ZAGREB - VIENE - BUDAPEST - BEOGRAD ➡Dt. 7-11 Mars! 5 Dite! Cmimi €199!

  • Nisja: 07/03/2018
  • Kohëzgjatja: 5 ditë
  • Vendodhja: Viene - Budapest
  • Çmimi: €199
Rezervo tani

VIZITOJME SPLIT,  SIBENIK., ZAGREB, ZADAR,  VIENE, BUDAPEST, BEOGRAD

KY UDHETIM DO TE REALZIOHET NE DATAT E NISJEVE SI ME POSHTE
Dt. MARS (5 Dite) – Cmmi €199

PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT👇👇👇

Dita 1: TIRANE – SPLIT – SIBENIK
➤Nisja nga Tirana ne oren 04:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)
➤Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi duke pershkruar territroni e Herceg Novi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit.
➤Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat drejt qytetit te Splitit.
Vizite e atraksioneve kryesore tte Splitit si e Pallati i Duklicianit, Kalane e vjeter, Katedralen e Santa Dominos… etj.
Kohe e lire per kafe dhe shetije ne Split.
➤Vazhdimi i udhetimit drejt Sibenikut. Akomodimi ne hotel darka ne restorantin e hotelit.
➤Mbremja e lire per te shetitur ne qytet

Dita 2: ZAGREB – VIENE
➤Mëngjesi në Hotel. Pas mengjesit nisje ne qyetin e Zagrebit
➤Nen asistencen e guides vizite e qytetit te Zagrebi per 2 ore me arkitekturen tipike Austro – Hungareze dhe monumentet historike të tij si edhe qendra muzeale.
➤Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak drejt qytetit te Vjenes
➤Ndalese 1 ore ne Graz per te vizituar qytetit
➤Vazhdimi i udhëtimit për në Vjenë.
Mbrritja në Vjenë dhe akomodimi në Hotel.
Mbremja e lire per te shetitur Vjenen

Dita 3: VIENE – BUDAPEST
➤Mëngjesi në Hotel.
➤Nen asistencen e guides fillojme turin e Vienes në pikat turistike më të bukura të qytetit, si:
Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve,
Universitetin Kryesor, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore,
Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve.
➤Kohe e lire me pas per te konsumuar dreken
➤Pas vizites se Vjenes, nisja për në qytetin e Budapest-it ku Udhëtimi zgjat 2 – 3 orë.
Mbrritja në Budapest dhe akomodimi në Hotel.
Mbremja e lire per te shetitur Budapestin, ku do ju sugjeronim lundrimin me traget ne lumin Danub.

Dita 4: BUDAPEST – BEOGRAD
➤Mëngjesi ne Hotel.
➤Pas mengjesit nen asistenc e guides, vizitojme monumentet më tërheqëse të Qytetit si:
Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj.
Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit dhe kalimi mbi urën e Margaritës.
➤Pasdite, nisja për në Beograd. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa.
➤Mbrritja në Beograd dhe akomodimi në Hotel.
Mbremja e lire per te shetitur Beogradin

Dita 5: BEOGRAD – TIRANE
➤Mëngjesi ne Hotel.
➤Paradite Vizitë e shkurtër e Beogradit duke filluar me katadralen e madhe të Sv. Saves, per te kaluar me pas në rrugën e famshme Skaderlie dhe drejtohemi në sheshin kryesor të qytetit, ku vizitojme objetktet kryesore te qytetit si Uren e re Ada mbi lumin Danub, Rrugen e Shkodraneve, Pallatin e Presidentit apo dhe ate te Parlamentit. etj.
➤Nisja me pas për në Tiranë nepermjet territorit te Kososves
Ndalesë e shkurtër në Prishtinë dhe Mbrritja në Tiranë ne darke

——————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim përfshihen::
•Akomodim ne hotele 3* & 4* per 4 nete si me poshte:
1 nate ne Sibenik / 1 nate ne Viene / 1 nate ne Budapest / 1 nate ne Beograd
•Transporti dhe te gjitha shetitjet sipas programit me autobuz komod
•Mengjeset per cdo dite te udhetimit
•Guida dhe asistenca nga agjensia ne gjuhen shqipe gjate turit

——————————————
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotele ne 4 qytetet e pershkruar ne program

► Nisja do të bëhet në orën 04:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————
► Ne cmim nuk perfshihen:
•Drekat & Darkat gjate gjithe diteve te udhetimit
•Hyrjet neper muzeume, keshtjella, qytete te vjetra dhe parqe

——————————————
SHENIM!!! VENDET NE TRANSPORT ZIHEN SIPAS NUMRIT TE BILETES QE DO MERNI NE ZYRE. ATO PERCAKTOHEN NE SAJ TE KOHES QE JU BENI REZERVIMIN PRANE NESH!

 

 

————————————————
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

Të rekomanduara

abonohuni në newsletter


Merrni ofertat e fundit në E-Mail-in tuaj