LUGINA E VALBONES (Me Traget) ➡Nisje 18, 25 PRILL — 2 Dite — Cmimi 7900 lek!

  • Nisja: 18/04/2020
  • Kohëzgjatja: 2 ditë
  • Vendodhja: Valbone
  • Çmimi: L7900
Rezervo tani

🔸Ne Turin tone jane te perfshira te gjitha, duke filluar nga transporti, ushqimi Mengjesi -Dreka dhe Darka, fjetja, guida neper male dhe luginen mrekullueshem te Valbones, shoqeruar nga guida jone i cili do iu flas mbi zonen dhe historite e saj.

VIZITOJME:
🔹Kanioni i Valbones
🔹Liqeni Xhemes
🔹Mulliri i vjeter i ujit
🔹Lugina e Valbones
🔹Ujevara e Valboes
🔹Prizren

👉Akomodim ne hotel Fusha e Gjes ne Valbone
👉👉Lundrimi do te realizohet me tragetin Alpin
(nisja e te cilit eshte ne oren 8:30 nga porti i Komanit)

Ky udhetim do te realizohet ne datat e nisjve si me poshte👇
👉MUAJ PRILL
Nisje 18 PRILL — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek
Nisje 25 PRILL — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek

👉MUAJ MAJ
Nisje 1 MAJ — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek
Nisje 2 MAJ — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek
Nisje 9 MAJ — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek
Nisje 16 MAJ — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek
Nisje 23 MAJ — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek
Nisje 30 MAJ — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek

👉MUAJ QERSHOR
Nisje 6 QERSHOR — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek
Nisje 13 QERSHOR — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek
Nisje 20 QERSHOR — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek
Nisje 27 QERSHOR — 2 Dite Udhetim — Cmimi 7900 lek

 

Itinerari i detajuar i Udhetimit👇

Dita e pare
*Nisja ne oren 5:00 te mengjesit nga Tirana ku do takoheni me guiden tone i cili do iu shoqeroje pergjate te 2 diteve te udhetimit. Gjate rruges kemi mundesine te shijojme bukurine e peisazheve, qe i ka dhuruar nena natyre, Shqiperise.
*Ndalesa e pare do te behet buzë liqenit të Vau Dejes per kafen e mengjesit ne restorant Perla, per te vazhduar me pas ne liqenin e Komanit ku do te behemi pasagjer te trageit te Komanit.
*Lundrimi qe zgjat afersisht 2 ore : 30 minuta  duke pershkruar liqenin e Komanit qe gjarperon ne shpate malesh 2200 m lartesi, eshte nder aventurat me te bukura te turit te Valbones.
*Pas zbritjes ne Fierze ndalesa e radhes do te jete ne Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon qe sapo jemi futur ne parkun kombetar “Valbone”.
*Akomodimi ne Valbone do te behet ne Hotel Fusha e Gjes, te mbuluar ne nje kurore bredhash. Me te mberritur ne hotel Fusha e Gjes ku do behet edhe akomodimi sipas rezervimit te kerkuar nga ju. Dreka do te shijohet ne restoranti  e hotelit me produkte fshati dhe mish qingji.
*PAs drekese kohe e lire per te pushuar.
*Mbasdite do te vazhdojme eksplorimin e Valbones, ku do te vizitojme Ujvaren e Rrogamit. Do te vazhdojme ecjen ne kembe deri ne fillimin e lagjes se fundit te Valbones te quajtur, Gjelaj. Aty do te kemi mundesine te shikojme pjesen me terheqese, fundin e lugines ku te gjitha majat e maleve jane mbi 2300 – 2400 m. Me sfidantet e natyres do te ngjitemi deri ne rrjedhen e ujvares ku qe aty shfaqet nje pamje piktoreske e Lugines se Valbones.
*Kthimi ne hotel ku Darka do të shijohet në restorantin e hotelit, peshk trofte ose mish qingji, fli, etj e organizuar festive me muzike me DJ!


Dita e dyte

*Pas mengjesit ne hotel, gjate paradites do te vizitojmë liqenin e Xhemës dhe Mullirin e Vjetër të Ujit, (keshtu quhet nga vendasit), ku per te apasionuarit e fotografise do mrekullohen nga bukurite e Valbones, dhe kanionin e shoshanit me ujin e tij ngjyre blu.
*Udhetimit i kthimit do te realizohet nga Kosova, ku vazhdimi i udhetimit do jete per ne qytetin e Prizren, ne qytetin “muze” te Kosoves.
*Ndalese per te realizuar turin e  qytetit, ne zonat me turistike te saj si ura e gurit, Xhamia e Sinan Pashes, Lidhja e Prizrenit, etj. Kohe e lire per kafe dhe shopping ne Prizren
Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Prizren ku edhe sugjerimet e guides nuk do te mungojne.
*Pas vizites ne Prizren, kthimi ne Tirane ne darke.

 

►Duhet të dini se:
👇👇👇

——————————————————–
Ne cmim përfshihen:
1. Transporti: Tirane – Valbone – Prizren – Tirane
2. Bileta e tragetit Koman – Fierze
3. Akomodimi 1 nate ne hotel Fusha e Gjes (cdo dhome me banjo personale)
4. Dreka me gatime tradicionale e dites se pare
5. Darka e dites se pare e organizuar me muzike me DJ
6. Mengjes fshati diten e dyte
7. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit

——————————————————–
Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel “Fusha e Gjes”

——————————————————–
Nisja do të bëhet në orën 05:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza mbrapa muzeut kombetar

——————————————————–
Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta  ose Karta ID per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ose ID) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer
2) Kepuce per ecje ne Mal
3) Nje xhakete e trashe dhe bluze me menge te gjata per ne mbremje.

——————————————————–
Ne cmim nuk perfshihen:
1) Dreka e dites se dyte ne Prizren
2) pijet alkolike dhe jo-alkolike te vakteve

——————————————————–
Cmimet e femijeve per akomodim ne dhome me dy ose tre te rritur
Femijet deri ne moshen 12 vjec paguajne 6400 lek

——————————————————–
SHENIME
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte.
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte

Dergojani miqve tuaj kete oferte me:

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj