

————————————————————
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj