PRANVERE NE STAMBOLL ➡Dt. 7-11 Mars! 5 Dite! Cmimi €145

  • Nisja: 07/03/2018
  • Kohëzgjatja: 5 ditë
  • Vendodhja: Stamboll
  • Çmimi: €145
Rezervo tani

NE PROGRAMIN TONE JU DO TE KENI 3 DITE TE PLOTA PER TE VIZITUAR STAMBOLLIN

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
Dt. MARS (5 Dite) – Cmmi €145

 

PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT👇👇👇

 Dita 1: Tirane – Kastoria – Selanik
Nisja nga Tirana ne oren 05:00 ne drejtim te pikes kufitare te Kapshtices.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges.
Pas kryerjes se formaliteteve kufitare nisemi ne drejtim te Selanikut.
Ndalese ne Kastoria per nje pushim te shkurter, vazhdojme udhetimin drejt Selanikut.
Akomodimi ne hotel 3* ne Selanik ne qender te qytetit dhe vizite e qytetit te Selanikut duke filluar nga Kulla e Bardhe, Sheshi Aristoteli, bulevardi buze detit, etj.
Darka e lire ku ju sugjerome te frekuentoni buzuqet greke te ndodhura ne afersi te hotelit.

 Dita 2: Stamboll
Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit nisja per ne Stamboll. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushime. Mberritja ne Stamboll pasdite dhe akomodimi ne hotel 4Yje.
Pas akomodimit transferohemi ne Kodren e te dashuruarve ne piken me te larte te Stambollit, per te shijuar spetaklin e dritave qe ofron qyteti ne mbremje.
Kthimi ne hotel dhe darka e lire.

 Dita 3: Stamboll
Mëngjesi në Hotel.
Paradite, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, Hipodromi romak, Bazilika e famshme Shen Sofise , Sarajet e Topkapise, Pallatin e Dolmabahcese. Kjo shetitje turistike – kulturore neper atraksionet me te rendesishem te Stambollit do te realizohet ne bashkepunim nga guid profesionale vendase turke + guiden e agjensise.
Me pas do te udhetojme ne Muzeun e Stambollit ne Miniature. Ky muze fantastik i shtrire ne nje lendine prej 15’000 m katror, zoteron 122 modele te persosura arkitektonike te atraksioneve turistike me te bukura te Stambollit. Modelet Arkitektonike arrijne ne lartesi e gjatesise trupore te njeriut. Vizita ne kete muze do te jete si nje shetitje mbi re duke veshtruar dhe prekur te gjithe qytetin e Stambollit.
Me pas Vizitë në Taksim “Grand Bazar”, (tregun me te madh te Stambollit dhe kohe e lire per shopping).
Darka nen sugjerim e guides ne lokalet me harem ose Turkish Show ne anije

 Dita 4: Stamboll
Mengjesi ne hotel.
Nisim turin e vizitave ne akuariumin e Stambollit dhe Muzeu Historik Panorama 1453 ku nen efektin 3D te peisazheve do te udhetoni ne kohe ne historine e Perandorise Osmane.
Vazhdim i vizita te Stambollit ne Sheshi Taksim dhe Kulla e Gallates…
Me pas shetije me traget per 2 – 3 ore ne Bosfor duke lundruar midis dy kontinenteve Azi dhe Europe.
Pas kthimit ne porte, kohe e lire dhe Shopping ne pedonalen me te famshme te zones Europiane RRUGA ISTIKLAL.
Kthimi ne hotel pasdite dhe darka e lire

 Dita 5: Stamboll – Tirane
Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit nisja per Tirane. Ndalesa rruges per kafe dhe pushime.
Mberritja ne Tirane darken vone.

 

———————————————
Ne cmim €145 perfshihet:

➡Transporti sipas pogramit vajtie – ardhje me autobuz komod
➡Akomodimi per 3 nete ne hotel me 4* ne Stamboll dhe 1 nate ne hotel 3* ne qender te Selanikut
➡Mengjeset per te gjitha ditet e qendrimit ne hotel
➡Shoqerues shqiptar gjate gjithe turit
➡Te gjitha guidat sipas programit

———————————————–
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel 4 Yje ne Stamboll dhe hotel 3Yje ne Selanik

► Nisja do të bëhet në orën 05:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut Kombetar)

————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

————————————————
Ne cmim nuk perfshihen:
➡Vaktet si dreka & darka
➡Hyrjet neper muzete, akuaparke, keshtjella
➡Lundrimi me traget ne Bosfor

————————————————
SHENIM!!! VENDET NE TRANSPORT ZIHEN SIPAS NUMRIT TE BILETES QE DO MERNI NE ZYRE. ATO PERCAKTOHEN NE SAJ TE KOHES QE JU BENI REZERVIMIN PRANE NESH!

 

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj