KRISHTLINDJE NE SARAJEVE - MOSTAR - MEDJUGORE ➡Dt. 23-25 Dhjetor - 3 Dite - Cmimi €99!

  • Nisja: 23/12/2018
  • Kohëzgjatja: 3 ditë
  • Vendodhja: Sarajeve
  • Çmimi: €99
Rezervo tani

PROGRAMI UDHETIMIT NE SARAJEVE – MOSTAR – MEDJUGORE / Akomodimi ne Hotel & Spa HOLLYWOOD 4*

Darke Festive e KRISHTLINDJEVE me Muzike Live

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT SI ME POSHTE
►Dt. 23-25 DHJETOR (3 Dite Udhetim) – Cmmi €99

 

Dita Pare: MOSTAR – SARAJEVE
*Nisja nga Tirana ne oren 5:00. Kryerja e procedurave kufitare te Hani Hotit. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq.
*Pas ketij pushimit vazhdimi udhetimit per ne Mostar ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit ( e vetmja ne bote).
*Pas perfundimit te vizites ne Mostar , nisja per ne Sarajeve. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.
Kohe e lire per te shfrytezuar facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur(duhet perdorur kapuc noti), banja turke, xhakuzi etj.
*Darka do te shtrohet ne restorantin e hotelit.


Dita Dyte: SARAJEVE

*Pas mengjesit ne hotel vizitojme qytetin e Sarajeves.
Turi fillon me viziten ne oborrin e familjes Mbreterore te Hasburgve ne Ilizha dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves.( pagese extra 1 euro) .
Nisemi me per vizitat ne Bashqarshi,Xhamite dhe Kishat e Sarajeves,qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes.
*Ne marreveshje me grupin mund te organizohet shopping ne qendrat e medha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT.
Kohe e lire dhe konsumimi i drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit.
*Vazhdimi i turit me vizite ne Parkun e Madh te Ilidzes, ne Pedonalen Velika Aleja, Ish Rezidencat e Arkidukeve Austriake
Kthimi ne hotel facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur(duhet perdorur kapuc noti), banja turke, xhakuzi etj.
*Kthimi ne hotel
*Darke Festive e organizuar ne restorantin e hotelit me MUZIKE LIVE


Dita Trete: MEDJUGORE – UJEVARAT E KRAVICES

*Pas mengjesit ne hotel nisja per ne Tirane.
*Ne rrugen e kthimit do te ndalojme ne Megjugorje ose vendi I Gospa Mira ( Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar.
*Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.
*Pas perfundimit te vizitave, nisja per ne Tirane.
Gjate rruges pushime te shkurtera kafeje.
Mberritja ne Tirane ne oret e vona te darkes dhe fundi i sherbimeve tona.

———————————————
Cmimi 99 euro ku perfshihet:

√ Udhetim me autobuz komod Tirane-Sarajeve-Tirane.
√Akomodimi ne Hotel Hollywood 4* ne Sarajeve per 2 nete qendrimi.
√ 2 Mengjese dhe 2 Darka gjate qendrimit ne Sarajeve
√Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit
√Shfrytëzimi i pishinave dhe xhakuzit në ambjentet e brendshme të hotelit.

——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel 4Yje ne qytetin e Sarajeves

► Nisja do të bëhet në orën 5:00 të mengjesit të ditës së pare, nga kafe Flora

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta ose Karta ID per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ose karta ID) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate diteve te udhetimit
2) Hyrjet neper muzete, kalate, parke arkeologjike dhe natyrore.
3) 2 Euro bileta e hyrjes per Darken Festive

——————————————-
SQARIM:
Ne daten 24 dhjetor hoteli organizon darke festive me muzike live per Krishtlindje.
Ne cmin e agjensise eshte reservuar darke bufe ne restorantin 1 por pa muzike

Nese deshironi te kaloni ne restorantin 2 ku eshte muzike live, paguhet nje bilete hyrje per 2 euro personi qe shkon per orkestren. 
Gatimi dhe menuja jane njesoj tek te dy restorantet ku darka shtrohet bufe

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte.
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj