ROME - VATIKAN - NAPOLI - FIRENCE - VENECIA ➡Nisje 11 MARS -- 6 Dite -- Cmimi €259!

  • Nisja: 11/03/2020
  • Kohëzgjatja: 6 ditë
  • Vendodhja: ROME
  • Çmimi: €259
Rezervo tani

VIZITOJME:
🔹BARI
🔹NAPOLI
🔸ROME
🔹FIRENCE
🔹VENECIA
🔹KROACI

👉AKOMODIMI DO TE REALIZOHET NE:
kabine personale me dush ne Traget (1 Nate),
Hotel 4 Yje ne ROME 
(2 Nete),
Hotel 3 Yje ne VENECIA 
(2 Nete)

KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAN E NISJES SI ME POSHTE👇
Nisje 11 MARS 
(6 Dite Udhetim) CmImi €259

 

👉Itinerari i detajuar i udhetimit👇

►Dita e Pare: (11 MARS): DURRES – BARI
*Nisemi nga Tirana rreth ores 19:00 te mbremjes ku do te drejtohemi drejt Portit te Durresit.
Rreth ores 21:30 akomodimi ne traget ne dhoma dyshe ose treshe sipas rezervimeve.
Lundrojme gjate nates ne drejtim te Barit.


►Dita e Dyte:
(12 MARS): NAPOLI – ROME
Mberritja ne Bari rreth ores 08:00 te mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme udhetimin drejt Napolit.
Ndalesa te shkurtra rruges per pushim, kafe & tualet.
*Mberritja ne Napoli dhe per 2 ore shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj
*Pas vizites se Napolit vazhdimi udhetimit per ne Rome.
Mberritja ne kryeqytetin “romak” dhe akomodimi ne hotel 4 Yje ne Rome.


►Dita e Trete:
(13 MARS): ROME – VATIKAN
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit fillojme turin e Romes ku do te vizitojme Castel San Angelo, Plazza del Popolo, Plazza di Spagnia, Fontana di Trevi, Via Del Corso, Panteoni, etj.
Qendrimi jone ne Rome do te vazhdoje me viziten e Koloseut, vizita e te cilit do te jete nje moment i paharrueshem i qendrimit tuaj ne Rome. I cilesuar si nje nder monumentet me madheshtor i antikitetit i ndertuar ndonjehere, simbolizon ne vetvete magjine dhe perjetesine e Romes.
Vazhdimi me pas i vizitave ne Piazza Venezia dhe Vatikanin madheshtor.
*Mbremja e lire per te shijuar nje shetitje ne sheshet e bukura te Romes
Akomodimi ne hotel 4 Yje ne Rome.


►Dita e Katert: 
(14 MARS): FIRENCE – VENECIA
*Mengjesi ne hotel
*Pas mengjesit udhetojme drejt Firences, nje qytet i cilesuar si “djepi i Rilindjes” italiane.
Ne shoqerine e guides vizitojme Firencen ne qendrat historike duke filluar nga galeria Degli Uficci, Ponte Vechio, Piazza della Signoria, Piazza Duomo, etj.
*Pas vizites se Firences nisja drejt Venecias.
Mberritja ne darke dhe akomodimi ne hotel ne Venecia.


►Dita e Peste: 
(15 MARS): VENECIA
*Mengjesi ne hotel.
*Pas mengjesit ne shoqerine e guides nisemi nga Punto Sabione per te hyre ne brendesi te ishullit te Venecias nepermjet kanalit.
(Kosto extra 20 euro per taksen e qytetit dhe bileten e anijes).
Fillojme vizitat ne Piazza San Marco,  ku ndodhen pothuajse te gjitha kishat, monumentet dhe atraksionet e Venecias.
Pas vizites se Piazza San Marco vazhdimi i vizitave ne Baziliken e Shen Markut, Ura e Psheretimave, Dyqani i maskave Veneciane, Kampanjila (ku ndodhen kullat e kembanave), etj.
*Pas mbarimit te vizitave me guide, kohe e lire per te shetitur dhe vizituar individualisht Venecian.
Opsionale shetitje me Gondola, nje nder eksperiencat me magjike qe mund te perjetoni ne Venecia
*Akomodimi ne hotel ne Venecia


►Dita e Gjashte:
(16 MARS): KROACI – TIRANE 
*Pas mengjesit ne hotel. Nisja per udhetimin ne kthim per ne Tirane me ndalesa te shkurtra gjate rruges per kafe dhe pushime.
Do te pershkojme Veri-Lindjen e Italise duke kaluar nga Triese dhe te gjithe rivieren kroate duke kaluar nga Rijeka, Zadar, Split dhe Dubrovnik.
*Mberritja ne Tirane ne darke. Fundi i sherbimit tone.

 

————————————————————

►Ne cmim përfshihen:
1. Udhëtimi me traget vajtje Durrës -Bari
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus sipas programit.
3. Akomodim në Kabinë të Brendshme në Traget për 1 natë
4. Akomodimi per 2 nete ne hotel 4 Yje ne Rome
5. Akomodimi per 2 nete ne hotel 3 Yje ne Venecia
6. Mëngjeset në Hotele
7. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
8. Taska e hyrjes ne qytetin e Romes, per te gjitha shetitjet me autobuz
9. Taksat turistike per te 4 netet e akomodimit ne hotele


————————————————————
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me 2 te rritur ose 3 te rritur

➤ 0 –  3.99 vjec paguan 99€
➤ 4–  11.99 vjec paguan 210€

————————————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet
1 natë ne kabine ne traget
2 netë ne hotel 4 Yje ne Rome
2 netë ne hotel 3 Yje Venecia

————————————————————
► Nisja Tirana do të bëhet me 11 Mars ne oren 19:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

————————————————————
► Paisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

————————————————————
► Ne cmim nuk perfshihen:
A. Hyrjet në monumente, muzeume, dhe site arkeologjike
B. Hyrja ne Venecia (20 euro taksa per person + trageti)
C. Shetitje me Gondola
D. Konsumimi i vakteve te drekes dhe darkes

————————————————————
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte
►Pashaporta duhet te kete vlefshmeri minimumi 3 muaj nga datat e udhetimit

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj